Wyszukiwarka dotacji

Dofinansowanie dla firm dostępne w 2025 r.

Spis treści

Fundusze Europejskie na rozwój działalności gospodarczej

Dofinansowane dla przedsiębiorców w 2025 roku to szereg dotacji oferowanych z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej, Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko a także indywidulanych dotacji regionalnych realizowanych przez każde z województw.

Wsparcie przedsiębiorstw, które oferują środki unijne stanowi jedno z kluczowych w kolejnym roku polityki finansowej 2021-2027. Priorytetowym kierunkiem rozwoju jest wzrost wdrażania innowacji oraz zwiększania poziomu innowacyjności. Polskie firmy ponownie w nowym 2025 roku muszą zmierzyć się z kolejnymi innowacjami wdrażanymi przez konkurencję. Wsparciem w podejmowaniu ryzyka opracowywania i wdrażania nowych innowacji są właśnie dotacje unijne, które pozwalają na częściowe bezzwrotne dofinansowanie kosztów realizacji projektów. W zależności od typu projektów objętych dofinansowaniem koszty te głównie obejmują zakup maszyn, urządzeń, zakup wartości niematerialnych jak know-how, patenty, licencje, zakup materiałów i prac budowalnych, koszty wynagrodzeń, szkoleń, koszty związane z rozpoczęciem lub zwiększeniem eksportu, koszty usług doradczych czy koszty zakupu budynków i nieruchomości. Katalogi kosztów kwalifikowalnych potrafią być naprawdę bardzo rozbudowane, a wszystko zależy od przedmiotu naboru wniosków. W tym artykule przedstawimy Ci:

  • Dofinansowanie na wdrażanie innowacji
  • Dofinansowanie na cyfryzację i automatyzację działalności
  • Dofinansowanie na rozwój B+R
  • Dotacje na założenie firmy
  • Dotacje na Eksport
  • Dotacje na modele biznesowe GOZ

W 2025 roku pojawiają się więc kolejne szanse dla przedsiębiorców, aby rozpocząć przygodę ze środkami unijnymi. Maksymalne wartości dofinansowania mogą być milionowe, a intensywności wsparcia wynosić do 85% kosztów kwalifikowalnych projektów. Zależenie od rodzaju przedsiębiorstwa, lokalizacji projektu oraz rodzaju pomocy publicznej dostępnej w ramach dotacji te wartości mogą się różnić. Jednak są one zwykle bardzo atrakcyjne i korzystne pod kątem oparcia finansowego projektu.

Dowiedz się jakie dotacje 2025 oferują Fundusze Unijne!

Dotacje unijne dla firm 2025 r.

Program Ścieżka SMART

Dotacje unijne na B+R to przede wszystkim dobrze znana Ścieżka SMART w ramach, której nabór dla konsorcjów otwiera wsparcie finansowe w 2025 roku. Dotacja oferuje wsparcie przedsiębiorstw jakim jest przeprowadzenie prac B+R oraz wdrożenie wyników prac w działalności. Ponadto w ramach dotacji możliwe jest fakultatywne wsparcie modułów związanych z infrastrukturą badawczo-rozwojową, cyfryzacją, promocją za granicą, transformacją przedsiębiorstwa w kierunku zrównoważonego rozwoju oraz gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) a także wsparciem kompetencji.

ścieżka smart

Termin naboru wniosków

Aby otrzymać dotację należy złożyć wniosek o dofinansowanie wraz z wymaganymi załącznikami zgodnie z trwającym naborem. Za nabór dla konsorcjów przedsiębiorstw, z organizacjami badawczymi lub organizacjami pozarządowymi odpowiada NCBiR jak również w przypadku naboru dla dużych przedsiębiorstw. Natomiast za nabór dla MŚP odpowiada PARP. W nowym 2025 roku stawia się przede wszystkim na rozwój małych firm tj. sektor MŚP. Dlatego też w pierwszej połowie 2025 roku wystartuje kolejny nabór dla sektora MŚP. Dofinansowanie w ramach Ścieżki SMART będzie realizowane także dla projektów na rzecz dostępności i uruchomione zostanie również w pierwszej połowie 2025 r. tym razem zarówno dla sektora MŚP jak i dużych przedsiębiorstw.

Szczegółowe informacje o naborze Ścieżka SMART można znaleźć tutaj:

Program Dig.IT

Cyfrowa transformacja z dotacjami UE będzie możliwa dzięki uruchomieniu naboru dla firm przetwórstwa przemysłowego oraz usług produkcyjnych z sektora MŚP. Wsparcie przedsiębiorstw będzie obejmować zakres grantów na zakup nowoczesnych technologii cyfrowych wraz z wdrożeniem ich w przedsiębiorstwie oraz nabycie odpowiednich środków trwałych i szkoleń pracowników co będzie w efekcie skutkować podniesieniem poziomu cyfryzacji. W planowanej koncepcji udzielenia dofinansowania maksymalna wartość takiego grantu wynosić będzie 850 tys. zł a maksymalny poziom dofinansowania 50%.

Za nabór wniosków odpowiedzialna jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Konkretne terminy ubiegania się o granty nie są jeszcze znane. Mamy nadzieję, że przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z programu w 2025 roku. Dig.IT jest na pewno jedną z atrakcyjniejszych ofert pozyskania środków na cyfryzację działalności, dlatego zachęcamy do obserwowania tej dotacji na grant na naszej stronie -> Dig.IT – Wsparcie transformacji cyfrowej polskich MŚP – Sekwencja

Automatyzacja i robotyzacja w MŚP

Dotacje na technologie cyfrowe w 2025 roku oferuje powracająca dotacja z programu dla Polski Wschodniej (FEPW) czyli Automatyzacja i robotyzacja w MŚP. To wsparcie oferuje cyfryzację działalności przedsiębiorstw poprzez przeprowadzenie audytu technologicznego/diagnozy dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstwa oraz wdrożenie działań wynikających z opracowanej mapy drogowej w przedsiębiorstwie, których efektem będzie wdrożenie innowacji w procesie produkcji. Jak nazwa wskazuje dofinansowanie na cyfryzację i automatyzację mogą pozyskać firmy z sektora MŚP na terenie Polski Wschodniej tj. województwa lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego oraz części województwa mazowieckiego, oprócz Warszawy i dziewięciu otaczających ją powiatów (grodziski, legionowski, miński, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński).

Główne koszty podlegające dofinansowaniu to m.in.:

  • koszty usług doradczych związanych z przeprowadzeniem audytu technologicznego/diagnozy dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstwa i opracowaniem mapy drogowej;
  • koszty usług doradczych niezbędnych do wdrożenia mapy drogowej;
  • nabycie środków trwałych, z wyłączeniem nieruchomości zbudowanych i niezabudowanych, tj. m.in. automatów, robotów oraz innych maszyn i urządzeń;
  • nabycie oprogramowania lub innych wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej;
  • koszty robót i materiałów budowlanych;
  • koszty usług szkoleniowych;
  • koszty ustanowienia i utrzymania zabezpieczenia zaliczki.

Dowiedz się więcej o wsparciu nakierowanym na rozwiązania Przemysłu 4.0 i pozyskaj dofinansowanie na cyfryzację i automatyzację -> Automatyzacja i robotyzacja w MŚP (FEPW 1.2) – Sekwencja

Kredyt Ekologiczny

Dobrze znany Kredyt Ekologiczny to krajowe wsparcie finansowe na zielone inwestycje w 2025 roku przeznaczone dla przedsiębiorstw z sektora MŚP jak i dużych przedsiębiorstw obejmujących small mid-caps oraz mid-caps. Zakres oferty dotyczy wsparcia projektów modernizacji posiadanej infrastruktury (np. linii technologicznej, budynków) polegającej na Termomodernizacji budynków, linii technologicznych oraz instalacji OZE.

Jednym z najważniejszych warunków ubiegania się o dotacje jest konieczność minimalnego 30% progu oszczędności energii pierwotnej. Kluczowy i obligatoryjny rezultat projektu to wówczas zwiększenie energooszczędności procesów produkcyjnych w przedsiębiorstwie.

Forma wsparcia to dotacja (tzw. premia ekologiczna) przyznawana celem spłaty części kredytu, który przedsiębiorca zaciąga uprzednio w banku komercyjnym. Maksymalny poziom dofinansowania może wynieść do 80% przy czym dopuszczalne będzie finansowanie inwestycji w 100% z kredytu (brak wymogu wniesienia wkładu własnego). Skorzystaj z oferty Kredyt ekologiczny (FENG 3.1) – Sekwencja!

Gospodarka o obiegu zamkniętym w MŚP

Gospodarka o obiegu zamkniętym w MŚP to dotacja realizowana w ramach programu FEPW, która również reprezentuje zielone inwestycje w 2025 roku. Wsparcie przedsiębiorstw obejmuje w 1 etapie rozwój i opracowanie modelu biznesowego opartego o rozwiązania gospodarki obiegu zamkniętego a w kolejnym etapie możliwość dofinansowania kosztów wdrożenia danego modelu. Przedsiębiorcy ubiegający się o dofinansowanie na wstępie mogą zakupić usługi doradcze stanowiące główny koszt kwalifikowalny, na opracowanie modelu biznesowego GOZ oraz w ramach kolejnego etapu wdrożyć go do działalności, gdzie wsparcie polega na:

  • zaprojektowaniu i przeprowadzeniu niezbędnych prac dostosowawczych;
  • zakupie lub zaprojektowaniu nowych technologii;
  • działaniach inwestycyjnych, jak np. zakup bardziej przyjaznych dla środowiska maszyn;
  • szkoleniach czy przekwalifikowaniu pracowników w celu wdrożenia nowego modelu biznesowego.

Dotacje stanowią dwa odrębne wsparcia w ramach, których należy złożyć dwa odrębne wnioski. Jest to zdecydowanie idealne wsparcie rozwoju dla firm z sektora MŚP, które chcą zacząć realizować zielone inwestycje w 2025 roku i postawić na bardziej zrównoważone podejście. Gospodarka o obiegu zamkniętym jest kompleksowym wsparciem, które pozwala nie tylko na zakup usług doradczych w opracowaniu modelu GOZ, ale także pomoc w wysokości max. dofinansowania do 3,5 mln zł na jego wdrożenie i funkcjonowanie. W 2025 przewidziane są dwa nabory skierowane do wdrożenia modelu GOZ:

Platformy Startowe dla Nowych Pomysłów

Dotacja realizowana w ramach Platform startowych ma na celu wsparcie rozwoju ekosystemu startupów. Jest to szczególne wsparcie dla małych firm na wczesnym etapie rozwoju, które chcą założyć swoją działalność gospodarczą i rozpocząć jej prowadzenie.

1 krok

Platformy startowe są partnerstwami ośrodków innowacji z Polski Wschodniej, które oferują darmowe, kompleksowe programy wsparcia rozwoju startupów od momentu rejestracji spółki. Startupy, które nastawione są na założenie działalności i jej rozwój mogą uczestniczyć w programach inkubacji gdzie oferowana im jest ekspercka pomoc i biznesowe doświadczenie, które wyposażą startupy w rentowne modele biznesowe oraz produkty w wersji MVP. Małe firmy mogą uczestniczyć w indywidualnych, dostosowanych do ich potrzeb programach inkubacji nadzorowanych przez Menagera inkubacji. Zapewnione im zostają bezpłatne usługi podstawowe (dostęp do powierzchni biurowej, obsługa prawna, księgowa, doradztwo podatkowe, usługi marketingowe itp.) oraz usługi specjalistyczne, tj. związane z rozwojem produktu, weryfikacją modelu biznesowego. Na wsparcie można liczyć także w formie grantu.

2 krok

Na tym wsparcie na założenie działalności i jej rozwój się nie kończy. Po sukcesywnie ukończonym etapie inkubacji, startupy mogą liczyć na kolejną pomoc tj. wsparcie finansowe Wsparcie rozwoju działalności gospodarczej startupu (IIa) – Platformy startowe dla nowych pomysłów (FEPW 1.1) – Sekwencja w postaci dotacji na wejście z opracowanym produktem na rynek. Rozwój firmy możliwy jest poprzez dofinansowanie kosztów jak środki trwałe, wartości niematerialne i prawne, usługi zewnętrzne, wynagrodzenia personelu projektu, zakup surowców i materiałów oraz kosztów pośrednich. Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 600 tys. zł.

Ale to nie koniec, w 2025 r. możliwe będzie ubieganie się o jeszcze dalsze wsparcie w tym zakresie w postaci Komponentu IIb na rozwój swojego biznesu założonego w ramach programu Platform startowych gdzie maksymalna wysokość dofinansowania wynosić będzie 2 mln zł!

Promocja marki innowacyjnych MŚP

Rozwój firmy w zakresie promocji jej produktów czy usług możliwy jest w ramach dotacji unijnych na zwiększenie potencjału eksportowego. W tym czołowe wsparcie z programu FENG stanowi Promocja marki innowacyjnych MŚP (FENG 2.25) – Sekwencja.

To wsparcie dla MŚP ma na celu rozwój firmy poprzez internacjonalizację działalności przedsiębiorstw, zwiększenie dostępu do rynków tradycyjnych i perspektywicznych oraz dopasowanie produktów i usług do konkretnych rynków, segmentów klientów i kanałów sprzedaży. W ramach programu dofinansowania projektów eksportowo-promocyjnych kwalifikowalne są koszty związane z udziałem w wydarzeniach targowych wskazanych na liście wydarzeń targowych, na których będą realizowane stoiska narodowe dla sektora, w który wpisuje się projekt oraz wyjazdowych misjach gospodarczych, w celu promowania marki produktowej wnioskodawcy i Marki Polskiej Gospodarki. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 50%.

NUTRITECH

NUTRITECH jest programem oferowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), który ma na celu wspierać koszty prac badawczo-rozwojowych oraz koszy prac przedwdrożeniowych przedsięwzięć związanych z obszarami:

  • Wdrożenie opracowanych rozwiązań (produktów prozdrowotnych, planów żywieniowych, procesów, technologii i usług towarzyszących) zmniejszających ryzyko występowania  przewlekłych chorób niezakaźnych (m.in. chorób dietozależnych).
  • Wdrożenie opracowanych rozwiązań (dieta spersonalizowana, produkty prozdrowotne, narzędzie wspomagające, usługi) skierowanych do osób dotkniętych  przewlekłymi chorobami niezakaźnymi.
  • Wdrożenie poprzez rozwiązania technologiczne zasad zrównoważonego rozwoju w procesy produkcji i dystrybucji żywności prozdrowotnej.

Z działania NUTRITECH mogli skorzystać przedsiębiorcy niezależnie od wielkości (w tym przedsiębiorstwa przetwórcze oraz producenci żywności) z sektora rolno-spożywczego, twórcy rozwiązań IT oraz twórcy technologii proekologicznych, a także jednostki naukowe i konsorcja. W 2025 roku zobaczymy nową odsłonę programu NUTRITECH II. Uruchomienie naboru zostało przewidziane już na I kw. 2025 roku. W poprzednim naborze max. wartość kosztów kwalifikowalnych wynosiła 10 mln zł! Jest o co walczyć. Zachęcamy do obserwowania naszego bloga, na którym znajdziecie informacje o NUTRITECH I a wkrótce NUTRITECH II oraz do obserwowania dotacji NUTRITECH.

Dotacje regionalne

Dotacje unijne na inwestycje 2025 z programów wsparcia regionów z kolei oferują szeroką gamę działań wspierających rozwój firm. Przede wszystkim skupiają się na inwestycjach w prowadzenie i wdrażanie prac B+R oraz zakup infrastruktury badawczo-rozwojowej. Są to także inwestycje w infrastrukturę na rzecz rozwoju działalności gospodarczej.

Dotacja ma na celu dofinansowanie projektów poprzez inwestycje produkcyjne w MŚP w środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne przedsiębiorstw w celu produkcji towarów i usług, przyczyniając się w ten sposób do akumulacji brutto i zatrudnienia, wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań cyfrowych w procesach biznesowych przedsiębiorstw, rozwoju infrastruktury zrównoważonej turystyki, wykorzystującej endogeniczne potencjały danego obszaru do rozwoju gospodarczego, mającej charakter prozatrudnieniowy, w tym przyczyniającej się do przejścia na neutralną dla klimatu GOZ oraz promocji zagranicznej. Dowiedz się więcej!


Dotacje na innowacje w 2025 roku mają na celu dofinansowanie projektów innowacyjnych w zakresie wdrażania innowacji produktowych oraz procesowych, które budują konkurencyjność firmy na rynku.

Dofinansowanie na wdrażanie innowacji dla woj. łódzkiego gdzie głównym elementem jest wdrożenie innowacji produktowej lub procesowej. Dodatkowo w ramach projektu możliwe jest tworzenie nowych modeli biznesowych poprzez specjalistyczne usługi doradcze, np. badanie rynku, dostosowanie produktu lub usługi do danego rynku, przygotowanie i rozwój strategii internacjonalizacji. Dowiedz się więcej!

To wsparcie z kolei pozwala na dofinansowanie projektów obejmujących przedsięwzięcia realizowane w formule bonów na innowacje, stanowiących element systemu zachęt do podejmowania działalności badawczo-rozwojowej i innowacyjnej przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które służą jednocześnie usprawnieniu transferu wiedzy i lepszemu wykorzystaniu potencjału publicznego sektora B+R, a także proinnowacyjnego otoczenia biznesu.

Dofinansowanie na wdrażanie innowacji przeznaczone jest na zakup przez MŚP usług badawczo-rozwojowych oraz usług proinnowacyjnych. Dowiedz się więcej o wsparciu Bony na innowacje dla MŚP – FE dla Małopolski (1.2) – Sekwencja.


Dotacje unijne na B+R dla regionów oferują wsparcie projektów badawczo-rozwojowych w zakresie ich prowadzenia w celu opracowania nowego bądź znacznie ulepszonego produktu czy usługi lub też we wdrożeniu już posiadanych wyników prac B+R. Często elementem jest także wsparcie infrastruktury B+R oraz jak w przypadku Ścieżki SMART modułowość na ekoinwestycje, internacjonalizację, cyfryzację czy szkolenia.

Jest to wsparcie projektów wdrożeniowych służących wdrożeniu w przedsiębiorstwie wyników prac B+R lub innowacji produktowych i/lub procesowych oraz oferujące działania mające na celu dostosowanie istniejących aktywów firmy do potrzeb wdrożenia nowego procesu, produktu, bądź usługi, a także pobudzaniu innowacji marketingowej i organizacyjnej oraz wsparcia rozwoju eksportu produktów innowacyjnych. Dotacja łączy dofinansowanie na rozwój B+R oraz dofinansowanie na wdrażanie innowacji. Zapoznaj się ze wsparciem tutaj.

Wsparcie w pozyskaniu dofinansowania

Składanie wniosków może często być etapem złożonym i wymagać znajomości szczegółowych zasad związanych z projektami unijnymi. Sam proces pozyskiwania dotacji nie składa się wyłącznie ze złożenia wniosku, ale także z prowadzenia, rozliczania, monitorowania i finalizacji projektu. Aby uzyskać dofinansowanie należy z dokładnością zapoznać się z pełną dokumentacją konkursową i odpowiednio zaplanować projekt.


Pozyskiwanie dotacji unijnych to nasza specjalność. Wierzymy, że w ramach dotacji unijnych przedsiębiorstwa mogą naprawdę wiele zyskać przy tym ograniczając koszty pokrycia realizacji projektów. Z naszą pomocą zyskujesz:

Analizę możliwości i wstępną ocenę projektu

  • Ocenimy, czy projekt kwalifikuje się do uzyskania dotacji i wspólnie opracujemy koncepcję.
  • Przeprowadzimy analizę potrzeb i celów w kontekście dostępnych funduszy.
  • Dobierzemy odpowiednią dotację.

Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej

  • Opracujemy wniosek o dofinansowanie.
  • Przygotujemy wymagane załączniki np. biznesplan, studium wykonalności, analizę finansową, czy analizę środowiskową.
  • Pomożemy w tworzeniu harmonogramu i budżetu projektu.

Doradztwo strategiczne

  • Sprawdzimy zgodność projektu z wymaganiami formalnymi i merytorycznymi programu.
  • Przeprowadzimy optymalizację założeń projektu pod kątem zwiększenia szans na uzyskanie dotacji.
  • Pomożemy w planowaniu działań projektowych.

Wsparcie w procesie aplikacyjnym oraz ocenie wniosku

  • Pomoc w rejestracji w systemach aplikacyjnych.
  • Monitorowanie statusu wniosku i komunikacja z instytucją udzielającą dotacji.
  • Odpowiadanie na pytania i uzupełnianie ewentualnych braków formalnych.
  • Przygotowanie do spotkania z ekspertami podczas oceny projektu na etapie panelu ekspertów.

Zarządzanie projektem po uzyskaniu dotacji

  • Wsparcie w realizacji projektu zgodnie z wytycznymi umowy o dofinansowanie.
  • Pomoc w rozliczaniu wydatków oraz składaniu wniosków o płatność.
  • Raportowanie postępów i realizacji wskaźników projektu.

Bądź na bieżąco z dotacjami i obserwuj naszą stronę oraz zapisz się do newslettera. Skontaktuj się z nami już dzisiaj i dowiedz się więcej o powyższych dotacjach lub przedstaw nam swoje potrzeby rozwojowe i poznaj dotacje unijne, które pomogą rozwinąć Twój biznes!

Zapytaj eksperta
Podobne wpisy
Jak skutecznie prowadzić działalność gospodarczą w dynamicznie zmieniającym się środowisku rynkowym ? – Podsumowanie forum przedsiębiorczości PARP

Jak skutecznie prowadzić działalność gospodarczą w dynamicznie zmieniającym się środowisku rynkowym ? – Podsumowanie forum przedsiębiorczości PARP

Coroczne forum Przedsiębiorczości organizowane przez PARP - Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości to spojrzenie na cele i osiągnięcia Funduszy Europejskich a także podejmowania problematyki rozwoju polskich przedsiębiorstw i przedsiębiorczości. W tym roku za cel dyskusji postawiono innowacyjność, osiągnięcia programu FENG oraz wizję na przyszłość finansowania rozwoju przedsiębiorstw ze środków Funduszy Europejskich. Zachęcamy do wgłębienia się w temat innowacji oraz ich wdrażania. Na koniec artykułu podsumowujemy ofertę wsparcia przedsiębiorstw z jakiej można skorzystać.
Dowiedz się więcej
Nowe zmiany w dotacjach ogólnopolskich FENG i zwiększona intensywność wsparcia w ramach mapy pomocy regionalnej

Nowe zmiany w dotacjach ogólnopolskich FENG i zwiększona intensywność wsparcia w ramach mapy pomocy regionalnej

Nowe formy wsparcia innowacyjności w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Inicjatywa ta obejmuje m.in. wsparcie technologii krytycznych, transformacji cyfrowej i zielonej, a także wprowadzenie nowego 5. Priorytetu z budżetem do 4 mld zł. W ramach inicjatyw STEP zwiększono poziomy intensywności w ramach mapy pomocy regionalnej 2021-2027 dla projektów w obszarach cyfrowych, ekologicznych i biotechnologicznych, co może przyspieszyć zieloną i cyfrową transformację UE oraz polskiej gospodarki.
Dowiedz się więcej
Planujesz inwestycje w swoją działalność? Sprawdź szanse na dofinansowanie na maszyny i urządzenia

Planujesz inwestycje w swoją działalność? Sprawdź szanse na dofinansowanie na maszyny i urządzenia

Wnioskowanie o dotacje może być trudnym procesem, w którym należy spełnić szereg wymagań. Jednak jest doskonałą okazją aby pozyskać dodatkowe środki na zakup maszyn czy urządzeń, które mogą stanowić duży wydatek dla przedsiębiorstwa. Dowiedz się jak pozyskać wsparcie na zakup maszyn lub urządzeń, które pomogą Ci wprowadzić zmiany w Twojej działalności i rozwinąć biznes!
Dowiedz się więcej
Najatrakcyjniejsze dotacje dla Polski Wschodniej

Najatrakcyjniejsze dotacje dla Polski Wschodniej

W ramach programów regionalnych i programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej przedsiębiorstwa z Warmii i Mazur, Mazowsza, Lubelszczyzny, Podlasia, Podkarpacia i województwa świętokrzyskiego mogą ubiegać się o dotacje z Unii Europejskiej. Sprawdź, jakie nabory zostaną przeprowadzone w 2024 roku i o dofinansowanie na jakie cele możesz się ubiegać.
Dowiedz się więcej
Czym są kompetencje przyszłości?

Czym są kompetencje przyszłości?

Rynek pracy ulega postępującym zmianom, podobnie jak i wyzwania stawiane przed przedsiębiorcami, pracodawcami i pracownikami. Jakie są kluczowe kompetencje przyszłości? Co zrobić, aby przygotować się do nowej rzeczywistości na rynku i jak mogą w tym pomóc dotacje z Unii Europejskiej?
Dowiedz się więcej
[Aktualizacja] Dotacje dla HoReCa 2024 – wsparcie dla hotelarstwa, gastronomii, turystyki, sportu i kultury

[Aktualizacja] Dotacje dla HoReCa 2024 – wsparcie dla hotelarstwa, gastronomii, turystyki, sportu i kultury

W ramach KPO przedsiębiorcy z sektora HoReCa mogą uzyskać bezzwrotną dotację w kwocie nawet 540 000 zł. Dofinansowanie firmy w tym programie można przeznaczyć na rozszerzenie lub dywersyfikację działalności, co otwiera mnóstwo możliwości wdrażania inwestycji. Sprawdź, jak możesz ubiegać się o dotację i co możesz sfinansować w ramach pozyskanych środków.
Dowiedz się więcej
Technologiczny lider – jak się nim stać?

Technologiczny lider – jak się nim stać?

Omawiamy kluczowe aspekty dotyczące pozycji lidera technologicznego oraz transformacji technologicznej w firmach. Cechy i funkcje liderów technologicznych to przede wszystkim zdolność do łączenia aspektów technicznych i biznesowych oraz koncentrację na innowacjach i wykorzystaniu metodologii zwinnych. Dowiedz się jakie znaczenie ma lider technologiczny w firmie oraz jak wspierać rozwój technologiczny w Twoim biznesie.
Dowiedz się więcej
Zapisz się do naszego
newslettera dotacji