Badania i rozwój

Wsparcie infrastruktury badawczej lub aparatury badawczej niezbędnej do prowadzenia prac B+R - B+R w transformacji - FE dla Łódzkiego (9.6)

Dotacja przeznaczona jest dla przedsiębiorców z woj. łódzkiego na wsparcie infrastruktury lub aparatury badawczej niezbędnej do prowadzenia prac B+R. Dofinansować będzie można budowę, przebudowę, modernizację infrastruktury B+R oraz inwestycje w specjalistyczną aparaturę.
Poznaj szczegóły
Lokalizacja
Maksymalne dofinansowanie
nie zostało określone
Program operacyjny
Terminy dotacji
Ogłoszenie dotacji
Start składania wniosków
16.10.2024
Koniec składania wniosków
31.01.2025

W ramach dotacji wspierana będzie infrastruktura lub aparatura badawcza niezbędna do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Wsparciem objęte będą firmy sektora MŚP, duże przedsiębiorstwa oraz konsorcja przemysłowo-naukowe.

Dla kogo?

Przedsiębiorstwo MŚP, Konsorcja przemysłowo-naukowe

O wsparcie będą mogły ubiegać się średnie, małe i mikro- przedsiębiorstwa, a także konsorcja przemysłowo-naukowe z obszaru transformacji woj. łódzkiego, gdzie liderem w przypadku konsorcjum jest przedsiębiorstwo.

Projekt musi być realizowany na obszarze transformacji określonym w Terytorialnym Planie Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Typ 1: Wsparcie infrastruktury badawczej lub aparatury badawczej niezbędnej do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych

Wsparcie w ramach dotacji będzie obejmować infrastrukturę badawczą lub aparaturę badawczą niezbędną do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych stanowiącej uzupełnienie już posiadanych zasobów. Przedsiębiorcy będą mogli dofinansować budowę, przebudowę, modernizację infrastruktury B+R oraz inwestycje w specjalistyczną aparaturę. Dodatkowo będzie można finansować również koszty kompetencji.

Warunkiem otrzymania dofinansowania jest załączenie do wniosku o dofinansowanie planu prac badawczo-rozwojowych, przewidzianych do prowadzenia na wspartej w ramach projektu infrastrukturze lub aparaturze.

Katalog kosztów kwalifikowalnych

  • Wydatki związane z realizacją projektu, które wynikają bezpośrednio z określonego typu projektu, a także:
    • zakup, koszt wytworzenia, dostawy, instalacji i uruchomienia aparatury naukowo-badawczej zaliczanej do środków trwałych wraz z kosztem instruktażu w jej obsłudze,
    • zakup specjalistycznego oprogramowania wraz z licencją, zaliczanego do wartości niematerialnych i prawnych,
    • zakup materiałów i robót budowlanych,
    • koszty organizacji szkoleń, spotkań, warsztatów, których celem jest nabycie przez pracowników kompetencji związanych z działalnością B+R, w szczególności dotyczących wykorzystania infrastruktury i aparatury będącej przedmiotem wsparcia, prowadzenia prac B+R,
    • koszty uzyskania przez wnioskodawcę certyfikatu, dotyczącego utworzonej lub unowocześnionej infrastruktury badawczej,
    • koszty poniesione w związku z zastosowaniem w projekcie rozwiązań ekologicznych odnoszących się do infrastruktury lub aparatury będącej przedmiotem wsparcia, takich jak:
      • adaptacja do zmian klimatu, np. zachowanie istniejącej zieleni (w szczególności drzew), rozszczelnienie i zwiększanie chłonności nawierzchni, zielone dachy, ściany,
      • ochrona przyrody, np. zachowanie ekosystemów, siedlisk przyrodniczych, populacji gatunków,
      • efektywność energetyczna, OZE np. używanie energii ze źródeł odnawialnych, termomodernizacja,
      • gospodarka o obiegu zamkniętym, np. ponowne wykorzystanie produktów i materiałów,
  • koszty pośrednie rozliczane metodą stawki ryczałtowej.

Ile można zyskać?

Budżet przeznaczony na nabór wniosków wynosi 30 000 000,00 PLN.

Maksymalny poziom dofinansowania: 85%

Minimalna i maksymalna kwota dofinansowania projektu nie została określona. Z zastrzeżeniem założenia, iż wartość ogółem projektu stanowi nie mniej niż 1mln PLN.

Dokumentacja działania Wsparcie infrastruktury badawczej lub aparatury badawczej niezbędnej do prowadzenia prac B+R – B+R w transformacji – FE dla Łódzkiego (9.6)

Poniżej zamieszczamy link do pełnej dokumentacji konkursowej.

Dokumentacja konkursu

Zapytaj eksperta
Podobne dotacje

Proinnowacyjne usługi doradcze dla MŚP (vouchery) – Zwiększenie potencjału MŚP i rozwój regionalnego ekosystemu innowacji – FE dla Świętokrzyskiego (1.5)

Nabór do 14.07.2025
Pozostało 8 dni
Wielkość dotacji
150 000,00 PLN
Dotacja Proinnowacyjne usługi doradcze dla MŚP (vouchery) - Zwiększenie potencjału MŚP i rozwój regionalnego ekosystemu innowacji - FE dla Świętokrzyskiego (1.5) ma na celu zwiększenie potencjału MŚP i rozwój regionalnego ekosystemu innowacji. W ramach dotacji możliwy jest zakup proinnowacyjnych usług doradczych dla MŚP (w formie voucheru) jako elementu systemu zachęt do działalności B+R i innowacyjnej. Instrument stanowić będzie wsparcie MŚP z zastosowaniem mechanizmu popytowego.
Dowiedz się więcej

NUTRITECH II

Nabór do 25.07.2025
Pozostało 19 dni
Wielkość dotacji
20 000 000,00 PLN
NUTRITECH jest programem w ofercie NCBR, którego głównym celem jest zwiększenie dostępności produktów i rozwiązań w zakresie prawidłowego żywienia. W 2025 r. program powraca z nową pulą dofinansowania dla przedsiębiorców. W ramach programu można dofinansować koszty badań przemysłowych i prac rozwojowych oraz koszty przygotowania do zastosowania tych wyników w praktyce (koszty prac przedwdrożeniowych) w obrębie obszarów wiodącego obszaru tematycznego Nutrigenomika i biomedycyna oraz tematów uzupełniających Żywność w leczeniu chorób oraz Technologiczne aspekty żywienia.
Dowiedz się więcej

Wzornictwo w MŚP (FEPW 1.4)

Nabór do 29.07.2025
Pozostało 23 dni
Wielkość dotacji
3 000 000,00 PLN
Dotacja Wzornictwo w MŚP (FEPW 1.4) zakłada kompleksowe wsparcie MŚP w zakresie wykorzystania wzornictwa. Koszty kwalifikowane obejmują przeprowadzenie audytu oraz stworzenie strategii wzorniczej, gdzie w efekcie w przedsiębiorstwie zostanie wdrożona innowacja oraz inne zmiany prowadzące do szeregu usprawnień w zarządzaniu firmą. Dotacja obejmuje komponent doradczy oraz komponent wdrożeniowy.
Dowiedz się więcej

Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw oraz ich konsorcjów – Rozwój regionalnego potencjału B+R – FE dla Podlaskiego (1.1)

Nabór do 30.07.2025
Pozostało 24 dni
Wielkość dotacji
zostanie określone w dokumentacji konkursowej
Dotacja oferuje wsparcie finansowe dla mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw prowadzących działalność w województwie podlaskim oraz konsorcjów naukowo-przemysłowych. Przeznaczona jest na projekty badawczo-rozwojowe obejmujące badania przemysłowe, prace rozwojowe, ochronę własności intelektualnej oraz wdrożenie wyników prac B+R do działalności gospodarczej. Szczególnie premiowane są projekty realizowane przez konsorcja przedsiębiorstw lub konsorcja przemysłowo-naukowe. Skorzystaj z dostępnych środków i rozwijaj innowacyjne rozwiązania dla swojej firmy!
Dowiedz się więcej
Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz do nas wiadomość
Zadzwoń do nas
Napisz do nas