W ramach konkursu wspierane będą projekty modułowe obejmujące cały proces innowacji w firmie (od pomysłu do rynku) lub jego wybrane elementy. Duże przedsiębiorstwa będą mogły otrzymać dofinansowanie pod warunkiem ich współpracy z przedsiębiorstwami sektora MŚP. Instytucją odpowiedzialną za przyjmowanie wniosków jest MJWPU. Nabór rozpocznie się w grudniu 2023 r. i skończy się w styczniu 2024 r. Daty konkursu na stronie są poglądowe i ulegną zmianie wraz z publikacją szczegółowych informacji o konkursie.
Dla kogo?
Przedsiębiorstwo MŚP, Duże przedsiębiorstwo
O wsparcie będą mogły ubiegać się duże, średnie, małe i mikro- przedsiębiorstwa prowadzające działalność na terenie woj. Mazowieckiego.
Na co można przeznaczyć dofinansowanie?
Projekty modułowe
Możliwość uzyskania wsparcia dotyczyć będzie projektów modułowych, które obejmują cały proces powstawania innowacji lub jego wybrane elementy i które będą zakończone wdrożeniem. Projekt modułowy składa się z następujących elementów, z których moduł B+R jest obowiązkowy:
- doradztwo (np. weryfikacja pomysłu B+R);
- prace B+R przedsiębiorstw, w tym z udziałem sektora naukowego (efektem modułu B+R powinno być innowacyjne rozwiązanie możliwe do wykorzystania gospodarczego);
- infrastruktura B+R;
- prace przedwdrożeniowe (np. doradztwo, uzyskanie praw ochrony własności intelektualnej);
- wdrożenie (np. zakup maszyn, oprogramowania i in. elementów niezbędnych do wdrożenia rozwiązania, testy);
- nabywanie przez pracowników kompetencji i kwalifikacji (związanych z pracami B+R).
Dodatkowe informacje
Budżet konkursu wynosi 72 067 590 EUR.
Dane dotyczące intensywności dofinansowania i wartości wydatków kwalifikowanych zostaną zamieszczone na stronie po opublikowaniu Szczegółowego Opisu Osi priorytetowych do programu FEM. Zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz mediów społecznościowych w celu uzyskania najnowszych informacji na ten temat.