Wyszukiwarka dotacji

Witpol Sp. z o.o.

Sprawdź jak pomogliśmy spółce Witpol pozyskać fundusze unijne na wdrożenie wyników prac B+R w postaci przeprowadzenia prac budowlanych oraz zakupu linii technologicznej do produkcji innowacyjnych napojów roślinnych.

O firmie

Spółka Witpol to firma działająca w branży spożywczej oferująca produkty należące do kategorii zdrowej żywności (np. pieczywo chrupkie czy przekąski zbożowe). Firma posiada wieloletnią tradycję, została założona w 1974 r. Nieustannie inwestuje w nowe rozwiązania technologiczne, a także prowadzi działalność badawczo-rozwojową. W oparciu o wyniki prac B+R oraz analizy trendów dostosowuje swoją ofertę do zmieniających się potrzeb konsumentów i wprowadza do asortymentu nowe wyroby lub ich wersje. Spółka prowadzi sprzedaż bezpośrednią swoich produktów, jak również bazuje na kooperacji w ramach współpracy B2B (w modelu private label) na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych.

Zakres usług

Pozyskiwanie dotacji

Dotacja

POIR 3.2 Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R/ 3.2.1 Badania na rynek

Potrzeby

Spółka Witpol zidentyfikowała rosnące zapotrzebowanie rynkowe na roślinne alternatywy nabiału oraz słabe strony produktów z tej kategorii dostępnych na rynku (fasolowy zapach tzw. off flavor). Postanowiła odpowiedzieć na tę niezaspokojoną potrzebę wprowadzając własną linię napojów roślinnych. Zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc w pozyskaniu dotacji unijnej, dzięki której sfinansuje uruchomienie produkcji napojów roślinnych wytwarzanych metodą, która w sposób istotny obniża zawartość niepożądanych związków o aromacie fasolowym i gorzkim. Potrzeby firmy obejmowały inwestycje w sprzęt (linię technologiczną) oraz przeprowadzenie prac budowlanych.

Efekty

Uwzględniając zasygnalizowane potrzeby dobraliśmy optymalne działanie i przeprowadziliśmy analizę potencjału przedsięwzięcia, przyjmując za punkt odniesienia kryteria wyboru projektów obowiązujące w wybranym konkursie. Następnie pomogliśmy spółce Witpol precyzyjnie zaplanować projekt zarówno od strony merytorycznej, jak i finansowej. Udzielone wsparcie obejmowało w szczególności: rozplanowanie projektu w czasie, oszacowanie kosztów inwestycji, wykazanie potencjału do realizacji projektu oraz opłacalności wdrożenia, a także udowodnienie istnienia zapotrzebowania rynkowego na nowe produkty. Ponadto przygotowaliśmy firmę do udziału w Panelu Ekspertów m.in. przeprowadziliśmy symulację Panelu, dzięki czemu osoby wytypowane do udziału w spotkaniu z ekspertami doskonale wiedziały, czego mogą się spodziewać i potrafiły atrakcyjnie i przekonująco zaprezentować projekt.

Wartość pozyskanego dofinansowania wyniosła blisko 18 mln zł, co stanowiło bardzo istotny wkład w sfinansowanie inwestycji, na którą składało się przeprowadzenie prac budowlanych (prace adaptacyjne) oraz zakup instalacji technologicznej z systemem pakowania. Dzięki realizacji projektu firma dostosowała swój asortyment do potrzeb i oczekiwań konsumentów związanych z tzw. roślinną rewolucją i odpowiedziała na rosnącą popularność roślinnych zamienników nabiału. W efekcie przeprowadzonej inwestycji spółka Witpol wdrożyła na rynek całą gamę napojów roślinnych (na bazie soi, owsa, migdału, ryżu i kokosa). Napoje dostępne są w sprzedaży bezpośredniej oraz w ramach współpracy B2B na rynku krajowym oraz rynkach zagranicznych.

Wartość projektu: 48 665 534,25 PLN

Wysokość dofinansowania: 17 804 463,75 PLN

Zapytaj eksperta
Podobne wpisy
Made For Fishing Michał Wyrwa

Made For Fishing Michał Wyrwa

Dowiedz się jak pomogliśmy firmie Made For Fishing Michał Wyrwa pozyskać dotację na realizację projektu "Utworzenie innowacyjnego zakładu produkcji wykorzystującego technologię odzysku gumy i stali ze zużytych węży hydraulicznych". W ramach wsparcia zajęliśmy się opracowaniem dokumentacji aplikacyjnej oraz usługą rozliczenia dotacji.
Dowiedz się więcej
Orico Food

Orico Food

Orico Food Sp. z o.o. to rodzinna firma, która prowadzi spożywczą działalność produkcyjną od 1993 r. Oferuje usługi produkcji spożywczej pod marką własną Klienta. Firma Orico Food Sp. z o.o. zgłosiła się no nas z potrzebą wdrożenia rekomendacji zawartych w mapie drogowej do rozpoczęcia procesu transformacji w kierunku Przemysł 4.0. Udzieliliśmy firmie kompleksowego wsparcia w ramach naszych usług pozyskiwania i rozliczania dotacji.
Dowiedz się więcej
Witpol

Witpol

Spółka Witpol to firma działająca w branży spożywczej oferująca produkty należące do kategorii zdrowej żywności. Firma posiada wieloletnią tradycję, została założona w 1974 r. Nieustannie inwestuje w nowe rozwiązania technologiczne, a także prowadzi działalność badawczo-rozwojową. W ramach naszych usług wspieraliśmy firmę Witpol w pozyskaniu dofinansowania na przeprowadzenie prac B+R w celu opracowania innowacji procesowej.
Dowiedz się więcej
Plantway

Plantway

Firma Plantway tworzy produkty dla tych, którzy przykładają dużą wagę do aspektów zdrowotnych i środowiskowych. Dowiedz się jak pomogliśmy przedsiębiorstwu Plantway w pozyskaniu dofinansowania na wdrożenie samodzielnie przeprowadzonych wyników prac B+R. W ramach wsparcia świadczyliśmy także usługę rozliczenia dotacji.
Dowiedz się więcej
FLOW EXPERT

FLOW EXPERT

FLOW EXPERT Sp. z o.o. jest firmą serwisową oraz dystrybutorem aparatury pomiarowej m.in. Siemens. Zajmuje się serwisem gwarancyjnym oraz pogwarancyjnym urządzeń aparatury obiektowej, analityki gazowej oraz systemami ważenia. W ramach usługi pozyskiwania i rozliczania dotacji, firma zdecydowała się na projekt badawczo-rozwojowy w ramach Ścieżki SMART na opracowanie innowacji w postaci nowego produktu i usługi.
Dowiedz się więcej
Link Group

Link Group

Link Group zajmuje się outsourcingiem IT oraz rekrutacją na zlecenie firm zewnętrznych. W ramach działania 6.2 Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji - Bony na cyfryzację pomogliśmy firmie pozyskać środki na realizację projektu "Automatyzacja procesów obsługi kontraktów poprzez zastosowanie systemu cyfrowego (wykorzystującego Robotic Process Automation), zdolnego do samodzielnego rozliczenia kontraktu co przyspiesz i usprawni procesy u Wnioskodawcy, outsourcowanych pracowników i klientów Wnioskodawcy oraz pomoże uodpornić te organizacje na przyszłe kryzysy typu COVID19".
Dowiedz się więcej
Imarti Poland

Imarti Poland

Imarti Poland Sp. z o.o. Sp. k. to spółka prowadzącą działalność na terenie RP, specjalizująca się w sprzedaży produktów rolnych. Firma Imarti Poland zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc w pozyskaniu środków z dotacji. Przedsiębiorstwo wskazało na potrzebę postawienia linii produkcyjnej do oczyszczania ziarna siemienia lnianego.
Dowiedz się więcej
Albatros Golf

Albatros Golf

Albatros Golf to firma, która pracuje nad stworzeniem platformy cyfrowej specjalizującej się w spersonalizowanych treningach golfowych i zapobieganiu urazom. W ramach ubiegania się o dotację działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałanie 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej firma Albatros Golf zgłosiła się do nas z prośbą o wsparcie przy rozliczaniu projektu pt. „Albatros Golf - wirtualny trener w postaci aplikacji mobilnej, wspieranej przez sztuczną inteligencję dla przyspieszenia i zwiększenia skuteczności treningu gry w golfa oraz unikania kontuzji sportowych”.
Dowiedz się więcej
Enerace

Enerace

Enerace oferuje usługi doradztwa w zakupach energii elektrycznej i gazu ziemnego poprzez świadczenie usług przy użyciu autorskiego systemu Enerace.online. Pomogliśmy firmie w pozyskaniu dotacji na wdrożenie innowacji procesowej w postaci udoskonalonego procesu obsługi klientów. Enerace skorzystało także z naszej usługi rozliczenia dotacji.
Dowiedz się więcej
SANTE

SANTE

Sante to polska firma, która powstała w 1992 roku jako firma rodzinna, od początku wyznaczając trendy na rynku zdrowej żywności. Firma należy do grona naszych stałych klientów. Wraz z Sante zastanowiliśmy się nad potrzebami firmy i możliwościami jakie daje konkurs Ścieżka SMART. Przedsiębiorstwo zdecydowało się na realizację modułu Wdrożenie innowacji oraz B+R.
Dowiedz się więcej
Zapisz się do naszego
newslettera dotacji