Cyfryzacja

Inwestycje wdrażające wyspecjalizowane rozwiązania cyfrowe - Wsparcie innowacyjnych inwestycji przedsiębiorstw - FE dla Pomorza Zachodniego (1.6)

Dotacja obejmuje wsparciem inwestycje ukierunkowane na innowacyjną i inteligentną transformację gospodarczą, obejmujące wdrażanie wyspecjalizowanych rozwiązań cyfrowych, które prowadzą do automatyzacji procesów i robotyzacji przedsiębiorstw, a także komponenty związane z podnoszeniem kwalifikacji personelu.
Poznaj szczegóły
Lokalizacja
Maksymalne dofinansowanie
zostanie określone w dokumentacji konkursowej
Program operacyjny
Terminy dotacji
Ogłoszenie dotacji
Start składania wniosków
01.06.2025
Koniec składania wniosków
31.08.2025

Dla kogo?

O wsparcie mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) prowadzące działalność na terenie woj. zachodniopomorskiego.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Termin naboru: czerwiec 2025 – sierpień 2025 (daty podane na stronie poglądowo)

Typ projektu: Inwestycje wdrażające wyspecjalizowane rozwiązania cyfrowe

Zakłada się wsparcie inwestycji ukierunkowanych na innowacyjną i inteligentną transformację gospodarczą, obejmujących wdrażanie wyspecjalizowanych rozwiązań cyfrowych, które prowadzą do automatyzacji procesów i robotyzacji przedsiębiorstw, a także komponentów związanych z podnoszeniem kwalifikacji personelu. Premiowane będą przedsięwzięcia realizowane w obszarach inteligentnych specjalizacji Pomorza Zachodniego.

Premiowane przedsięwzięcia:

  • Inteligentne metody wytwarzania wyrobów i maszyn,
  • Przetwórstwo naturalne nowej generacji,
  • Produkty chemiczne dla zrównoważonego rozwoju,
  • Technologie i usługi przyszłości,
  • Niebieska gospodarka i zielony transport,
  • Turystyka i jakość życia lub w branżach bezpośrednio z nimi powiązanych w ramach globalnych łańcuchów wartości.

Premiowane inwestycje:

  • zastosowanie rozwiązań w obszarze transformacji przemysłowej, zielonej i cyfrowej w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Z dofinansowania wykluczony jest zakup oprogramowania biurowego, księgowego, systemów operacyjnych wykorzystujących powszechnie znane i dostępne technologie.

Dodatkowe informacje

Budżet naboru wynosi 41 180 000 zł.

Maksymalna intensywność wsparcia: 60%

Informacje dotyczące wysokości dofinansowania, kosztów kwalifikowalnych oraz innych warunków wsparcia udostępnimy wraz z ogłoszeniem naboru i pojawieniem się pełnej dokumentacji konkursowej.

Zapytaj eksperta
Podobne dotacje

Ścieżka SMART (FENG 1.1) – konsorcja

Nabór do 28.03.2025
Pozostało 7 dni
Wielkość dotacji
zależne od rodzaju projektu
Ścieżka SMART to dotacja, która obejmuje wsparciem realizację projektów modułowych w zakresie rozwoju działalności badawczo-rozwojowej. Nabór dedykowany jest konsorcjom. Dostępne moduły obejmują moduły obligatoryjne takie jak moduł B+R oraz wdrożenie innowacji oraz moduły fakultatywne takie jak infrastruktura B+R, cyfryzacja, zazielenienie przedsiębiorstw, internacjonalizację oraz kompetencje.
Dowiedz się więcej

Wsparcie działalności rzemieślniczej – Wsparcie MŚP na rzecz transformacji – FE dla Śląskiego (10.3)

Nabór do 31.03.2025
Pozostało 10 dni
Wielkość dotacji
400 000,00 PLN
Mikro i małe przedsiębiorstwa będą mogły się ubiegać o dofinansowanie na rozwój i utrzymanie działalności rzemieślniczej przedsiębiorstwa, którego dotyczy dowód kwalifikacji zawodowej aplikującego Wnioskodawcy. Wspierane mogą być inwestycje produkcyjne, logistyczne przyczyniające się do zmiany profilu działalności i/lub wprowadzenia nowych/ulepszonych neutralnych dla klimatu produktów, usług, procesów, zdobycia nowych rynków i stworzenia nowych miejsc pracy lub utrzymania już istniejących w przedsiębiorstwach, a także zielone inwestycje z zakresu GOZ.
Dowiedz się więcej

Inwestycje we wdrażanie technologii i innowacji środowiskowych, w tym związanych z GOZ (KPO A2.2.1) – dla dużych przedsiębiorstw

Nabór do 30.04.2025
Pozostało 40 dni
Wielkość dotacji
69 200 000,00 PLN
Działanie dotyczy wsparcia na wdrożenie technologii i innowacji środowiskowych w dużych przedsiębiorstwach i konsorcjach, w tym na działania w zakresie gospodarki w obiegu zamkniętym. Dofinansowanie mogą otrzymać przedsięwzięcia, które obejmują: prace B+R w zakresie technologii przyczyniających się do tworzenia rynku surowców wtórnych, finansowanie prac przedwdrożeniowych i wdrożeniowych związanych z wprowadzeniem na rynek rozwiązań opracowanych w ramach przedsięwzięcia lub finansowanie zakupu infrastruktury B+R.
Dowiedz się więcej

Wsparcie rozwoju działalności gospodarczej startupu (IIa) – Platformy startowe dla nowych pomysłów (FEPW 1.1)

Nabór do 29.05.2025
Pozostało 69 dni
Wielkość dotacji
600 000,00 PLN
Wsparcie polegać będzie na dofinansowaniu rozwoju startupu – dotacja na początkową działalność firmy. Startupy, które pozytywnie zakończą program akceleracji w ramach Komponentu I konkursu 1.1 Platformy startowe będą mogły uzyskać wsparcie finansowe - max. 600 tys. zł - na rozwój swojej działalności w makroregionie.
Dowiedz się więcej
Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz do nas wiadomość
Zadzwoń do nas
Napisz do nas