Inwestycje

Rozwój systemów ciepłowniczych - Transformacja energetyczna - FE dla Małopolski (8.11)

Dotacja Transformacja energetyczna w ramach typu Rozwój systemów ciepłowniczych wspiera inwestycje w rozwój i transformację ciepłownictwa systemowego, w tym jego budowy, rozbudowy i modernizacji. W zakresie systemów ciepłowniczych wsparcie będzie ukierunkowane na rozwój sieci ciepłowniczych oraz inwestycje w źródła systemowe oraz magazyny energii.
Poznaj szczegóły
Lokalizacja
Maksymalne dofinansowanie
zostanie określone w dokumentacji konkursowej
Program operacyjny
Terminy dotacji
Ogłoszenie dotacji
Start składania wniosków
05.12.2024
Koniec składania wniosków
07.02.2025

Dotacja Transformacja energetyczna w ramach typu Rozwój systemów ciepłowniczych wspiera inwestycje w rozwój i transformację ciepłownictwa systemowego, w tym jego budowy, rozbudowy i modernizacji.

Dla kogo?

Dofinansowanie mogą pozyskać:

  • Jednostki Samorządu Terytorialnego, (Wnioskodawcami mogą być także związki i stowarzyszenia jst.)
  • Jednostki organizacyjne działające w imieniu jednostek samorządu terytorialnego,
  • Podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych jednostek samorządu terytorialnego,
  • MŚP,
  • Duże przedsiębiorstwa,
  • Przedsiębiorstwa energetyczne,
  • Wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe i TBS.

Wspierane będą projekty z zakresu transformacji energetycznej realizowane na terenie Małopolski Zachodniej – tj. na terenie powiatów: chrzanowskiego, olkuskiego, oświęcimskiego i/lub wadowickiego.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie w ramach dotacji Rozwój systemów ciepłowniczych

Nabór obejmuje następujący typ projektu D Rozwój systemów ciepłowniczych, który realizowany będzie poprzez inwestycje w rozwój i transformację ciepłownictwa systemowego.

W zakresie systemów ciepłowniczych wsparcie będzie ukierunkowane na:

  • remont i modernizację, w tym przebudowę sieci ciepłowniczych/ chłodniczych (bez konieczności zmiany źródła ciepła) w celu poprawy efektywności energetycznej systemów ciepłowniczych,
  • inwestycje w produkcję energii cieplnej, pod warunkiem że planowane do wsparcia instalacje produkujące energię cieplną opierają się wyłącznie na odnawialnych źródłach energii,
  • magazyny energii wyłącznie, jako element projektu.

Wspierane będą inwestycje o mocy zamówionej nie więcej niż 5 MW.

Ile można zyskać?

Budżet naboru wynosi ok. 45 400 000 PLN.

Wsparcie realizowane jest w ramach pomocy de minimis.

Maksymalna intensywność dofinansowania: 85%

Minimalny wkład własny: 15%

Dokumentacja Rozwój systemów ciepłowniczych – Transformacja energetyczna – FE dla Małopolski (8.11)

Dokumentacja konkursowa

Zapytaj eksperta
Podobne dotacje

Inwestycje we wdrażanie technologii i innowacji środowiskowych, w tym związanych z GOZ (KPO A2.2.1) – dla dużych przedsiębiorstw

Nabór do 30.04.2025
Pozostało 6 dni
Wielkość dotacji
69 200 000,00 PLN
Działanie dotyczy wsparcia na wdrożenie technologii i innowacji środowiskowych w dużych przedsiębiorstwach i konsorcjach, w tym na działania w zakresie gospodarki w obiegu zamkniętym. Dofinansowanie mogą otrzymać przedsięwzięcia, które obejmują: prace B+R w zakresie technologii przyczyniających się do tworzenia rynku surowców wtórnych, finansowanie prac przedwdrożeniowych i wdrożeniowych związanych z wprowadzeniem na rynek rozwiązań opracowanych w ramach przedsięwzięcia lub finansowanie zakupu infrastruktury B+R.
Dowiedz się więcej

Prace badawczo-rozwojowe – Badania i innowacje w przedsiębiorstwach – FE dla Pomorza (1.1)

Nabór do 09.05.2025
Pozostało 15 dni
Wielkość dotacji
5 000 000,00 PLN
Działanie Prace badawczo-rozwojowe - Badania i innowacje w przedsiębiorstwach - FE dla Pomorza (1.1) to kompleksowe i skoordynowane wsparcie działalności badawczo-rozwojowej przedsiębiorstw, w szczególności nowych, innowacyjnych, rozwijających się w oparciu o wyniki prac B+R wdrażanych do praktyki gospodarczej. Dofinansowanie obejmuje Inwestycje B+R Pomorskich Przedsiębiorców „Od pomysłu do realizacji".
Dowiedz się więcej

Wsparcie rozwoju działalności gospodarczej startupu (IIa) – Platformy startowe dla nowych pomysłów (FEPW 1.1)

Nabór do 29.05.2025
Pozostało 35 dni
Wielkość dotacji
600 000,00 PLN
Wsparcie polegać będzie na dofinansowaniu rozwoju startupu – dotacja na początkową działalność firmy. Startupy, które pozytywnie zakończą program akceleracji w ramach Komponentu I konkursu 1.1 Platformy startowe będą mogły uzyskać wsparcie finansowe - max. 600 tys. zł - na rozwój swojej działalności w makroregionie.
Dowiedz się więcej

Magazyny energii elektrycznej i związana z nimi infrastruktura dla poprawy stabilności polskiej sieci elektroenergetycznej – NFOŚIGW

Nabór do 30.05.2025
Pozostało 36 dni
Wielkość dotacji
zależne od rodzaju projektu
Program oferuje dofinansowanie na inwestycje w budowę nowych niezależnych magazynów energii lub rozbudowę istniejących magazynów energii wraz z infrastrukturą przygotowawczą i towarzyszącą, budową przyłącza, testami i certyfikacją, konfiguracją i adaptacją magazynu, zakupem gruntów, kosztami zarządczymi oraz aktywami niematerialnymi i będzie dostępny dla przedsiębiorstw z całej Polski.
Dowiedz się więcej
Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz do nas wiadomość
Zadzwoń do nas
Napisz do nas