Wyszukiwarka dotacji

Fabelo Sp. z o.o.

Przy naszym wsparciu spółka Fabelo pozyskała dofinansowanie unijne na zakup usług doradczych dotyczących profesjonalnego procesu wzorniczego oraz środków trwałych niezbędnych do uruchomienia linii produkcyjnej obuwia specjalistycznego.

O firmie

Spółka Fabelo działa w branży obuwniczej, klientom oferuje elementy obuwia (półprodukty) własnej produkcji m.in. spody, obcasy, podeszwy, podsówki oraz koturny. Odpowiadając na potrzeby klientów i  zmieniające się trendy firma rozwinęła własny park maszynowy i systematycznie uzupełnia asortyment o nowe autorskie wzornictwo. Oferta firmy skierowana jest do producentów obuwia, w szczególności damskiego oraz męskiego wizytowego. Szacowana liczba odbiorców to ok. 70 firm produkujących obuwie (w tym takie rozpoznawalne marki jak CCC, Gino Rossi czy Wojas), wśród których przeważają producenci krajowi.

Zakres usług

Pozyskiwanie i rozliczanie dotacji

Dotacja

POIR 2.3 Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw/2.3.5 Design dla przedsiębiorców

Potrzeby

Spółka Fabelo zgłosiła się do nas z pomysłem rozwijania swojej oferty produktowej. Bazując na wynikach wstępnego audytu firma zdecydowała się rozszerzyć asortyment o nowe produkty tj. specjalistyczne buty wytwarzane z zastosowaniem technologii wtrysku bezpośredniego. Kompetencje kadry pracowniczej oraz posiadany know-how w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży elementów obuwia nie były jednak wystarczające, aby opracować nowe produkty i z sukcesem wprowadzić je na rynek. Zidentyfikowane przez naszych Ekspertów potrzeby firmy Fabelo koncentrowały się wokół zakupu specjalistycznych usług doradczych polegających na przeprowadzeniu profesjonalnego procesu projektowego i doradztwa w zakresie wdrożenia nowych produktów na rynek oraz sfinansowania kosztów inwestycji w postaci zakupu wtryskarki do produkcji butów, umożliwiającej stworzenie zautomatyzowanej linii produkcyjnej.

Efekty

Przeprowadziliśmy analizę potencjału pomysłu i po pozytywnej weryfikacji zaproponowaliśmy działanie dopasowane do potrzeb firmy. Odpowiadaliśmy za przygotowanie pełnej dokumentacji aplikacyjnej (wniosku o dofinansowanie oraz załączników). Wsparcie z naszej strony było szczególnie istotne w zakresie zaplanowania budżetu, uzasadnienia potrzeby realizacji projektu oraz wykazania innowacyjnego charakteru planowanych do wdrożenia produktów. Opracowany z dbałością o detale wniosek został wybrany do dofinansowania, dzięki czemu spółka Fabelo pozyskała ponad 800 tys. bezzwrotnej dotacji. Pozyskane środki posłużyły sfinansowaniu zakupu usług doradczych z zakresu wzornictwa (m.in. przygotowanie strategii opracowania nowego projektu wzorniczego, opracowanie projektów wzorniczych, wykonanie modeli 3D, prototypowanie i testowanie) oraz inwestycji w maszynę do produkcji obuwia z zastosowaniem technologii wtrysku bezpośredniego. W perspektywie długofalowej realizacja projektu pozwoliła spółce Fabelo wyjść z roli podwykonawcy firm obuwniczych i wejść na rynek obuwia specjalistycznego jako producent.

Wartość projektu: 1 838 149,00 PLN

Wysokość dofinansowania: 801 730,00 PLN

Zapytaj eksperta
Podobne wpisy
Made For Fishing Michał Wyrwa

Made For Fishing Michał Wyrwa

Dowiedz się jak pomogliśmy firmie Made For Fishing Michał Wyrwa pozyskać dotację na realizację projektu "Utworzenie innowacyjnego zakładu produkcji wykorzystującego technologię odzysku gumy i stali ze zużytych węży hydraulicznych". W ramach wsparcia zajęliśmy się opracowaniem dokumentacji aplikacyjnej oraz usługą rozliczenia dotacji.
Dowiedz się więcej
Orico Food

Orico Food

Orico Food Sp. z o.o. to rodzinna firma, która prowadzi spożywczą działalność produkcyjną od 1993 r. Oferuje usługi produkcji spożywczej pod marką własną Klienta. Firma Orico Food Sp. z o.o. zgłosiła się no nas z potrzebą wdrożenia rekomendacji zawartych w mapie drogowej do rozpoczęcia procesu transformacji w kierunku Przemysł 4.0. Udzieliliśmy firmie kompleksowego wsparcia w ramach naszych usług pozyskiwania i rozliczania dotacji.
Dowiedz się więcej
Witpol

Witpol

Spółka Witpol to firma działająca w branży spożywczej oferująca produkty należące do kategorii zdrowej żywności. Firma posiada wieloletnią tradycję, została założona w 1974 r. Nieustannie inwestuje w nowe rozwiązania technologiczne, a także prowadzi działalność badawczo-rozwojową. W ramach naszych usług wspieraliśmy firmę Witpol w pozyskaniu dofinansowania na przeprowadzenie prac B+R w celu opracowania innowacji procesowej.
Dowiedz się więcej
Plantway

Plantway

Firma Plantway tworzy produkty dla tych, którzy przykładają dużą wagę do aspektów zdrowotnych i środowiskowych. Dowiedz się jak pomogliśmy przedsiębiorstwu Plantway w pozyskaniu dofinansowania na wdrożenie samodzielnie przeprowadzonych wyników prac B+R. W ramach wsparcia świadczyliśmy także usługę rozliczenia dotacji.
Dowiedz się więcej
FLOW EXPERT

FLOW EXPERT

FLOW EXPERT Sp. z o.o. jest firmą serwisową oraz dystrybutorem aparatury pomiarowej m.in. Siemens. Zajmuje się serwisem gwarancyjnym oraz pogwarancyjnym urządzeń aparatury obiektowej, analityki gazowej oraz systemami ważenia. W ramach usługi pozyskiwania i rozliczania dotacji, firma zdecydowała się na projekt badawczo-rozwojowy w ramach Ścieżki SMART na opracowanie innowacji w postaci nowego produktu i usługi.
Dowiedz się więcej
Link Group

Link Group

Link Group zajmuje się outsourcingiem IT oraz rekrutacją na zlecenie firm zewnętrznych. W ramach działania 6.2 Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji - Bony na cyfryzację pomogliśmy firmie pozyskać środki na realizację projektu "Automatyzacja procesów obsługi kontraktów poprzez zastosowanie systemu cyfrowego (wykorzystującego Robotic Process Automation), zdolnego do samodzielnego rozliczenia kontraktu co przyspiesz i usprawni procesy u Wnioskodawcy, outsourcowanych pracowników i klientów Wnioskodawcy oraz pomoże uodpornić te organizacje na przyszłe kryzysy typu COVID19".
Dowiedz się więcej
Imarti Poland

Imarti Poland

Imarti Poland Sp. z o.o. Sp. k. to spółka prowadzącą działalność na terenie RP, specjalizująca się w sprzedaży produktów rolnych. Firma Imarti Poland zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc w pozyskaniu środków z dotacji. Przedsiębiorstwo wskazało na potrzebę postawienia linii produkcyjnej do oczyszczania ziarna siemienia lnianego.
Dowiedz się więcej
Albatros Golf

Albatros Golf

Albatros Golf to firma, która pracuje nad stworzeniem platformy cyfrowej specjalizującej się w spersonalizowanych treningach golfowych i zapobieganiu urazom. W ramach ubiegania się o dotację działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałanie 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej firma Albatros Golf zgłosiła się do nas z prośbą o wsparcie przy rozliczaniu projektu pt. „Albatros Golf - wirtualny trener w postaci aplikacji mobilnej, wspieranej przez sztuczną inteligencję dla przyspieszenia i zwiększenia skuteczności treningu gry w golfa oraz unikania kontuzji sportowych”.
Dowiedz się więcej
Enerace

Enerace

Enerace oferuje usługi doradztwa w zakupach energii elektrycznej i gazu ziemnego poprzez świadczenie usług przy użyciu autorskiego systemu Enerace.online. Pomogliśmy firmie w pozyskaniu dotacji na wdrożenie innowacji procesowej w postaci udoskonalonego procesu obsługi klientów. Enerace skorzystało także z naszej usługi rozliczenia dotacji.
Dowiedz się więcej
SANTE

SANTE

Sante to polska firma, która powstała w 1992 roku jako firma rodzinna, od początku wyznaczając trendy na rynku zdrowej żywności. Firma należy do grona naszych stałych klientów. Wraz z Sante zastanowiliśmy się nad potrzebami firmy i możliwościami jakie daje konkurs Ścieżka SMART. Przedsiębiorstwo zdecydowało się na realizację modułu Wdrożenie innowacji oraz B+R.
Dowiedz się więcej
Zapisz się do naszego
newslettera dotacji