Dotacje dla dużego przedsiębiorstwa

Są to przedsiębiorstwa niespełniające kryteriów przedsiębiorstwa sektora MŚP czyli mikro, małego lub średniego przedsiębiorstwa. Innymi słowami są to przedsiębiorstwa, które zatrudniają 250 lub więcej pracowników oraz suma bilansowa przedsiębiorcy przekracza 43 mln EUR lub łączny roczny obrót przekracza 50 mln EUR. Stosunkowo nową podkategorią dużych przedsiębiorstw w obecnej perspektywie 2021-2027 są też small mid-capsy i mid-capsy. Przedsiębiorstwo small-mid caps również posiada swoje kryteria, wówczas są to przedsiębiorstwa, które zatrudniają do 499 pracowników, ich obrót roczny jest nie większy niż 100 mln EUR lub roczna suma bilansowa jest nie większa niż 86 mln EUR. Natomiast dla przedsiębiorstw mid-caps określono tylko limit zatrudnienia, który wynosi do 3000 pracowników. Status dużego przedsiębiorcy przede wszystkim ustala się poprzez przekroczenie limitu zatrudnienia – liczby pracowników. Może wystąpić taka sytuacja, w której badane są także roczne obroty czy struktura właścicielska.

Wyniki wyszukiwania
  • Lokalizacja

  • Program

  • Dla kogo?

Zapytaj eksperta

Projekty badawczo-wdrożeniowe zmierzające do komercjalizacji wyników prac B+R – Badania i innowacje w sektorze przedsiębiorstw – FE dla Lubelskiego (1.3)

Nabór do 31.12.2025
Pozostało 285 dni
Wielkość dotacji
4 000 000,00 PLN
Konkurs obejmuje wsparcie na projekty badawczo-wdrożeniowe zmierzające do komercjalizacji wyników prac B+R dla przedsiębiorstw z woj. Lubelskiego. W ramach dotacji obowiązkowym jest realizowane komponentu B+R oraz w przypadku MŚP jeszcze komponentu wdrożeniowego w projekcie.
Dowiedz się więcej

Zmniejszenie uciążliwości wynikających z wydobywania kopalin

Nabór do 30.12.2026
Pozostało 649 dni
Wielkość dotacji
Zależne od rodzaju projektu
Celem programu jest ograniczenie negatywnego oddziaływania na środowisko wynikającego z wydobywania kopalin, likwidacji zakładów górniczych poprzez m.in.: rekultywację gruntów na terenach zdegradowanych/zdewastowanych działalnością wydobywczą, wprowadzanie technologii ograniczających emisję gazów cieplarnianych, lub powstawanie odpadów pochodzących z wydobycia lub przeróbki surowców w przemyśle wydobywczym czy uzdatnianie, odprowadzanie lub zagospodarowanie wód kopalnianych. Dofinansowanie udzielane jest w formie dotacji lub pożyczki, bądź w formie dotacji i pożyczki (instrument łączony)
Dowiedz się więcej

Projekty inwestycyjne – Polska Strefa Inwestycji

Nabór do 01.12.2028
Pozostało 1351 dni
Wielkość dotacji
W zależności od inwestycji
Instrument Polskiej Strefy Inwestycji (PSI) został wprowadzony na podstawie ustawy z 2018 roku, aby wspierać nowe inwestycje przedsiębiorców. Główną korzyścią jest zwolnienie z podatku dochodowego (CIT/PIT) sięgające nawet 70% wartości inwestycji, przy czym wysokość ulgi zależy od lokalizacji i poniesionych kosztów. Aby skorzystać z PSI, konieczne jest realizowanie inwestycji początkowych, co zachęca przedsiębiorców do rozwoju działalności w wybranych regionach Polski.
Dowiedz się więcej

Magazyny energii elektrycznej i związana z nimi infrastruktura dla poprawy stabilności polskiej sieci elektroenergetycznej – NFOŚIGW

Nabór do
Termin jeszcze nieznany
Wielkość dotacji
zostanie określone w dokumentacji konkursowej
Program oferuje dofinansowanie na inwestycje w budowę nowych niezależnych magazynów energii lub rozbudowę istniejących magazynów energii wraz z infrastrukturą przygotowawczą i towarzyszącą, budową przyłącza, testami i certyfikacją, konfiguracją i adaptacją magazynu, zakupem gruntów, kosztami zarządczymi oraz aktywami niematerialnymi i będzie dostępny dla przedsiębiorstw z całej Polski.
Dowiedz się więcej