Inwestycje

Wsparcie inwestycji w MŚP zwiększających ich zdolności produkcyjne - Gospodarka w transformacji - FE dla Łódzkiego (9.1)

Dofinansowanie można przeznaczyć na inwestycje produkcyjne przedsiębiorstw służące dywersyfikacji lub modernizacji lub restrukturyzacji. Kwalifikowalne koszty obejmują wydatki na środki trwałe, technologie, oprogramowanie, bezpieczeństwo danych, promocję, leasing oraz materiały budowlane, a także koszty pośrednie rozliczane ryczałtowo.
Poznaj szczegóły
Lokalizacja
Maksymalne dofinansowanie
nie zostało określone
Program operacyjny
Terminy dotacji
Ogłoszenie dotacji
Start składania wniosków
14.05.2025
Koniec składania wniosków
30.06.2025

Dla kogo?

Przedsiębiorstwo MŚP

O wsparcie będą mogły ubiegać się średnie, małe i mikro- przedsiębiorstwa z woj. łódzkiego.

Projekt musi być realizowany na obszarze transformacji określonym w Terytorialnym Planie Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Dotacja obejmuje następujący typ projektów:

  1. Wsparcie inwestycji w MŚP zwiększających ich zdolności produkcyjne.

Inwestycje produkcyjne przedsiębiorstw służące dywersyfikacji lub modernizacji lub restrukturyzacji.

Dywersyfikacja polegać będzie na różnicowaniu asortymentu lub usług w celu zmniejszenia ryzyka w prowadzeniu działalności gospodarczej. Celem jest odejście od strategii skupiania się na jednej dziedzinie na rzecz rozproszenia kapitału i działań.

Restrukturyzacja obejmuje postępowanie mające na celu przywrócenie przedsiębiorcy długookresowej zdolności do konkurowania na rynku.

Katalog kosztów kwalifikowalnych

Wsparcie inwestycji w MŚP zwiększających ich zdolności produkcyjne

  • wydatki związane z realizacją projektu, które wynikają bezpośrednio z określonego typu projektu, a także:
    • wydatki związane z, wytworzeniem, dostawą, instalacją i uruchomieniem maszyn, sprzętu i urządzeń zaliczanych do środków trwałych wraz z instruktażem w ich obsłudze,
    • zakup rozwiązań teleinformatycznych (w tym sprzętu informatycznego) oraz oprogramowania wraz z licencją, zaliczanego do wartości niematerialnych i prawnych,
    • zakup wartości niematerialnych i prawnych związanych z transferem technologii (m.in. nabycie, walidacja i obrona patentów, licencji, knowhow lub nieopatentowanej wiedzy technicznej),
    • wydatki związane z zapewnieniem bezpieczeństwa przesyłania danych (np. systemy firewall, IDS antywirusowe, kontroli dostępu do zasobów systemu),
    • wydatki związane z działalnością promocyjną w systemach komunikacji internetowej, m.in.: artykuły sponsorowane, mailing, współpraca z influencerami, stworzenie docelowej aplikacji mobilnej na potrzeby promocji produktu lub usługi wnioskodawcy, stworzenie strony www (w tym hosting). Wskazane wydatki mogą być kwalifikowalne wyłącznie, gdy stanowią element projektu oraz służą wyłącznie promocji działań zrealizowanych w ramach projektu, a nie promocji dotychczasowej działalności wnioskodawcy.
    • dzierżawę lub najem instalacji lub maszyn w formie leasingu finansowego (w części raty leasingowej wystawionej na rzecz beneficjenta związanej ze spłatą kapitału, bez części odsetkowej i innych opłat) obejmującego obowiązek zakupu aktywów przez beneficjenta po wygaśnięciu umowy,
    • zakup materiałów i koszty robót budowlanych.
  • koszty pośrednie rozliczane metodą stawki ryczałtowej.

Ile można zyskać?

Budżet dotacji wynosi 50 000 000,00 zł.

Minimalna kwota wydatków kwalifikowalnych nie została określona.
Maksymalna kwota dofinansowania projektu nie została określona.

Maksymalny poziom dofinansowania projektu w ramach pomocy de minimis: 85 %

Maksymalny poziom dofinansowania projektu w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej:

  • mikro i małe przedsiębiorstwa: 60%
  • średnie przedsiębiorstwa: 50%

z możliwością zwiększenia poziomu dofinansowania o 10 punktów procentowych – z tytułu realizacji projektu na obszarze transformacji.

Dokumentacja Wsparcie inwestycji w MŚP zwiększających ich zdolności produkcyjne – Gospodarka w transformacji – FE dla Łódzkiego (9.1)

Poniżej zamieszczamy link do pełnej dokumentacji konkursowej.

Dokumentacja konkursowa

Zapytaj eksperta
Podobne dotacje

Wzornictwo w MŚP (FEPW 1.4)

Nabór do 29.07.2025
Pozostało 18 dni
Wielkość dotacji
3 000 000,00 PLN
Dotacja Wzornictwo w MŚP (FEPW 1.4) zakłada kompleksowe wsparcie MŚP w zakresie wykorzystania wzornictwa. Koszty kwalifikowane obejmują przeprowadzenie audytu oraz stworzenie strategii wzorniczej, gdzie w efekcie w przedsiębiorstwie zostanie wdrożona innowacja oraz inne zmiany prowadzące do szeregu usprawnień w zarządzaniu firmą. Dotacja obejmuje komponent doradczy oraz komponent wdrożeniowy.
Dowiedz się więcej

Wsparcie Infrastruktury B+R w przedsiębiorstwach – Wsparcie działalności przedsiębiorstw w zakresie B+R – FE dla Świętokrzyskiego (1.2)

Nabór do 31.07.2025
Pozostało 20 dni
Wielkość dotacji
do wysokości alokacji przeznaczonej na nabór
W ramach dotacji Wsparcie Infrastruktury B+R w przedsiębiorstwach - Wsparcie działalności przedsiębiorstw w zakresie B+R - FE dla Świętokrzyskiego (1.2) oferowanej z programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego przedsiębiorcy będą mogli dofinansować projekty inwestycyjne w infrastrukturę badawczo-rozwojową. Dofinansowanie otrzymają projekty, w których założenia planowanych prac B+R (agenda badawcza) prowadzonych w okresie trwałości projektu poprzez badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe albo prace rozwojowe (z wyłączeniem badań podstawowych) będą dotyczyć innowacji produktowej lub innowacji technologicznej.
Dowiedz się więcej

Upowszechnianie podejścia w zakresie GOZ – Gospodarka obiegu zamkniętego – FE dla Małopolski (8.10)

Nabór do 31.07.2025
Pozostało 20 dni
Wielkość dotacji
zostanie określone w dokumentacji konkursowej
Upowszechnianie podejścia w zakresie GOZ - Gospodarka obiegu zamkniętego - FE dla Małopolski (8.10) to dotacja, która wspiera projekty wpływające na zmniejszenie zużycia zasobów, a przez to na stopniowe przechodzenie z linearnego do cyrkularnego modelu gospodarki. Możliwe do realizacji będą inwestycje z zakresu gospodarowania odpadami, upowszechnianie podejścia GOZ.
Dowiedz się więcej

Rozwój infrastruktury na rzecz rozwoju gospodarczego BYDOF-IP – FE dla Kujaw i Pomorza (1.5)

Nabór do 28.08.2025
Pozostało 48 dni
Wielkość dotacji
zostanie określone w dokumentacji konkursowej
Konkurs obejmuje wsparcie infrastruktury biznesowej, w tym powstawanie platform współpracy oraz rozwoju ośrodków wspierających przedsiębiorczość. Finansowane będą wyłącznie projekty realizowane na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Bydgoszcz wynikające z właściwej strategii terytorialnej.
Dowiedz się więcej
Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz do nas wiadomość
Zadzwoń do nas
Napisz do nas