Konkurs zapewnia wsparcie rozwiązań w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego w przedsiębiorstwach mając na celu promowanie wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu jako surowców, także takich, które spełniają kryteria efektywności oraz wsparcie ekologicznych procesów produkcyjnych, a także efektywnego wykorzystywania zasobów w MŚP.
Dla kogo?
Przedsiębiorstwo MŚP, Duże przedsiębiorstwo
O wsparcie będą mogły ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz duże przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie woj. Lubelskiego.
Typy projektów
W ramach konkursu wsparciem zostaną objęte poszczególne typy projektów:
- Projekty mające na celu zminimalizowanie zużycia surowców, ilości wytwarzanych odpadów produkcyjnych, emisji zanieczyszczeń i strat energii służące osiągnięciu założeń GOZ.
Przedsiębiorcy w ramach realizacji typu 1 będą mogli liczyć na wsparcie działań prowadzących do zmniejszenia zużycia surowców wykorzystywanych w procesach produkcyjnych, a tym samym ograniczenie wytwarzania odpadów poprodukcyjnych.
- Projekty polegające na zamykaniu obiegu odpadów organicznych, w tym przetwarzanie lub wykorzystanie odpadów organicznych np. biomasa i bioprodukty.
Ile można zyskać?
Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych w projekcie wynosi 8 000 000,00 PLN.
Na konkurs wyznaczono budżet równy 26 196 000,00 EUR czyli ok. 123,5 mln PLN.
Dodatkowe informacje
Dla inwestycji przedsiębiorstw w rozwiązania GOZ wsparcie nie może być skierowane na inwestycje chrakteryzujące się dużym potencjałem rynkowym, wysoką efektywnością kosztową i stosunkowo szybkim okresem zwrotu. Ponadto w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego preferowane będą inwestycje MŚP.
Dane dotyczące intensywności dofinansowania i wartości wydatków kwalifikowanych zostaną zamieszczone na stronie po opublikowaniu szczegółowych informacji dotyczących konkursu wraz z dokumentacją konkursową. Zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz mediów społecznościowych w celu uzyskania najnowszych informacji na ten temat.