Wyszukiwarka dotacji

Fabelo Sp. z o.o.

Przy naszym wsparciu spółka Fabelo pozyskała dofinansowanie unijne na zakup usług doradczych dotyczących profesjonalnego procesu wzorniczego oraz środków trwałych niezbędnych do uruchomienia linii produkcyjnej obuwia specjalistycznego.

Fabelo Sp. z o.o.

O firmie

Spółka Fabelo działa w branży obuwniczej, klientom oferuje elementy obuwia (półprodukty) własnej produkcji m.in. spody, obcasy, podeszwy, podsówki oraz koturny. Odpowiadając na potrzeby klientów i  zmieniające się trendy firma rozwinęła własny park maszynowy i systematycznie uzupełnia asortyment o nowe autorskie wzornictwo. Oferta firmy skierowana jest do producentów obuwia, w szczególności damskiego oraz męskiego wizytowego. Szacowana liczba odbiorców to ok. 70 firm produkujących obuwie (w tym takie rozpoznawalne marki jak CCC, Gino Rossi czy Wojas), wśród których przeważają producenci krajowi.

Zakres usług

Pozyskiwanie i rozliczanie dotacji

Dotacja

POIR 2.3 Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw/2.3.5 Design dla przedsiębiorców

Potrzeby

Spółka Fabelo zgłosiła się do nas z pomysłem rozwijania swojej oferty produktowej. Bazując na wynikach wstępnego audytu firma zdecydowała się rozszerzyć asortyment o nowe produkty tj. specjalistyczne buty wytwarzane z zastosowaniem technologii wtrysku bezpośredniego. Kompetencje kadry pracowniczej oraz posiadany know-how w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży elementów obuwia nie były jednak wystarczające, aby opracować nowe produkty i z sukcesem wprowadzić je na rynek. Zidentyfikowane przez naszych Ekspertów potrzeby firmy Fabelo koncentrowały się wokół zakupu specjalistycznych usług doradczych polegających na przeprowadzeniu profesjonalnego procesu projektowego i doradztwa w zakresie wdrożenia nowych produktów na rynek oraz sfinansowania kosztów inwestycji w postaci zakupu wtryskarki do produkcji butów, umożliwiającej stworzenie zautomatyzowanej linii produkcyjnej.

Efekty

Przeprowadziliśmy analizę potencjału pomysłu i po pozytywnej weryfikacji zaproponowaliśmy działanie dopasowane do potrzeb firmy. Odpowiadaliśmy za przygotowanie pełnej dokumentacji aplikacyjnej (wniosku o dofinansowanie oraz załączników). Wsparcie z naszej strony było szczególnie istotne w zakresie zaplanowania budżetu, uzasadnienia potrzeby realizacji projektu oraz wykazania innowacyjnego charakteru planowanych do wdrożenia produktów. Opracowany z dbałością o detale wniosek został wybrany do dofinansowania, dzięki czemu spółka Fabelo pozyskała ponad 800 tys. bezzwrotnej dotacji. Pozyskane środki posłużyły sfinansowaniu zakupu usług doradczych z zakresu wzornictwa (m.in. przygotowanie strategii opracowania nowego projektu wzorniczego, opracowanie projektów wzorniczych, wykonanie modeli 3D, prototypowanie i testowanie) oraz inwestycji w maszynę do produkcji obuwia z zastosowaniem technologii wtrysku bezpośredniego. W perspektywie długofalowej realizacja projektu pozwoliła spółce Fabelo wyjść z roli podwykonawcy firm obuwniczych i wejść na rynek obuwia specjalistycznego jako producent.

Wartość projektu: 1 838 149,00 PLN

Wysokość dofinansowania: 801 730,00 PLN

Zapytaj eksperta
Podobne wpisy
SANTE

SANTE

Sprawdź jak pomogliśmy firmie Sante pozyskać dofinansowanie na dywersyfikację produkcji w ramach, której Sante zdobyło środki na wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji filigranoli oraz ulepszonych produktów crunchy. Zapewniliśmy Sante stały rozwój, który przyczynił się do wzmocnienia pozycji konkurencyjnej firmy.
Dowiedz się więcej
Storwork

Storwork

W ramach naszego Funduszu Venture Capital wspieramy osoby posiadające pomysł na innowacyjny biznes. Zobacz jak pomogliśmy spółce Storwork przejść od koncepcji do założenia firmy oferującej narzędzie do budowania aplikacji biznesowych.
Dowiedz się więcej
Przedszkole Miejskie nr 3 w Piastowie

Przedszkole Miejskie nr 3 w Piastowie

Choć naszą specjalnością są dotacje B+R oraz inwestycyjne, możemy się również pochwalić skutecznością w zarządzaniu projektami miękkimi finansowanymi z EFS. Przykład? Pozyskaliśmy dotacje dla Przedszkola Miejskiego nr 3 w Piastowie, a następnie wspieraliśmy Klienta w prawidłowym rozliczeniu dofinansowania. Poznaj szczegóły.
Dowiedz się więcej
Ivolve

Ivolve

Sprawdź jak pomogliśmy spółce Ivolve pozyskać bon na innowacje, a następnie prawidłowo i skutecznie rozliczyć projekt, który polegał na zakupie usługi B+R służącej opracowaniu nowego projektu wzorniczego i wdrożeniu nowego produktu w postaci automatycznego dyspensera leków.
Dowiedz się więcej
drukuje.to

drukuje.to

Sprawdź jak pomogliśmy spółce drukuje.to pozyskać dotacje na cyfryzację firmy – opracowanie i wdrożenie innowacyjnej platformy internetowej przeznaczonej do realizacji usług poligraficznych.
Dowiedz się więcej
Plantway

Plantway

Zobacz jak kompleksowo wspieraliśmy spółkę Plantway w pozyskaniu dotacji, a następnie w rozliczeniu projektu, którego rezultatem było uruchomienie nowej linii produkcyjnej żywności wegańskiej i wprowadzenie na rynek trzech rodzajów analogów mięsa.
Dowiedz się więcej
Grupa Producentów Klasa

Grupa Producentów Klasa

Sprawdź jak pomogliśmy firmie Grupa Producentów „KLASA” pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy i uruchomienie pilotażowej linii produkcyjnej do liofilizacji owoców i ziół, a obecnie kompleksowo wspieramy ją w rozliczaniu dotacji przyznanej przez NCBR.
Dowiedz się więcej
znanylekarz.pl

znanylekarz.pl

Sprawdź jak pomogliśmy spółce Znany Lekarz pozyskać dotacje na cyfryzację, która została wykorzystana na stworzenie i wdrożenie inteligentnego, dedykowanego systemu klasy B2B, automatyzującego procesy zachodzące między firmą, a jej partnerami biznesowymi.
Dowiedz się więcej
Witpol Sp. z o.o.

Witpol Sp. z o.o.

Sprawdź jak pomogliśmy spółce Witpol pozyskać fundusze unijne na wdrożenie wyników prac B+R w postaci przeprowadzenia prac budowlanych oraz zakupu linii technologicznej do produkcji innowacyjnych napojów roślinnych.
Dowiedz się więcej
Zapisz się do naszego
newslettera dotacji