Inwestycje

Transformacja przedsiębiorstw w kierunku GOZ - Gospodarka o obiegu zamkniętym - FE dla Mazowieckiego (2.6)

Działanie Transformacja przedsiębiorstw w kierunku GOZ - Gospodarka o obiegu zamkniętym - FE dla Mazowieckiego (2.6) obejmuje wsparcie na transformację w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) dla przedsiębiorstw z województwa mazowieckiego. Wsparcie w ramach dotacji dotyczy etapu przygotowawczego (przedinwestycyjnego), związanego z pracami koncepcyjnymi i eko-projektowaniem produktów oraz niezbędnymi zmianami w procesach produkcyjnych/usługowych, profesjonalnym wsparciem doradczo-szkoleniowym oraz audytami środowiskowymi i analizami techniczno-ekonomicznymi.
Poznaj szczegóły
Lokalizacja
Maksymalne dofinansowanie
zależne od rodzaju projektu
Program operacyjny
Terminy dotacji
Ogłoszenie dotacji
29.11.2023
Start składania wniosków
13.12.2023
Koniec składania wniosków
22.01.2024

Wsparcie w ramach konkursu będą mogli uzyskać przedsiębiorcy prowadzący inwestycje w obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym i gospodarki zasobooszczędnej. Instytucją odpowiedzialną za przyjmowanie wniosków jest MJWPU.

Dla kogo?

Przedsiębiorstwo MŚP

O wsparcie będą mogły ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie woj. Mazowieckiego.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Transformacja przedsiębiorstw w kierunku GOZ

Wsparcie w ramach dotacji będzie realizowane w etapie przygotowawczym (przedinwestycyjnym), związanym z pracami koncepcyjnymi i eko-projektowaniem produktów oraz niezbędnymi zmianami w procesach produkcyjnych/usługowych, profesjonalnym wsparciem doradczo-szkoleniowym oraz audytami środowiskowymi i analizami techniczno-ekonomicznymi.

Możliwość uzyskania wsparcia dotyczyć będzie projektów skierowanych na inwestycje w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym, czyli takiej, która ma na celu wydłużenie cyklu życia produktów.

W ramach naboru dofinasowane mogą być jedynie przedsięwzięcia, które mają charakter usługowy  i  dotyczą etapu przygotowawczego (przedinwestycyjnego) związanego z:

  • pracami koncepcyjnymi,
  • eko-projektowaniem produktów,
  • niezbędnymi zmianami w procesach produkcyjnych/usługowych,
  • profesjonalnym wsparciem doradczo-szkoleniowym,
  • audytami środowiskowymi,
  • analizami techniczno-ekonomicznymi;

Ponadto dofinansowanie może dotyczyć jedynie  projektów:

  • proekologicznych, przyjaznych środowisku,
  • niemających charakteru badawczo-rozwojowego,
  • absorbujących nowe technologie,
  • wykonujących usługi doradcze ukierunkowanych na wdrożenie projektów trudnych i złożonych.

Ile można zyskać?

Budżet naboru wynosi prawie 53 000 000 PLN.

Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu: 50 000 PLN

Maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu: 200 000 PLN

Maksymalny poziom dofinansowania dla projektów bez pomocy publicznej oraz w ramach pomocy de minimis wynosi:

  • RWS – 50% kosztów kwalifikowanych projektu w ramach pomocy publicznej i pomocy de minimis;
  • RMR – 50% kosztów kwalifikowanych projektu w ramach pomocy publicznej i 85% kosztów kwalifikowanych projektu w ramach pomocy de minimis.

Dodatkowe informacje

Wsparcie dotyczy projektów wdrażających technologie i niemających charakteru badawczo-rozwojowego oraz dedykowane jest projektom trudnym, złożonym i nierentownym, obarczonym wysokim ryzykiem i długim okresem zwrotu z inwestycji.

Dokumentacja konkursu

Zapytaj eksperta
Podobne dotacje

Prace badawczo-rozwojowe – Badania i innowacje w przedsiębiorstwach – FE dla Pomorza (1.1)

Nabór do 09.05.2025
Dziś koniec składania wniosków
Wielkość dotacji
5 000 000,00 PLN
Działanie Prace badawczo-rozwojowe - Badania i innowacje w przedsiębiorstwach - FE dla Pomorza (1.1) to kompleksowe i skoordynowane wsparcie działalności badawczo-rozwojowej przedsiębiorstw, w szczególności nowych, innowacyjnych, rozwijających się w oparciu o wyniki prac B+R wdrażanych do praktyki gospodarczej. Dofinansowanie obejmuje Inwestycje B+R Pomorskich Przedsiębiorców „Od pomysłu do realizacji".
Dowiedz się więcej

Wsparcie rozwoju działalności gospodarczej startupu (IIa) – Platformy startowe dla nowych pomysłów (FEPW 1.1)

Nabór do 29.05.2025
Pozostało 20 dni
Wielkość dotacji
600 000,00 PLN
Wsparcie polegać będzie na dofinansowaniu rozwoju startupu – dotacja na początkową działalność firmy. Startupy, które pozytywnie zakończą program akceleracji w ramach Komponentu I konkursu 1.1 Platformy startowe będą mogły uzyskać wsparcie finansowe - max. 600 tys. zł - na rozwój swojej działalności w makroregionie.
Dowiedz się więcej

Magazyny energii elektrycznej i związana z nimi infrastruktura dla poprawy stabilności polskiej sieci elektroenergetycznej – NFOŚIGW

Nabór do 30.05.2025
Pozostało 21 dni
Wielkość dotacji
zależne od rodzaju projektu
Program oferuje dofinansowanie na inwestycje w budowę nowych niezależnych magazynów energii lub rozbudowę istniejących magazynów energii wraz z infrastrukturą przygotowawczą i towarzyszącą, budową przyłącza, testami i certyfikacją, konfiguracją i adaptacją magazynu, zakupem gruntów, kosztami zarządczymi oraz aktywami niematerialnymi i będzie dostępny dla przedsiębiorstw z całej Polski.
Dowiedz się więcej

Wsparcie inwestycji MŚP w zakresie dostosowywania do zmieniających się warunków rynkowych i technologicznych oraz tworzenie nowych miejsc pracy, cyfryzacji i internacjonalizacji – Wsparcie inwestycji w MŚP i dużych przedsiębiorstwach – FE dla Wielkopolskiego (10.2)

Nabór do 06.06.2025
Pozostało 28 dni
Wielkość dotacji
1 200 000 PLN
Dotacja wspiera inwestycje MŚP w zakresie dostosowywania do zmieniających się warunków rynkowych i technologicznych oraz tworzenie nowych miejsc pracy, cyfryzacji i internacjonalizacji. Jest skierowana do przedsiębiorstw z Wielkopolski.
Dowiedz się więcej
Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz do nas wiadomość
Zadzwoń do nas
Napisz do nas