Wyszukiwarka dotacji

Witpol Sp. z o.o.

Sprawdź jak pomogliśmy spółce Witpol pozyskać fundusze unijne na wdrożenie wyników prac B+R w postaci przeprowadzenia prac budowlanych oraz zakupu linii technologicznej do produkcji innowacyjnych napojów roślinnych.

Witpol Sp. z o.o.

O firmie

Spółka Witpol to firma działająca w branży spożywczej oferująca produkty należące do kategorii zdrowej żywności (np. pieczywo chrupkie czy przekąski zbożowe). Firma posiada wieloletnią tradycję, została założona w 1974 r. Nieustannie inwestuje w nowe rozwiązania technologiczne, a także prowadzi działalność badawczo-rozwojową. W oparciu o wyniki prac B+R oraz analizy trendów dostosowuje swoją ofertę do zmieniających się potrzeb konsumentów i wprowadza do asortymentu nowe wyroby lub ich wersje. Spółka prowadzi sprzedaż bezpośrednią swoich produktów, jak również bazuje na kooperacji w ramach współpracy B2B (w modelu private label) na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych.

Zakres usług

Pozyskiwanie dotacji

Dotacja

POIR 3.2 Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R/ 3.2.1 Badania na rynek

Potrzeby

Spółka Witpol zidentyfikowała rosnące zapotrzebowanie rynkowe na roślinne alternatywy nabiału oraz słabe strony produktów z tej kategorii dostępnych na rynku (fasolowy zapach tzw. off flavor). Postanowiła odpowiedzieć na tę niezaspokojoną potrzebę wprowadzając własną linię napojów roślinnych. Zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc w pozyskaniu dotacji unijnej, dzięki której sfinansuje uruchomienie produkcji napojów roślinnych wytwarzanych metodą, która w sposób istotny obniża zawartość niepożądanych związków o aromacie fasolowym i gorzkim. Potrzeby firmy obejmowały inwestycje w sprzęt (linię technologiczną) oraz przeprowadzenie prac budowlanych.

Efekty

Uwzględniając zasygnalizowane potrzeby dobraliśmy optymalne działanie i przeprowadziliśmy analizę potencjału przedsięwzięcia, przyjmując za punkt odniesienia kryteria wyboru projektów obowiązujące w wybranym konkursie. Następnie pomogliśmy spółce Witpol precyzyjnie zaplanować projekt zarówno od strony merytorycznej, jak i finansowej. Udzielone wsparcie obejmowało w szczególności: rozplanowanie projektu w czasie, oszacowanie kosztów inwestycji, wykazanie potencjału do realizacji projektu oraz opłacalności wdrożenia, a także udowodnienie istnienia zapotrzebowania rynkowego na nowe produkty. Ponadto przygotowaliśmy firmę do udziału w Panelu Ekspertów m.in. przeprowadziliśmy symulację Panelu, dzięki czemu osoby wytypowane do udziału w spotkaniu z ekspertami doskonale wiedziały, czego mogą się spodziewać i potrafiły atrakcyjnie i przekonująco zaprezentować projekt.

Wartość pozyskanego dofinansowania wyniosła blisko 18 mln zł, co stanowiło bardzo istotny wkład w sfinansowanie inwestycji, na którą składało się przeprowadzenie prac budowlanych (prace adaptacyjne) oraz zakup instalacji technologicznej z systemem pakowania. Dzięki realizacji projektu firma dostosowała swój asortyment do potrzeb i oczekiwań konsumentów związanych z tzw. roślinną rewolucją i odpowiedziała na rosnącą popularność roślinnych zamienników nabiału. W efekcie przeprowadzonej inwestycji spółka Witpol wdrożyła na rynek całą gamę napojów roślinnych (na bazie soi, owsa, migdału, ryżu i kokosa). Napoje dostępne są w sprzedaży bezpośredniej oraz w ramach współpracy B2B na rynku krajowym oraz rynkach zagranicznych.

Wartość projektu: 48 665 534,25 PLN

Wysokość dofinansowania: 17 804 463,75 PLN

Zapytaj eksperta
Podobne wpisy
SANTE

SANTE

Sprawdź jak pomogliśmy firmie Sante pozyskać dofinansowanie na dywersyfikację produkcji w ramach, której Sante zdobyło środki na wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji filigranoli oraz ulepszonych produktów crunchy. Zapewniliśmy Sante stały rozwój, który przyczynił się do wzmocnienia pozycji konkurencyjnej firmy.
Dowiedz się więcej
Storwork

Storwork

W ramach naszego Funduszu Venture Capital wspieramy osoby posiadające pomysł na innowacyjny biznes. Zobacz jak pomogliśmy spółce Storwork przejść od koncepcji do założenia firmy oferującej narzędzie do budowania aplikacji biznesowych.
Dowiedz się więcej
Przedszkole Miejskie nr 3 w Piastowie

Przedszkole Miejskie nr 3 w Piastowie

Choć naszą specjalnością są dotacje B+R oraz inwestycyjne, możemy się również pochwalić skutecznością w zarządzaniu projektami miękkimi finansowanymi z EFS. Przykład? Pozyskaliśmy dotacje dla Przedszkola Miejskiego nr 3 w Piastowie, a następnie wspieraliśmy Klienta w prawidłowym rozliczeniu dofinansowania. Poznaj szczegóły.
Dowiedz się więcej
Ivolve

Ivolve

Sprawdź jak pomogliśmy spółce Ivolve pozyskać bon na innowacje, a następnie prawidłowo i skutecznie rozliczyć projekt, który polegał na zakupie usługi B+R służącej opracowaniu nowego projektu wzorniczego i wdrożeniu nowego produktu w postaci automatycznego dyspensera leków.
Dowiedz się więcej
drukuje.to

drukuje.to

Sprawdź jak pomogliśmy spółce drukuje.to pozyskać dotacje na cyfryzację firmy – opracowanie i wdrożenie innowacyjnej platformy internetowej przeznaczonej do realizacji usług poligraficznych.
Dowiedz się więcej
Plantway

Plantway

Zobacz jak kompleksowo wspieraliśmy spółkę Plantway w pozyskaniu dotacji, a następnie w rozliczeniu projektu, którego rezultatem było uruchomienie nowej linii produkcyjnej żywności wegańskiej i wprowadzenie na rynek trzech rodzajów analogów mięsa.
Dowiedz się więcej
Grupa Producentów Klasa

Grupa Producentów Klasa

Sprawdź jak pomogliśmy firmie Grupa Producentów „KLASA” pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy i uruchomienie pilotażowej linii produkcyjnej do liofilizacji owoców i ziół, a obecnie kompleksowo wspieramy ją w rozliczaniu dotacji przyznanej przez NCBR.
Dowiedz się więcej
znanylekarz.pl

znanylekarz.pl

Sprawdź jak pomogliśmy spółce Znany Lekarz pozyskać dotacje na cyfryzację, która została wykorzystana na stworzenie i wdrożenie inteligentnego, dedykowanego systemu klasy B2B, automatyzującego procesy zachodzące między firmą, a jej partnerami biznesowymi.
Dowiedz się więcej
Fabelo Sp. z o.o.

Fabelo Sp. z o.o.

Przy naszym wsparciu spółka Fabelo pozyskała dofinansowanie unijne na zakup usług doradczych dotyczących profesjonalnego procesu wzorniczego oraz środków trwałych niezbędnych do uruchomienia linii produkcyjnej obuwia specjalistycznego.
Dowiedz się więcej
Zapisz się do naszego
newslettera dotacji