Inwestycje

Infrastruktura ochrony zdrowia - RPO woj. małopolskiego (12.1)

W ramach dotacji Infrastruktura ochrony zdrowia - RPO woj. małopolskiego (12.1) dofinansowanie można przeznaczyć na projekty polegające na budowie, przebudowie i modernizacji obiektów infrastruktury ochrony zdrowia i/lub ich wyposażeniu w sprzęt medyczny. W tym zakresie wspierane jest dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, wyposażenie w sprzęt medyczny oraz jako element projektu rozwiązania w zakresie IT (oprogramowanie, sprzęt).
Poznaj szczegóły
Lokalizacja
Maksymalne dofinansowanie
w zależności od szczegółowych założeń projektu
Program operacyjny
Terminy dotacji
Ogłoszenie dotacji
Start składania wniosków
15.07.2023
Koniec składania wniosków
15.09.2023

Infrastruktura ochrony zdrowia to dotacja w ramach Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Celem konkursu jest poprawa i zachowanie dobrego stanu zdrowia populacji regionu przez zwiększenie dostępu i poprawę warunków terapii schorzeń onkologicznych, w tym również do terapii wspomagającej m.in. w obszarze usprawniania psychofizycznego (psychoonkolog) i poradnictwa żywieniowego w trakcie terapii (dietetyk), a także obniżenie odsetka zgonów oraz poprawa jakości życia osób leczonych onkologicznie, poprawa warunków leczenia i pobytu pacjentów, podniesienie bezpieczeństwa prowadzonych terapii, oraz ograniczenie ryzyka występowania powikłań i zakażeń w przebiegu terapii w leczeniu najcięższych schorzeń onkologicznych.

Dla kogo?

O dotację ubiegać się mogą:

  • podmioty lecznicze udzielające świadczeń opieki zdrowotnej, finansowane ze środków publicznych,
  • jednostki samorządu terytorialnego, będące podmiotami tworzącymi podmioty lecznicze udzielające świadczeń opieki zdrowotnej, finansowane ze środków publicznych.

Wsparciem objęte zostaną podmioty lecznicze udzielające świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych – szpitale, dla których podmiotem tworzącym jest samorząd województwa, lub spółki prowadzące szpitale, w których samorząd województwa posiada ponad 50% akcji/ udziałów w kapitale zakładowym oraz ponad 50% głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy/ zgromadzeniu wspólników.

Z możliwości dofinansowania wyłączone są w szczególności:

  • przedsięwzięcia w zakresie ratownictwa medycznego,
  • tworzenie nowych ośrodków kardiochirurgicznych oraz nowych ośrodków kardiochirurgicznych dla dzieci,
  • inwestycje w instytucje o charakterze opiekuńczo – pobytowym, świadczące usługi długoterminowej pomocy dla osób z niepełnosprawnościami, dzieci, osób starszych oraz psychicznie chorych, które dysponują więcej niż 30 łóżkami we wskazanych powyżej dziedzinach.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Dotacja przeznaczona jest dla projektów polegających na budowie, przebudowie i modernizacji obiektów infrastruktury ochrony zdrowia i/lub ich wyposażeniu w sprzęt medyczny, w tym w zakresie:

  • dostosowania infrastruktury do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych,
  • wyposażenia w sprzęt medyczny,
  • rozwiązań w zakresie IT (oprogramowanie, sprzęt) – wyłącznie jako element projektu.

Katalog wydatków kwalifikowalnych w ramach Infrastruktura ochrony zdrowia – RPO woj. mazowieckiego (12.1)

  • wydatki związane z budową/przebudową/modernizacją obiektów infrastruktury ochrony zdrowia,
  • wydatki na zakup lub leasing wyrobów medycznych w rozumieniu Ustawy o wyrobach medycznych – za wyjątkiem wyrobów jednorazowych,
  • wydatki na zakup lub leasing wyposażenia wyrobów medycznych w rozumieniu Ustawy o wyrobach medycznych,
  • wydatki związane z instalacją i uruchomieniem wyrobów medycznych, sprawdzeniem poprawności ich działania, przeprowadzeniem wymaganych w przepisach prawa testów odbiorczych/pomiarów i przeglądów kontrolnych, szkoleń z zakresu obsługi wyrobów medycznych,
  • opłata za złożenie wniosku o wydanie opinii lub za złożenie wniosku o zmianę opinii o celowości inwestycji (w zależności od tego, która dotyczy projektu), o której mowa w Ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych – o ile dotyczy,
  • wydatki w zakresie termomodernizacji obiektu infrastruktury ochrony zdrowia – wyłącznie jako element szerszego projektu,
  • wydatki w zakresie IT (oprogramowanie, sprzęt) – wyłącznie jako element szerszego projektu,
  • wydatki związane z infrastrukturą wspólną i towarzyszącą (apteki szpitalne, pomieszczenia administracyjne, recepcje, korytarze, drogi wewnętrzne, parkingi wewnętrzne, odnawialne źródła energii, itp.) – wyłącznie jako element szerszego projektu,
  • koszty pośrednie, w wysokości 0,5% bezpośrednich wydatków kwalifikowalnych projektu.

Ile można zyskać?

Budżet dotacji wynosi 17 600 000 PLN.

Minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych: 500 000 PLN

Maksymalna całkowita intensywność dofinansowania: 100%

W przypadku gdy dofinansowanie spełniać będzie przesłanki pomocy publicznej jedyną możliwością wsparcia jest pomoc de minimis. Wówczas maksymalny poziom dofinasowania UE wynosi 95%.

Dokumentacja konkursu

Zapytaj eksperta
Podobne dotacje

Wsparcie rozwoju działalności gospodarczej startupu (IIa) – Platformy startowe dla nowych pomysłów (FEPW 1.1)

Nabór do 29.01.2025
Pozostało 9 dni
Wielkość dotacji
600 000,00 PLN
Wsparcie polegać będzie na dofinansowaniu rozwoju startupu – dotacja na początkową działalność firmy. Startupy, które pozytywnie zakończą program akceleracji w ramach Komponentu I konkursu 1.1 Platformy startowe będą mogły uzyskać wsparcie finansowe - max. 600 tys. zł - na rozwój swojej działalności w makroregionie.
Dowiedz się więcej

Inwestycje w działalność B+R oraz wdrażanie innowacji zwiększających potencjał RSI – Transformacja gospodarcza – FE dla Dolnego Śląska (9.4)

Nabór do 30.01.2025
Pozostało 10 dni
Wielkość dotacji
zależne od projektu
Inwestycje w działalność B+R oraz wdrażanie innowacji zwiększających potencjał RSI - Transformacja gospodarcza - FE dla Dolnego Śląska (9.4) to dotacja obejmująca wsparciem przedsiębiorstwa MŚP, duże przedsiębiorstwa pod warunkiem współpracy z MŚP oraz konsorcja naukowo-przemysłowe. Dofinansowanie można przeznaczyć na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych, wdrożenie wyników prac B+R dodatkowo wraz z komponentem rozwoju kwalifikacji oraz inwestycji w infrastrukturę B+R.
Dowiedz się więcej

Wsparcie infrastruktury badawczej lub aparatury badawczej niezbędnej do prowadzenia prac B+R – B+R w transformacji – FE dla Łódzkiego (9.6)

Nabór do 31.01.2025
Pozostało 11 dni
Wielkość dotacji
nie zostało określone
Dotacja przeznaczona jest dla przedsiębiorców z woj. łódzkiego na wsparcie infrastruktury lub aparatury badawczej niezbędnej do prowadzenia prac B+R. Dofinansować będzie można budowę, przebudowę, modernizację infrastruktury B+R oraz inwestycje w specjalistyczną aparaturę.
Dowiedz się więcej

Sieć ciepłownicza/chłodnicza efektywny system ciepłowniczy – Infrastruktura ciepłownicza (FENX 2.1)

Nabór do 31.01.2025
Pozostało 11 dni
Wielkość dotacji
zostanie określone w dokumentacji konkursowej
W ramach dotacji Sieć ciepłownicza/chłodnicza efektywny system ciepłowniczy - Infrastruktura ciepłownicza (FENX 2.1) wsparcie ma na celu rozwój efektywnych systemów ciepłowniczych i chłodniczych poprzez projekty z zakresu budowy przebudowy czy modernizacji systemów ciepłowniczych i sieci chłodu.
Dowiedz się więcej
Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz do nas wiadomość
Zadzwoń do nas
Napisz do nas