Usługi doradcze

Granty na Eurogranty (FENG 2.12) - MŚP

Celem działania jest wzrost innowacyjności i umiędzynarodowienia polskich przedsiębiorców z sektora MŚP, poprzez zwiększenie ich udziału w programach UE zarządzanych centralnie, tj. przez Komisję Europejską, w szczególności: HORYZONT EUROPA, KREATYWNA EUROPA, DIGITAL „CYFROWA EUROPA”, SINGLE MARKET PROGRAMME, LIFE. Intensywność dofinansowania: 100%.
Poznaj szczegóły
Lokalizacja
Maksymalne dofinansowanie
do 100%
Program operacyjny
Terminy dotacji
Ogłoszenie dotacji
08.07.2025
Start składania wniosków
12.08.2025
Koniec składania wniosków
03.09.2026

Celem działania jest wzrost innowacyjności i umiędzynarodowienia polskich przedsiębiorców z sektora MŚP, poprzez zwiększenie ich udziału w programach UE zarządzanych centralnie, tj. przez Komisję Europejską, w szczególności: HORYZONT EUROPA, KREATYWNA EUROPA, DIGITAL „CYFROWA EUROPA”, SINGLE MARKET PROGRAMME, LIFE.

Dla kogo?

  • mikroprzedsiębiorstwa, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), prowadzące działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
  • organizacje badawcze prowadzące badania i upowszechniające wiedzę, zarejestrowane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które w ramach jednego z Programów UE będą ubiegać się o dofinansowanie Eurograntu w roli:
    • a) samodzielnie aplikującego;
    • b) koordynatora konsorcjum albo lidera work package
    • c) członka konsorcjum albo partnera.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

1) przygotowanie Eurograntu, które obejmuje:
a) poszukiwanie partnerów Eurograntu w Rzeczypospolitej Polskiej i poza jej granicami, w tym organizację spotkań związanych z przygotowaniem założeń dla samego Eurograntu i wniosku o Eurogrant,
b) przygotowanie wniosku o Eurogrant do wybranego programu UE lub konkursu w wybranym programie UE, w tym tłumaczenie dokumentacji aplikacyjnej, zgodnie z wymaganiami określonymi przez organizatora konkursu w danym programie UE/ konkursie w danym programie UE,
c) ewentualną korektę wniosku o Eurogrant,
d) prezentację wniosku o Eurogrant przed komisją oceny projektów powołaną przez organizatora konkursu w danym programie UE/konkursie w danym programie UE;
2) opracowanie analiz specjalistycznych niezbędnych do przygotowania Eurograntu.

Kategorie wydatków kwalifikowalnych

Wszystkie koszty kwalifikowalne w projekcie rozliczane będą za pomocą kwoty ryczałtowej.

Dofinansowanie w formie kwoty ryczałtowej można uzyskać z tytułu następujących kosztów:

1) podróży służbowych pracowników wnioskodawcy związanych z przygotowaniem Eurograntu w zakresie i według stawek określonych w przepisach w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju,
2) usług doradczych związanych z przygotowaniem Eurograntu,
3) wynagrodzeń wraz z pozapłacowymi kosztami pracy, w tym składkami na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, osób zatrudnionych przez wnioskodawcę, w części, w jakiej wynagrodzenia te są bezpośrednio związane z przygotowaniem Eurograntu,
4) organizacji spotkań związanych z przygotowaniem Eurograntu,
5) tłumaczenia dokumentacji aplikacyjnej przedkładanej organizatorowi konkursu w ramach programu UE,
6) analiz specjalistycznych niezbędnych do przygotowania Eurograntu.

Ile można zyskać?

Środki przeznaczone na dofinansowanie projektów w nowym naborze to 20 mln zł.

Poziom dofinansowaniaMinimalna wartość kosztów kwalifikowanychMaksymalna wartość kosztów kwalifikowanych
do 100%20 202,00 zł110 852,00 zł

Maksymalna intensywność wsparcia wynosi do 100% wartości kosztów kwalifikowalnych.

Rundy składania wniosków

Nabór jest realizowany w trybie ciągłym od 12 sierpnia 2025 r. do 03 września 2026 r. Po upływie terminu konkretnego przedziału czasowego nastąpi ocena wniosków złożonych w danym okresie.

Termin 1
Start: 12.08.2025
Zakończenie: 30.10.2025
Termin 2
Start: 31.10.2025
Zakończenie: 15.01.2026
Termin 3
Start: 16.01.2026
Zakończenie: 02.04.2026
Termin 4
Start: 03.04.2026
Zakończenie: 18.06.2026
Termin 5
Start: 19.06.2026
Zakończenie: 03.09.2026

Dokumentacja Granty na Eurogranty (FENG 2.12) – MŚP

Poniżej zamieszczamy link do pełnej dokumentacji konkursowej.

Zapytaj eksperta
Podobne dotacje

NUTRITECH II

Nabór do 25.07.2025
Pozostało 6 dni
Wielkość dotacji
20 000 000,00 PLN
NUTRITECH jest programem w ofercie NCBR, którego głównym celem jest zwiększenie dostępności produktów i rozwiązań w zakresie prawidłowego żywienia. W 2025 r. program powraca z nową pulą dofinansowania dla przedsiębiorców. W ramach programu można dofinansować koszty badań przemysłowych i prac rozwojowych oraz koszty przygotowania do zastosowania tych wyników w praktyce (koszty prac przedwdrożeniowych) w obrębie obszarów wiodącego obszaru tematycznego Nutrigenomika i biomedycyna oraz tematów uzupełniających Żywność w leczeniu chorób oraz Technologiczne aspekty żywienia.
Dowiedz się więcej

Wzornictwo w MŚP (FEPW 1.4)

Nabór do 29.07.2025
Pozostało 10 dni
Wielkość dotacji
3 000 000,00 PLN
Dotacja Wzornictwo w MŚP (FEPW 1.4) zakłada kompleksowe wsparcie MŚP w zakresie wykorzystania wzornictwa. Koszty kwalifikowane obejmują przeprowadzenie audytu oraz stworzenie strategii wzorniczej, gdzie w efekcie w przedsiębiorstwie zostanie wdrożona innowacja oraz inne zmiany prowadzące do szeregu usprawnień w zarządzaniu firmą. Dotacja obejmuje komponent doradczy oraz komponent wdrożeniowy.
Dowiedz się więcej

Wsparcie działalności B+R przedsiębiorstw MŚP lub konsorcjów przedsiębiorstw z jednostkami badawczymi – Wsparcie inwestycji w MŚP i dużych przedsiębiorstwach – FE dla Wielkopolskiego (10.2)

Nabór do 14.08.2025
Pozostało 26 dni
Wielkość dotacji
w zależności od projektu
Dotacja Wsparcie działalności B+R przedsiębiorstw MŚP lub konsorcjów przedsiębiorstw z jednostkami badawczymi - Wsparcie inwestycji w MŚP i dużych przedsiębiorstwach - FE dla Wielkopolskiego (10.2) przeznaczona jest dla wielkopolskich przedsiębiorstw na realizacje modułowych projektów badawczo-rozwojowych. Moduł obligatoryjny to prace B+R, a moduły fakultatywne to infrastruktura B+R, wdrożenie wyników prac B+R, cyfryzacja, kompetencje, zielone technologie oraz internacjonalizacja.
Dowiedz się więcej

Rozwój infrastruktury na rzecz rozwoju gospodarczego BYDOF-IP – FE dla Kujaw i Pomorza (1.5)

Nabór do 28.08.2025
Pozostało 40 dni
Wielkość dotacji
zostanie określone w dokumentacji konkursowej
Konkurs obejmuje wsparcie infrastruktury biznesowej, w tym powstawanie platform współpracy oraz rozwoju ośrodków wspierających przedsiębiorczość. Finansowane będą wyłącznie projekty realizowane na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Bydgoszcz wynikające z właściwej strategii terytorialnej.
Dowiedz się więcej
Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz do nas wiadomość
Zadzwoń do nas
Napisz do nas