Badania i rozwój

Wdrożenie wyników prac B+R i innowacji, w tym z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań TIK - Innowacyjność i konkurencyjność MŚP - FE dla Mazowieckiego (1.3)

Działanie Wdrożenie wyników prac B+R i innowacji, w tym z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań TIK - Innowacyjność i konkurencyjność MŚP - FE dla Mazowieckiego (1.3) obejmuje wsparcie na wdrożenie wyników prac B+R i innowacji dla przedsiębiorstw MŚP z województwa mazowieckiego. Środki będzie można przeznaczyć na rozbudowę przedsiębiorstwa oraz rozwój produktów i usług opartych na TIK.
Poznaj szczegóły
Lokalizacja
Maksymalne dofinansowanie
4 000 000,00 PLN
Program operacyjny
Terminy dotacji
Ogłoszenie dotacji
26.01.2024
Start składania wniosków
09.02.2024
Koniec składania wniosków
04.04.2024

Wsparcie w ramach konkursu będzie udzielane przedsiębiorstwom z sektora MŚP wdrażającym wyniki prac B+R i innowacji. Finansowane będą projekty dotyczące wdrożenia wyników badań wpisujących się w priorytetowe kierunki badań zawarte w odpowiednim dokumencie kierunkowym dla RIS 2030 (Regionalne Inteligentne Specjalizacje).

Dla kogo?

Przedsiębiorstwo MŚP

O wsparcie będą mogły ubiegać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie woj. mazowieckiego.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Wdrożenie wyników prac B+R i innowacji, w tym nowoczesnych rozwiązań TIK

Wspierane będą projekty obejmujące wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług będących efektem wdrożenia wyników prac B+R.

Dodatkowo projekt będzie mógł obejmować:

  • zasadniczą zmianę procesu produkcyjnego, w tym w celu przejścia z modelu liniowego na cyrkularny i redukowanie masy odpadów lub zmianę w sposobie świadczenia usług, a także innowacje organizacyjne,
  • rozwój produktów i usług opartych na TIK, w tym sprzedaż produktów i usług w Internecie, tworzenie i udostępnianie usług elektronicznych, optymalizacja procesów ułatwiających zarządzanie przedsiębiorstwem oraz współpracę pomiędzy przedsiębiorcami poprzez rozwiązania informatyczne a także wdrożenie specjalistycznych rozwiązań cyfrowych w przedsiębiorstwie, np. prowadzących do digitalizacji procesów.

Katalog wydatków kwalifikowalnych

Do wydatków kwalifikowalnych, mogą zostać zaliczone wyłącznie koszty niezbędne do realizacji celów projektu.

Wydatki kwalifikowalne to w szczególności wydatki obejmujące:

  • przygotowanie projektu,
  • wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług będących efektem wdrożenia wyników prac B+R,
  • zmiany procesu produkcyjnego, w tym w celu przejścia z modelu liniowego na cyrkularny i redukowanie masy odpadów lub zmianę w sposobie świadczenia usług,
  • innowacje organizacyjne,
  • rozwój produktów i usług opartych na TIK,
  • prace adaptacyjne pomieszczeń przeznaczonych do instalacji zakupionych w ramach projektu maszyn, sprzętu i urządzeń (niewymagające uzyskania pozwolenia na budowę),
  • informację i promocję projektu integralnie związane z jego realizacją nie mogące przekroczyć (max. 10 tys. zł)

W ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej finansowane będą:

  • koszty inwestycji w rzeczowe aktywa trwałe,
  • koszty inwestycji w wartości niematerialne i prawne.

Pozostałe koszty kwalifikujące się do objęcia pomocą na podstawie regulaminu wyboru projektów finansowane będą w ramach pomocy de minimis, w tym w szczególności: koszty dotyczące przygotowania projektu, informacji i promocji. Wykluczona jest realizacja projektu wyłącznie w oparciu o pomoc de minimis.

Ile można zyskać?

Budżet konkursu wynosi 48 195 000 EUR.

Minimalna wartość dofinansowania projektu w ramach naboru: 1 000 000 PLN

Maksymalna wartość dofinansowania projektu w ramach naboru: 4 000 000 PLN

Maksymalny poziom dofinansowania wynosi:

  • Region Warszawski Stołeczny (RWS) – 50% kosztów kwalifikowalnych,
  • Region Mazowiecki Regionalny (RMR) – 85% kosztów kwalifikowalnych.
ObszarGminaPodstawowe dofinansowanieMaksymalne dofinansowanie przedsiębiorstwa po uwzględnieniu premii za MŚP
podregion siedlecki50%Mikro i małe 70%, średnie 60%
region mazowiecki regionalny: podregion ciechanowski, ostrołęcki, płocki, radomski, żyrardowski40%Mikro i małe 60%, średnie 50%
region warszawski stołeczny gminy:Dąbrówka, Dobre, Jadów, Kałuszyn, Kołbiel, Latowicz, Mrozy, Osieck, Serock, Siennica, SobienieJeziory, Strachówka, Tłuszcz35%Mikro i małe 50%, średnie 45%
Baranów, Błonie, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Kampinos, Leoncin, Leszno, Nasielsk, Prażmów, Tarczyn, Zakroczym, Żabia Wola25%Mikro i małe 45%, średnie 35%

Premiowane będą projekty będące kontynuacją przedsięwzięć sfinansowanych w ramach działania 1.1 Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021-2027 i w programach krajowych, a także operacje, które otrzymały dofinansowanie z programu Horyzont Europa na prace B+R.

Dokumentacja dotacji Wdrożenie wyników prac B+R i innowacji, w tym z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań TIK – Innowacyjność i konkurencyjność MŚP – FE dla Mazowieckiego (1.3)

Poniżej zamieściliśmy link do całości dokumentacji konkursowej.

Dokumentacja konkursu

Zapytaj eksperta
Podobne dotacje

Rozwój usług dla firm (w tym innowacyjnych) – Konkurencyjność MŚP – FE dla Łódzkiego (1.5)

Nabór do 25.04.2024
Pozostało 6 dni
Dotacja będzie wspierać wzmacnianie trwałego wzrostu i konkurencyjności MŚP oraz tworzenie miejsc pracy w MŚP, w tym poprzez inwestycje produkcyjne. Typ projektu podlegający dofinansowaniu jest rozwój usług dla firm (w tym innowacyjnych).
Dowiedz się więcej

Projekty badawczo-wdrożeniowe zmierzające do komercjalizacji wyników prac B+R – Badania i innowacje w sektorze przedsiębiorstw – FE dla Lubelskiego (1.3)

Nabór do 30.04.2024
Pozostało 11 dni
Wielkość dotacji
4 000 000,00 PLN
Konkurs obejmuje wsparcie na projekty badawczo-wdrożeniowe zmierzające do komercjalizacji wyników prac B+R dla przedsiębiorstw z woj. Lubelskiego. W ramach dotacji obowiązkowym jest realizowane komponentu B+R oraz w przypadku MŚP jeszcze komponentu wdrożeniowego w projekcie.
Dowiedz się więcej

Wdrażanie innowacji – FE dla Małopolski (1.12)

Nabór do 06.05.2024
Pozostało 17 dni
Wielkość dotacji
nie zostało określone
W ramach dotacji Wdrażanie innowacji - FE dla Małopolski (1.12) przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie woj. małopolskiego będą mogli pozyskać dofinansowanie na wdrażanie innowacji. Dofinansowaniem objęte są posiadane lub nabyte wyniki prac badawczo-rozwojowych, w celu wprowadzenia na rynek nowego lub ulepszonego produktu/usługi (innowacji produktowej) lub nowego albo ulepszonego procesu biznesowego (innowacji w procesie biznesowym).
Dowiedz się więcej

Infrastruktura badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw – FE dla Małopolski (1.3)

Nabór do 20.05.2024
Pozostało 31 dni
Wielkość dotacji
10 000 000,00 PLN
Konkurs obejmuje wsparcie na infrastrukturę B+R dla przedsiębiorstw z województwa Małopolskiego. Przeznaczony jest dla MŚP oraz dużych firm z kategorii small mid-caps.
Dowiedz się więcej
Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz do nas wiadomość
Zadzwoń do nas
Napisz do nas