Wyszukiwarka dotacji

Plantway

Zobacz jak kompleksowo wspieraliśmy spółkę Plantway w pozyskaniu dotacji, a następnie w rozliczeniu projektu, którego rezultatem było uruchomienie nowej linii produkcyjnej żywności wegańskiej i wprowadzenie na rynek trzech rodzajów analogów mięsa.

Plantway

O firmie

Plantway jest startupem z branży spożywczej założonym w 2020 r. w celu wdrożenia na rynek analogów mięsa (roślinnego burgera, roślinnego mielonego oraz kawałków roślinnego kurczaka). Z naszym wsparciem firma pozyskała dofinansowanie z BGK na wdrożenie innowacyjnej, w skali polskiego rynku, technologii produkcji opartej na metodzie mokrej ekstruzji. Obecnie wegańska żywność marki Plantway jest już dostępna w wybranych sklepach stacjonarnych oraz w sprzedaży internetowej.

Zakres usług

Pozyskiwanie i rozliczanie dotacji

Dotacja

POIR 3.2.2. Kredyt na Innowacje Technologiczne

Potrzeby

Spółka Plantway została założona jako spółka celowa dla wdrożenia na rynek nowej linii produktowej żywności wegańskiej. W momencie zgłoszenia do nas spółka posiadała innowacyjną technologię w formie nieopatentowanej wiedzy technicznej i poszukiwała możliwości pozyskania środków na inwestycję dotyczącą uruchomienia nowego zakładu produkcyjnego. Firma Plantway otrzymała od nas kompleksowe wsparcie – pozyskaliśmy dla niej dotacje na inwestycje z Banku Gospodarstwa Krajowego, a następnie odpowiadaliśmy za rozliczenie dotacji, przez co należy rozumieć nadzór nad prawidłową realizacją projektu od strony merytorycznej, formalnej i rachunkowej.

Efekty

Dzięki współpracy z nami spółka Plantway zdobyła środki na przeprowadzenie inwestycji w postaci adaptacji obiektu na potrzeby utworzenia nowego zakładu produkcyjnego oraz zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do uruchomienia nowej linii produkcyjnej. Pozyskanie finansowania to jednak tylko połowa sukcesu, równie ważne jest prawidłowe rozliczenie dotacji unijnej. Wspieraliśmy spółkę Plantway we właściwej realizacji zakupów w projekcie (co obejmowało m.in. pomoc w przeprowadzeniu postępowań ofertowych, doradztwo w zakresie zawierania umów z wykonawcami) oraz wypełnianiu innych obowiązków sprawozdawczych i informacyjnych wynikających z zapisów umowy o dofinansowanie. Przygotowaliśmy również spółkę do kontroli projektu po zakończeniu jego realizacji. Kontrola nie wykazała żadnych uchybień, dzięki czemu dofinansowanie zostało wypłacone w pełnej kwocie.

Wartość projektu: 3 515 868,60 PLN

Wysokość dofinansowania: 1 933 727,73 PLN

Zapytaj eksperta
Podobne wpisy
SANTE

SANTE

Sprawdź jak pomogliśmy firmie Sante pozyskać dofinansowanie na dywersyfikację produkcji w ramach, której Sante zdobyło środki na wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji filigranoli oraz ulepszonych produktów crunchy. Zapewniliśmy Sante stały rozwój, który przyczynił się do wzmocnienia pozycji konkurencyjnej firmy.
Dowiedz się więcej
Storwork

Storwork

W ramach naszego Funduszu Venture Capital wspieramy osoby posiadające pomysł na innowacyjny biznes. Zobacz jak pomogliśmy spółce Storwork przejść od koncepcji do założenia firmy oferującej narzędzie do budowania aplikacji biznesowych.
Dowiedz się więcej
Przedszkole Miejskie nr 3 w Piastowie

Przedszkole Miejskie nr 3 w Piastowie

Choć naszą specjalnością są dotacje B+R oraz inwestycyjne, możemy się również pochwalić skutecznością w zarządzaniu projektami miękkimi finansowanymi z EFS. Przykład? Pozyskaliśmy dotacje dla Przedszkola Miejskiego nr 3 w Piastowie, a następnie wspieraliśmy Klienta w prawidłowym rozliczeniu dofinansowania. Poznaj szczegóły.
Dowiedz się więcej
Ivolve

Ivolve

Sprawdź jak pomogliśmy spółce Ivolve pozyskać bon na innowacje, a następnie prawidłowo i skutecznie rozliczyć projekt, który polegał na zakupie usługi B+R służącej opracowaniu nowego projektu wzorniczego i wdrożeniu nowego produktu w postaci automatycznego dyspensera leków.
Dowiedz się więcej
drukuje.to

drukuje.to

Sprawdź jak pomogliśmy spółce drukuje.to pozyskać dotacje na cyfryzację firmy – opracowanie i wdrożenie innowacyjnej platformy internetowej przeznaczonej do realizacji usług poligraficznych.
Dowiedz się więcej
Grupa Producentów Klasa

Grupa Producentów Klasa

Sprawdź jak pomogliśmy firmie Grupa Producentów „KLASA” pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy i uruchomienie pilotażowej linii produkcyjnej do liofilizacji owoców i ziół, a obecnie kompleksowo wspieramy ją w rozliczaniu dotacji przyznanej przez NCBR.
Dowiedz się więcej
znanylekarz.pl

znanylekarz.pl

Sprawdź jak pomogliśmy spółce Znany Lekarz pozyskać dotacje na cyfryzację, która została wykorzystana na stworzenie i wdrożenie inteligentnego, dedykowanego systemu klasy B2B, automatyzującego procesy zachodzące między firmą, a jej partnerami biznesowymi.
Dowiedz się więcej
Fabelo Sp. z o.o.

Fabelo Sp. z o.o.

Przy naszym wsparciu spółka Fabelo pozyskała dofinansowanie unijne na zakup usług doradczych dotyczących profesjonalnego procesu wzorniczego oraz środków trwałych niezbędnych do uruchomienia linii produkcyjnej obuwia specjalistycznego.
Dowiedz się więcej
Witpol Sp. z o.o.

Witpol Sp. z o.o.

Sprawdź jak pomogliśmy spółce Witpol pozyskać fundusze unijne na wdrożenie wyników prac B+R w postaci przeprowadzenia prac budowlanych oraz zakupu linii technologicznej do produkcji innowacyjnych napojów roślinnych.
Dowiedz się więcej
Zapisz się do naszego
newslettera dotacji