Inwestycje

Wsparcie inwestycji MŚP w zakresie dostosowywania do zmieniających się warunków rynkowych i technologicznych oraz tworzenie nowych miejsc pracy, cyfryzacji i internacjonalizacji - Wsparcie inwestycji w MŚP i dużych przedsiębiorstwach - FE dla Wielkopolskiego (10.2)

Dotacja wspiera inwestycje MŚP w zakresie dostosowywania do zmieniających się warunków rynkowych i technologicznych oraz tworzenie nowych miejsc pracy, cyfryzacji i internacjonalizacji. Jest skierowana do przedsiębiorstw z Wielkopolski.
Poznaj szczegóły
Lokalizacja
Maksymalne dofinansowanie
1 200 000 PLN
Program operacyjny
Terminy dotacji
Ogłoszenie dotacji
Start składania wniosków
28.02.2025
Koniec składania wniosków
06.06.2025

Dla kogo?

O wsparcie ubiegać się mogą mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) realizujące projekt na terenie miasta Konin, powiatu konińskiego, kolskiego, słupeckiego i tureckiego.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Typ projektu: Wsparcie inwestycji MŚP w zakresie dostosowywania do zmieniających się warunków rynkowych i technologicznych oraz tworzenie nowych miejsc pracy, cyfryzacji i internacjonalizacji

Wsparciem mogą być objęte działania polegające na:

  1. inwestycjach produkcyjnych w MŚP w środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne przedsiębiorstw w celu produkcji towarów i usług, przyczyniając się w ten sposób do akumulacji brutto i zatrudnienia, w tym poprzez:
    • wdrażanie nowych lub ulepszonych rozwiązań produktowych, procesowych, organizacyjnych lub marketingowych; inwestycji niezbędnych do zmiany profilu działalności, w tym wprowadzenia nowych przyjaznych dla klimatu produktów, usług, procesów;
    • wdrażanie nowoczesnych modeli biznesowych opartych na automatyzacji, robotyzacji;
    • promocja zagraniczna jako element projektu.
  2. wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań cyfrowych w procesach biznesowych przedsiębiorstw, w tym:
    • zakup usług programistycznych lub/i zakup i wdrożenie gotowego oprogramowania (w tym w formie licencji) w celu wprowadzenia rozwiązań cyfrowych,
    • zakup środków trwałych, w tym urządzeń, sprzętu komputerowego lub związanego z przesyłem danych czy ich magazynowaniem,
  3. rozwoju infrastruktury zrównoważonej turystyki, wykorzystującej endogeniczne potencjały danego obszaru do rozwoju gospodarczego, mającej charakter prozatrudnieniowy, w tym przyczyniającej się do przejścia na neutralną dla klimatu GOZ.
  4. promocji zagranicznej (jako element projektu w przypadku inwestycji produkcyjnych mających na celu internacjonalizację działalności przedsiębiorstwa).

Informacje dodatkowe:

  • Wsparcie może być realizowane w formie kompleksowych/ modułowych projektów; nie wyklucza się realizacji projektu w węższym obszarze. Zakres projektu określa Wnioskodawca w zależności od zidentyfikowanych potrzeb;
  • Istotne będzie tworzenie miejsc pracy w MŚP w związku z realizacją projektu;
  • Rozwój niezbędnych kompetencji (jako element projektu);
  • Zakup usług doradczych w celu wdrożenia technologii cyfrowych jako element projektu;
  • Preferencje uzyskają projekty z obszarów podregionów inteligentnych specjalizacji oraz wspierające przedsiębiorstwa w przechodzeniu na cyfrową oraz zieloną gospodarkę;
  • Wspierane projekty wymagają realizacji zgodnie z zasadą DNSH oraz wnoszą istotny wkład w realizację co najmniej jednego z celów środowiskowych wymienionych w art. 9 Rozp.PE i Rady (UE) 2020/852;
  • Wsparcie nie może zostać udzielone na inwestycje w zakresie produkcji, przetwarzania, transportu, dystrybucji, magazynowania lub spalania paliw kopalnych.

Ile można zyskać?

Na nabór przeznaczono budżet w wysokości 50 000 000 PLN.

Maksymalna intensywność dofinansowania: 70% wydatków kwalifikowalnych

Minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych w projekcie: 250 000 zł

Maksymalna wartość dofinansowania projektu: 1 200 000 zł – nabór w ramach pomocy de minimis

Nabór w ramach RPI:

– dla mikro i małych przedsiębiorstw 45% wydatków kwalifikowalnych,

– dla średnich przedsiębiorstw 35% wydatków kwalifikowalnych.

Nabór w ramach RPI oraz de minimis (bez koszt. uproszcz.): maks. wartość dof. proj. to 8 000 000 PLN

Dokumentacja konkursowa Wsparcie inwestycji MŚP w zakresie dostosowywania do zmieniających się warunków rynkowych i technologicznych oraz tworzenie nowych miejsc pracy, cyfryzacji i internacjonalizacji – Wsparcie inwestycji w MŚP i dużych przedsiębiorstwach – FE dla Wielkopolskiego (10.2)

Poniżej zamieszczamy linki do pełnej dokumentacji konkursowej w zależności od rodzaju pomocy.

Dokumentacja konkursowa – Pomoc de minimis

Dokumentacja konkursowa – Regionalna Pomoc Inwestycyjna

Zapytaj eksperta
Podobne dotacje

Ścieżka SMART (FENG 1.1) – konsorcja

Nabór do 28.03.2025
Pozostało 7 dni
Wielkość dotacji
zależne od rodzaju projektu
Ścieżka SMART to dotacja, która obejmuje wsparciem realizację projektów modułowych w zakresie rozwoju działalności badawczo-rozwojowej. Nabór dedykowany jest konsorcjom. Dostępne moduły obejmują moduły obligatoryjne takie jak moduł B+R oraz wdrożenie innowacji oraz moduły fakultatywne takie jak infrastruktura B+R, cyfryzacja, zazielenienie przedsiębiorstw, internacjonalizację oraz kompetencje.
Dowiedz się więcej

Internacjonalizacja MŚP – Wsparcie MŚP – dotacja – FE dla Podkarpacia (1.3)

Nabór do 31.03.2025
Pozostało 10 dni
Wielkość dotacji
nie zostało określone
Internacjonalizacja MŚP - Wsparcie MŚP - dotacja - FE dla Podkarpacia (1.3) to działanie, którego wsparcie dotyczy diagnozy potencjału przedsiębiorstw MŚP w zakresie internacjonalizacji, przygotowania przedsiębiorstwa i jego oferty pod kątem eksportu oraz aktywnego poszukiwania partnerów biznesowych w celu wprowadzenia produktów na wybrane rynki zagraniczne. Projekty związane będą z dostosowaniem m.in. procesów, produktów, usług czy systemu dystrybucji do wymagań nowych klientów, przepisów i norm obowiązujących w krajach, do których kierowana będzie oferta oraz nakłady inwestycyjne niezbędne do wprowadzenia zmian organizacyjnych wewnątrz firmy, w celu przygotowania jej do internacjonalizacji działalności. Dodatkowym elementem projektu ściśle związanym z realizacją strategii internacjonalizacji będzie udział w różnego rodzaju wydarzeniach (targach, imprezach wystawienniczych).
Dowiedz się więcej

Wsparcie działalności rzemieślniczej – Wsparcie MŚP na rzecz transformacji – FE dla Śląskiego (10.3)

Nabór do 31.03.2025
Pozostało 10 dni
Wielkość dotacji
400 000,00 PLN
Mikro i małe przedsiębiorstwa będą mogły się ubiegać o dofinansowanie na rozwój i utrzymanie działalności rzemieślniczej przedsiębiorstwa, którego dotyczy dowód kwalifikacji zawodowej aplikującego Wnioskodawcy. Wspierane mogą być inwestycje produkcyjne, logistyczne przyczyniające się do zmiany profilu działalności i/lub wprowadzenia nowych/ulepszonych neutralnych dla klimatu produktów, usług, procesów, zdobycia nowych rynków i stworzenia nowych miejsc pracy lub utrzymania już istniejących w przedsiębiorstwach, a także zielone inwestycje z zakresu GOZ.
Dowiedz się więcej

Inwestycje we wdrażanie technologii i innowacji środowiskowych, w tym związanych z GOZ (KPO A2.2.1) – dla dużych przedsiębiorstw

Nabór do 30.04.2025
Pozostało 40 dni
Wielkość dotacji
69 200 000,00 PLN
Działanie dotyczy wsparcia na wdrożenie technologii i innowacji środowiskowych w dużych przedsiębiorstwach i konsorcjach, w tym na działania w zakresie gospodarki w obiegu zamkniętym. Dofinansowanie mogą otrzymać przedsięwzięcia, które obejmują: prace B+R w zakresie technologii przyczyniających się do tworzenia rynku surowców wtórnych, finansowanie prac przedwdrożeniowych i wdrożeniowych związanych z wprowadzeniem na rynek rozwiązań opracowanych w ramach przedsięwzięcia lub finansowanie zakupu infrastruktury B+R.
Dowiedz się więcej
Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz do nas wiadomość
Zadzwoń do nas
Napisz do nas