Ochrona środowiska

Rozwój wykorzystania OZE - Transformacja energetyczna - FE dla Małopolski (8.11)

Dotacja Transformacja energetyczna w ramach typu Rozwój wykorzystania OZE ukierunkowana jest na zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Planowane jest wsparcie inwestycji w zakresie budowy lub przebudowy instalacji OZE do wytwarzania energii elektrycznej i ciepła wraz z magazynami energii oraz systemami zarządzania energią.
Poznaj szczegóły
Lokalizacja
Maksymalne dofinansowanie
zostanie określone w dokumentacji konkursowej
Program operacyjny
Terminy dotacji
Ogłoszenie dotacji
Start składania wniosków
Koniec składania wniosków

Ze względu na konieczność dopracowania dokumentacji naborowej dla Działania 8.11  Transformacja energetyczna, typy projektów A. Rozwój wykorzystania OZE i B. Rozwój obszarów zrównoważonych energetycznie i społeczności energetycznych, ogłoszenie naboru dla tego działania zostaje przesunięte w czasie do momentu zamknięcia prac nad ww. dokumentacją.

Dla kogo?

Dofinansowanie mogą pozyskać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) prowadzące działalność w woj. małopolskim.

Z dotacji mogą skorzystać także Jednostki naukowe, Jednostki Samorządu Terytorialnego, Kościoły i związki wyznaniowe, Organizacje pozarządowe, Partnerstwa instytucji pozarządowych, Podmioty ekonomii społecznej, Uczelnie, Wspólnoty energetyczne, w tym klastry energii i spółdzielnie energetyczne, Wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe i TBS.

Zakres projektu w ramach dotacji Rozwój wykorzystania OZE

Zakresem projektu mogą być inwestycje w jednostki/urządzenia wykorzystujące źródła energii odnawialnej pochodzącej między innymi z:

  • energii słońca (np. kolektory słoneczne, fotowoltaika),
  • energii wody,
  • geotermii,
  • pomp ciepła,
  • biogazu i biomasy.

Wspierane projekty mają na celu stworzenie na danym terenie punktowej lub lokalnej energetycznej
samowystarczalności.

Projekt może objąć komplementarne działania i inwestycje służące bezpośrednio zmniejszeniu zapotrzebowania na energię elektryczną i/lub cieplną. Dodatkowo mogą być kwalifikowalne działania niezbędne i bezpośrednio związane z zastosowaniem odnawialnego źródła energii w celu ich prawidłowego, bezpiecznego i właściwego zainstalowania. Wymienione wyżej wydatki mogą obejmować max. 30% kosztów kwalifikowanych.

Kwalifikowane będą także koszty dokumentacji, jeżeli rodzaj inwestycji będzie tego wymagał, w tym np.: audyt energetyczny, niezbędne analizy (np. ekonomiczne, technologiczne), dokumentacja (np. geodezyjna, projektowa, techniczna).

Maksymalna intensywność dofinansowania: 85%

Szczegółowe warunki wsparcia oraz zasady realizacji projektów aktualizujemy wraz z pojawieniem się regulaminu naboru.

Zapytaj eksperta
Podobne dotacje

Poprawa efektywności energetycznej wraz instalacją OZE w dużych i średnich przedsiębiorstwach – Efektywność energetyczna (FENX 1.1)

Nabór do 29.05.2024
Pozostało 33 dni
Wielkość dotacji
zostanie określone w dokumentacji konkursowej
Poprawa efektywności energetycznej wraz instalacją OZE w dużych i średnich przedsiębiorstwach - Efektywność energetyczna 1.1 z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko to dotacja skierowana do dużych i średnich przedsiębiorstw na takie przedsięwzięcia jak modernizacja energetyczną budynków zakładowych, podniesienie efektywności energetycznej procesów wytwórczych czy zwiększenie efektywności energetycznej systemów obiegu mediów w zakładzie. Zakres działań musi wynikać z audytu energetycznego.
Dowiedz się więcej

Gospodarka wodno-ściekowa – FE dla Warmii i Mazur (2.8)

Nabór do 31.05.2024
Pozostało 35 dni
Wielkość dotacji
nie została określona
Wsparciem w ramach Gospodarka wodno-ściekowa - FE dla Warmii i Mazur (2.8) objęte będą inwestycje w zbiorcze systemy odprowadzania (sieci kanalizacyjne), oczyszczania ścieków oraz zagospodarowania osadów ściekowych z oczyszczalni ścieków komunalnych, inwestycje w systemy ujmowania, uzdatniania, zaopatrzenia, dostawy i magazynowania wody lub wspieranie inteligentnych systemów zarządzania sieciami wodno-kanalizacyjnymi.
Dowiedz się więcej

Wdrożenie rozwiązań w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym w przedsiębiorstwach – Gospodarka w transformacji – FE dla Łódzkiego (9.1)

Nabór do 31.05.2024
Pozostało 35 dni
Wielkość dotacji
Maksymalna wartość projektu nie została określona
Dotacja obejmuje wsparciem przedsiębiorstwa z woj. łódzkiego na finansowanie projektów wdrożenia rozwiązań w zakresie GOZ m.in. dotyczące ekoprojektowania produktów i opakowań czy niezbędnych zmian w procesach produkcyjnych i usługowych.
Dowiedz się więcej

Inwestycje z zakresu budowy nowych lub zwiększenia mocy innowacyjnych jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła – Energia odnawialna – FE dla Podlaskiego (2.4)

Nabór do 26.06.2024
Pozostało 61 dni
Wielkość dotacji
zostanie określone w dokumentacji konkursowej
Dotacja Inwestycje z zakresu budowy nowych lub zwiększenia mocy innowacyjnych jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła - Energia odnawialna - FE dla Podlaskiego (2.4) przeznaczona jest na działania związane z uzyskiwaniem ciepła i energii z odnawialnych źródeł energii. W ramach dofinansowania możliwe będzie realizowanie projektów inwestycyjnych z zakresu budowy nowych lub zwiększenia mocy innowacyjnych jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła ze wszystkich rodzajów OZE wraz z magazynami energii lub ciepła działającymi na potrzeby danego źródła OZE oraz przyłączeniem do sieci.
Dowiedz się więcej
Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz do nas wiadomość
Zadzwoń do nas
Napisz do nas