Wyszukiwarka dotacji

Orico Food

Orico Food Sp. z o.o. to rodzinna firma, która prowadzi spożywczą działalność produkcyjną od 1993 r. Oferuje usługi produkcji spożywczej pod marką własną Klienta. Firma Orico Food Sp. z o.o. zgłosiła się no nas z potrzebą wdrożenia rekomendacji zawartych w mapie drogowej do rozpoczęcia procesu transformacji w kierunku Przemysł 4.0. Udzieliliśmy firmie kompleksowego wsparcia w ramach naszych usług pozyskiwania i rozliczania dotacji.

O firmie

Orico Food Sp. z o.o. to rodzinna firma, która prowadzi spożywczą działalność produkcyjną od 1993 r. Oferuje usługi produkcji spożywczej pod marką własną Klienta. Orico Food to zespół doświadczonych specjalistów w dziedzinie produkcji i technologii spożywczej, oferuje kompleksową pomoc w opracowaniu nowego produktu, optymalizacji kosztów produkcji i konfekcji, logistyce, dystrybucji. Zajmuje się świadczeniem usług produkcyjnych w zakresie wytwarzania: mas mlecznych typu kajmak, toffi, mas makowych i owocowych, wyrobów prażonych takich jak kawa naturalna, kawa zbożowa, ziarno słodowe, wyrobów wegańskich takich jak pasztety i parówki, wyrobów BIO.

Zakres usług

Rozliczanie i pozyskanie dotacji

Dotacja

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój

Oś priorytetowa 2 Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I

Działanie 2.4 Współpraca w ramach krajowego systemu innowacji

Poddziałanie 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB

Pilotaż Przemysł 4.0

Potrzeby

Firma Orico Food Sp. z o.o. zgłosiła się z potrzebą wdrożenia rekomendacji zawartych w mapie drogowej do rozpoczęcia procesu transformacji w kierunku Przemysł 4.0. Wsparliśmy podmiot w napisaniu wniosku w ramach Poddziałania 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB, Pilotaż Przemysł 4.0, w ramach którego istniała możliwość wdrożenia niniejszych rekomendacji.

Zaplanowana inwestycja dotyczyła zakupów związanych z następującymi technologiami:

  1. Roboty przemysłowe – przewidziano zakup urządzeń do automatycznej paletyzacji (system paletyzacji kartonów oparty na robocie przemysłowym) oraz pakowania opakowań w kartony (automatyczna kartoniarka typu wrap around zintegrowana z automatycznym systemem inspekcji wizyjnej).
  2. Integracja technologii informatycznych i operacyjnych (IT/OT) – przewidziano zakup systemu do monitoringu pracy linii produkcyjnej.
  3. Chmura obliczeniowa – zaplanowano zakup systemu do elektronicznego obiegu dokumentów (system workflow).

Efekty

Podmiot Orico Food Sp. z o.o. uzyskał dofinansowanie na realizację projektu w wysokości 700 825,00 zł. Przedsiębiorstwo realizowało projekt przy naszym wsparciu. Udzieliliśmy przedsiębiorstwu wsparcia w zakresie wydatkowania środków publicznych, w tym w zakresie stosowania odpowiednich procedur przetargowych oraz sprawozdawczości związanej z rozliczeniami dotacji w ramach Projektu. Ponadto udzielaliśmy pomocy w rozliczaniu dotacji, weryfikacji dokumentacji rozliczeniowej i przygotowaniu wniosku o płatność.

Realizacja projektu przyniosła wiele korzyści dla przedsiębiorstwa Orico Food, w tym m.in.:

  • zautomatyzowanie operacji pakowania oraz paletyzacji,
  • zmniejszenie czasu realizacji zamówienia,
  • poprawa atrakcyjności oferty firmy, poprzez redukcję kosztów związanych z niższą ceną kartonów i kosztów robocizny bezpośredniej,
  • podniesienie poziomu innowacyjności przedsiębiorstwa,
  • zdobycie dodatkowego doświadczenia w realizacji projektów inwestycyjnych,
  • zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu pracy pracowników,
  • ograniczenie ilości pracy biurowej przez wdrożenie systemu do elektronicznego obiegu dokumentów.

Wartość projektu: 1 174 035,00 zł

Wysokość dofinansowania: 700 825,00 zł

Zapytaj eksperta
Podobne wpisy
Made For Fishing Michał Wyrwa

Made For Fishing Michał Wyrwa

Dowiedz się jak pomogliśmy firmie Made For Fishing Michał Wyrwa pozyskać dotację na realizację projektu "Utworzenie innowacyjnego zakładu produkcji wykorzystującego technologię odzysku gumy i stali ze zużytych węży hydraulicznych". W ramach wsparcia zajęliśmy się opracowaniem dokumentacji aplikacyjnej oraz usługą rozliczenia dotacji.
Dowiedz się więcej
Witpol

Witpol

Spółka Witpol to firma działająca w branży spożywczej oferująca produkty należące do kategorii zdrowej żywności. Firma posiada wieloletnią tradycję, została założona w 1974 r. Nieustannie inwestuje w nowe rozwiązania technologiczne, a także prowadzi działalność badawczo-rozwojową. W ramach naszych usług wspieraliśmy firmę Witpol w pozyskaniu dofinansowania na przeprowadzenie prac B+R w celu opracowania innowacji procesowej.
Dowiedz się więcej
Plantway

Plantway

Firma Plantway tworzy produkty dla tych, którzy przykładają dużą wagę do aspektów zdrowotnych i środowiskowych. Dowiedz się jak pomogliśmy przedsiębiorstwu Plantway w pozyskaniu dofinansowania na wdrożenie samodzielnie przeprowadzonych wyników prac B+R. W ramach wsparcia świadczyliśmy także usługę rozliczenia dotacji.
Dowiedz się więcej
FLOW EXPERT

FLOW EXPERT

FLOW EXPERT Sp. z o.o. jest firmą serwisową oraz dystrybutorem aparatury pomiarowej m.in. Siemens. Zajmuje się serwisem gwarancyjnym oraz pogwarancyjnym urządzeń aparatury obiektowej, analityki gazowej oraz systemami ważenia. W ramach usługi pozyskiwania i rozliczania dotacji, firma zdecydowała się na projekt badawczo-rozwojowy w ramach Ścieżki SMART na opracowanie innowacji w postaci nowego produktu i usługi.
Dowiedz się więcej
Link Group

Link Group

Link Group zajmuje się outsourcingiem IT oraz rekrutacją na zlecenie firm zewnętrznych. W ramach działania 6.2 Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji - Bony na cyfryzację pomogliśmy firmie pozyskać środki na realizację projektu "Automatyzacja procesów obsługi kontraktów poprzez zastosowanie systemu cyfrowego (wykorzystującego Robotic Process Automation), zdolnego do samodzielnego rozliczenia kontraktu co przyspiesz i usprawni procesy u Wnioskodawcy, outsourcowanych pracowników i klientów Wnioskodawcy oraz pomoże uodpornić te organizacje na przyszłe kryzysy typu COVID19".
Dowiedz się więcej
Imarti Poland

Imarti Poland

Imarti Poland Sp. z o.o. Sp. k. to spółka prowadzącą działalność na terenie RP, specjalizująca się w sprzedaży produktów rolnych. Firma Imarti Poland zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc w pozyskaniu środków z dotacji. Przedsiębiorstwo wskazało na potrzebę postawienia linii produkcyjnej do oczyszczania ziarna siemienia lnianego.
Dowiedz się więcej
Albatros Golf

Albatros Golf

Albatros Golf to firma, która pracuje nad stworzeniem platformy cyfrowej specjalizującej się w spersonalizowanych treningach golfowych i zapobieganiu urazom. W ramach ubiegania się o dotację działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałanie 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej firma Albatros Golf zgłosiła się do nas z prośbą o wsparcie przy rozliczaniu projektu pt. „Albatros Golf - wirtualny trener w postaci aplikacji mobilnej, wspieranej przez sztuczną inteligencję dla przyspieszenia i zwiększenia skuteczności treningu gry w golfa oraz unikania kontuzji sportowych”.
Dowiedz się więcej
Enerace

Enerace

Enerace oferuje usługi doradztwa w zakupach energii elektrycznej i gazu ziemnego poprzez świadczenie usług przy użyciu autorskiego systemu Enerace.online. Pomogliśmy firmie w pozyskaniu dotacji na wdrożenie innowacji procesowej w postaci udoskonalonego procesu obsługi klientów. Enerace skorzystało także z naszej usługi rozliczenia dotacji.
Dowiedz się więcej
SANTE

SANTE

Sante to polska firma, która powstała w 1992 roku jako firma rodzinna, od początku wyznaczając trendy na rynku zdrowej żywności. Firma należy do grona naszych stałych klientów. Wraz z Sante zastanowiliśmy się nad potrzebami firmy i możliwościami jakie daje konkurs Ścieżka SMART. Przedsiębiorstwo zdecydowało się na realizację modułu Wdrożenie innowacji oraz B+R.
Dowiedz się więcej
KMM Plus

KMM Plus

KMM Plus Sp. z o.o. to firma, która dostarcza skóry bydlęce do produkcji obuwia i galanterii skórzanej zarówno do firm polskich jak i do firm zagranicznych. Firma zgłosiła się do nas z potrzebą pozyskania środków na wdrożenie wyników samodzielnie przeprowadzonych prac B+R. Zaproponowaliśmy KMM różne obszary wsparcia w tym przeprowadzenie prac B+R, wdrożenie innowacji i nie tylko. W oparciu o nasze specjalistyczne doradztwo przedsiębiorstwo KMM otrzymało wsparcie we wszystkich obszarach, w których ubiegało się o dofinansowanie. Zobacz jak prezentowały się potrzeby i efekty firmy, a także ile wynosiła wartość projektu i dofinansowania!
Dowiedz się więcej
Zapisz się do naszego
newslettera dotacji