Wyszukiwarka dotacji

FLOW EXPERT

FLOW EXPERT Sp. z o.o. jest firmą serwisową oraz dystrybutorem aparatury pomiarowej m.in. Siemens. Zajmuje się serwisem gwarancyjnym oraz pogwarancyjnym urządzeń aparatury obiektowej, analityki gazowej oraz systemami ważenia. W ramach usługi pozyskiwania i rozliczania dotacji, firma zdecydowała się na projekt badawczo-rozwojowy w ramach Ścieżki SMART na opracowanie innowacji w postaci nowego produktu i usługi.

O nas

FLOW EXPERT Sp. z o.o. jest firmą serwisową oraz dystrybutorem aparatury pomiarowej m.in. Siemens. Zajmuje się serwisem gwarancyjnym oraz pogwarancyjnym urządzeń aparatury obiektowej, analityki gazowej oraz systemami ważenia.

Wykonuje naprawy, weryfikuje poprawność działania oraz montażu, dostarcza nowe urządzenia oraz akcesoria i części zamienne. Wszyscy serwisanci w przedsiębiorstwie mają wieloletnie doświadczenie, które pozwala do każdego przypadku podejść indywidualnie i kompleksowo. FLOW EXPERT stawia na jakość oraz rzetelność swoich usług.

Zakres usługi

Pozyskiwanie i rozliczanie dotacji

Dotacja

Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki na lata 2021-2027, Priorytet 1 „Wsparcie dla przedsiębiorców”, Działanie 1.1. Ścieżka SMART

Potrzeby

Przedsiębiorstwo FLOW EXPERT zgłosiło się do naszej Firmy z innowacyjnym pomysłem w zakresie przepływomierzy na skalę co najmniej Polski. Przedsiębiorstwo chce opracować zdalne rozwiązanie kontrolno-pomiarowe dla m.in. sieci ciepłowniczych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Projekt ma bardzo ważne znaczenie w branży ale również społecznie. Wyniki prac B+R niewątpliwie przyczynią się do poprawy jakości życia społeczeństwa. Innowacyjne rozwiązanie przyczyni się do optymalizacji sieci ciepłowniczych, wodociągowych oraz kanalizacyjnych. Dzięki temu będzie można bardziej wiarygodnie wykrywać awarie sieci ciepłowniczych, wodociągowych czy też kanalizacyjnych, których występowanie wpływa na pogorszenia jakości życia społeczeństwa. Takich rozwiązań obecnie nie ma na rynku. Wszelkie awarie są bardzo trudne do przewidzenia i zazwyczaj odpowiednie służby dowiadują się o nich w momencie wystąpienia. Często wiąże się to z wieloma godzinami przerwy w pracy sieci ciepłowniczych, wodociągowych czy też kanalizacyjnych. Innowacja pozwoli na unikanie takich awarii, zapewniając stały komfort, bezpieczeństwo i wysoką jakość życia społeczeństwa. Projekt tym samym bez wątpienia ma pozytywne znaczenie społeczne.

Nasi eksperci podjęli wszelkie działania aby zdobyć dofinansowanie dla tak ważnego, innowacyjnego pomysłu. Zrobiliśmy przegląd dostępnych dotacji i wybraliśmy razem z FLOW-EXPERT dotacje SMART. Nasi Eksperci kompleksowo zweryfikowali pomysł pod kątem możliwości dotacyjnych i określili szanse FLOW-EXPERT jako wysokie na zdobycie dofinansowania na wskazany projekt w wybranym konkursie.

Nasi Eksperci wraz z FLOW-EXPERT przygotowali najważniejsze założenia projektu, jego budżet, harmonogram oraz model finansowy. Razem przeszliśmy przez cały proces aplikowania i oceny projektu, która zakończyła się sukcesem.

Efekty

Innowacyjny projekt FLOW-EXPERT zyskał pozytywną ocenę i otrzymał rekomendacje do otrzymania dofinansowania w ramach dotacji ŚCIEŻKA SMART. Jest to nasz wspólny sukces.

FLOW-EXPERT otrzyma wsparcie dotacyjne na prace B+R, w wyniku którym zostanie opracowany innowacyjny system zdalnego gromadzenia oraz analizy danych diagnostycznych z urządzeń kontrolno-pomiarowych z wykorzystaniem zaawansowanych technologii IT.

Dzięki realizacji prac B+R firma będzie mogła oferować klientom nowy produkt i usługę, a sama zapewni sobie możliwość innowacyjnego świadczenia usług, w sposób obecnie niedostępny na całym rynku minimum Polski. W wyniki realizacji projektu firma będzie dysponowała innowacją, która zupełnie zrewolucjonizuje rynek pomiarowo-kontrolny.

Wartość projektu: 3 212 022,00

Wartość dofinansowania: 2 179 916,00

Zapytaj eksperta
Podobne wpisy
Made For Fishing Michał Wyrwa

Made For Fishing Michał Wyrwa

Dowiedz się jak pomogliśmy firmie Made For Fishing Michał Wyrwa pozyskać dotację na realizację projektu "Utworzenie innowacyjnego zakładu produkcji wykorzystującego technologię odzysku gumy i stali ze zużytych węży hydraulicznych". W ramach wsparcia zajęliśmy się opracowaniem dokumentacji aplikacyjnej oraz usługą rozliczenia dotacji.
Dowiedz się więcej
Orico Food

Orico Food

Orico Food Sp. z o.o. to rodzinna firma, która prowadzi spożywczą działalność produkcyjną od 1993 r. Oferuje usługi produkcji spożywczej pod marką własną Klienta. Firma Orico Food Sp. z o.o. zgłosiła się no nas z potrzebą wdrożenia rekomendacji zawartych w mapie drogowej do rozpoczęcia procesu transformacji w kierunku Przemysł 4.0. Udzieliliśmy firmie kompleksowego wsparcia w ramach naszych usług pozyskiwania i rozliczania dotacji.
Dowiedz się więcej
Witpol

Witpol

Spółka Witpol to firma działająca w branży spożywczej oferująca produkty należące do kategorii zdrowej żywności. Firma posiada wieloletnią tradycję, została założona w 1974 r. Nieustannie inwestuje w nowe rozwiązania technologiczne, a także prowadzi działalność badawczo-rozwojową. W ramach naszych usług wspieraliśmy firmę Witpol w pozyskaniu dofinansowania na przeprowadzenie prac B+R w celu opracowania innowacji procesowej.
Dowiedz się więcej
Plantway

Plantway

Firma Plantway tworzy produkty dla tych, którzy przykładają dużą wagę do aspektów zdrowotnych i środowiskowych. Dowiedz się jak pomogliśmy przedsiębiorstwu Plantway w pozyskaniu dofinansowania na wdrożenie samodzielnie przeprowadzonych wyników prac B+R. W ramach wsparcia świadczyliśmy także usługę rozliczenia dotacji.
Dowiedz się więcej
Link Group

Link Group

Link Group zajmuje się outsourcingiem IT oraz rekrutacją na zlecenie firm zewnętrznych. W ramach działania 6.2 Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji - Bony na cyfryzację pomogliśmy firmie pozyskać środki na realizację projektu "Automatyzacja procesów obsługi kontraktów poprzez zastosowanie systemu cyfrowego (wykorzystującego Robotic Process Automation), zdolnego do samodzielnego rozliczenia kontraktu co przyspiesz i usprawni procesy u Wnioskodawcy, outsourcowanych pracowników i klientów Wnioskodawcy oraz pomoże uodpornić te organizacje na przyszłe kryzysy typu COVID19".
Dowiedz się więcej
Imarti Poland

Imarti Poland

Imarti Poland Sp. z o.o. Sp. k. to spółka prowadzącą działalność na terenie RP, specjalizująca się w sprzedaży produktów rolnych. Firma Imarti Poland zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc w pozyskaniu środków z dotacji. Przedsiębiorstwo wskazało na potrzebę postawienia linii produkcyjnej do oczyszczania ziarna siemienia lnianego.
Dowiedz się więcej
Albatros Golf

Albatros Golf

Albatros Golf to firma, która pracuje nad stworzeniem platformy cyfrowej specjalizującej się w spersonalizowanych treningach golfowych i zapobieganiu urazom. W ramach ubiegania się o dotację działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałanie 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej firma Albatros Golf zgłosiła się do nas z prośbą o wsparcie przy rozliczaniu projektu pt. „Albatros Golf - wirtualny trener w postaci aplikacji mobilnej, wspieranej przez sztuczną inteligencję dla przyspieszenia i zwiększenia skuteczności treningu gry w golfa oraz unikania kontuzji sportowych”.
Dowiedz się więcej
Enerace

Enerace

Enerace oferuje usługi doradztwa w zakupach energii elektrycznej i gazu ziemnego poprzez świadczenie usług przy użyciu autorskiego systemu Enerace.online. Pomogliśmy firmie w pozyskaniu dotacji na wdrożenie innowacji procesowej w postaci udoskonalonego procesu obsługi klientów. Enerace skorzystało także z naszej usługi rozliczenia dotacji.
Dowiedz się więcej
SANTE

SANTE

Sante to polska firma, która powstała w 1992 roku jako firma rodzinna, od początku wyznaczając trendy na rynku zdrowej żywności. Firma należy do grona naszych stałych klientów. Wraz z Sante zastanowiliśmy się nad potrzebami firmy i możliwościami jakie daje konkurs Ścieżka SMART. Przedsiębiorstwo zdecydowało się na realizację modułu Wdrożenie innowacji oraz B+R.
Dowiedz się więcej
KMM Plus

KMM Plus

KMM Plus Sp. z o.o. to firma, która dostarcza skóry bydlęce do produkcji obuwia i galanterii skórzanej zarówno do firm polskich jak i do firm zagranicznych. Firma zgłosiła się do nas z potrzebą pozyskania środków na wdrożenie wyników samodzielnie przeprowadzonych prac B+R. Zaproponowaliśmy KMM różne obszary wsparcia w tym przeprowadzenie prac B+R, wdrożenie innowacji i nie tylko. W oparciu o nasze specjalistyczne doradztwo przedsiębiorstwo KMM otrzymało wsparcie we wszystkich obszarach, w których ubiegało się o dofinansowanie. Zobacz jak prezentowały się potrzeby i efekty firmy, a także ile wynosiła wartość projektu i dofinansowania!
Dowiedz się więcej
Zapisz się do naszego
newslettera dotacji