Usługi doradcze

Wsparcie firm w okresowych trudnościach – oferta dla przedsiębiorców (FERS 1.3)

Wsparcie w ramach programu skierowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) zarejestrowanych w Polsce, które napotykają na czasowe trudności operacyjne, takie jak spadki w wynikach finansowych lub odpływ pracowników. Aby ubiegać się o dofinansowanie na usługi rozwojowe, firma musi działać na rynku od co najmniej 12 miesięcy i przeprowadzić autodiagnozę potwierdzającą jej problemy operacyjne.
Poznaj szczegóły
Lokalizacja
Maksymalne dofinansowanie
zależne od rodzaju projektu
Program operacyjny
Terminy dotacji
Ogłoszenie dotacji
02.10.2023
Start składania wniosków
24.06.2024
Koniec składania wniosków
30.04.2027

Dla kogo dotacja?

W ramach programu dofinansowanie przeznaczone jest dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) zarejestrowanych na terenie Polski, które odczuwają czasowe trudności w prowadzeniu działalności, czyli odnotowują spadki w wynikach finansowych, mają problem z odpływem pracowników lub zmagają się z innymi problemami operacyjnymi. Aby wziąć udział w naborze wniosków, firma musi działać na rynku co najmniej 12 miesięcy przed przystąpieniem do programu.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie w ramach programu Wsparcie firm w okresowych trudnościach?

Wsparcie dla przedsiębiorców można wykorzystać na dofinansowanie usług rozwojowych takich jak usługi doradcze i szkolenia. Usługi rozwojowe będą mogły być świadczone zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej w czasie rzeczywistym. Wsparcie udzielane przedsiębiorcom nie może być jednak przeznaczone na usługi rozwojowe świadczone w formie e-learningu. Program wsparcia firm obejmuje różnorodne szkolenia i usługi doradcze, takie jak np.:

  • opracowanie diagnozy kondycji przedsiębiorstwa,
  • opracowanie strategii marketingowej,
  • mapowanie i modelowanie procesów biznesowych,
  • szkolenia z zakresu zarządzania firmą,
  • analiza rynku, analiza klientów i kontrahentów,
  • analiza finansowa przedsiębiorstwa,
  • analiza firmy pod kątem wdrożenia rozwiązań cyfrowych.

Ile można zyskać?

W ramach programu „Wsparcie firm w okresowych trudnościach” przedsiębiorcy nie muszą dysponować wkładem własnym – zatem pomoc przedsiębiorcom udzielana jest na bardzo korzystnych warunkach. Dofinansowanie na poziomie 100% wartości usług doradczych i usług szkoleniowych ma na celu zażegnanie kryzysu gospodarczego. Ostateczna kwota wsparcia jest uzależniona od wielkości przedsiębiorstwa oraz rodzaju i liczby wybranych usług, a także od maksymalnych stawek dofinansowania ustalonych przez danego Operatora rozdzielającego środki.

  • Osoby samozatrudnione mogą otrzymać do 19 298 zł
  • Mikro i małe firmy mogą otrzymać do 77 192 zł
  • Średnie firmy mogą otrzymać do 154 384 zł

Wsparcie firm w okresowych trudnościach to projekt realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, działanie 01.03 Kadry nowoczesnej gospodarki. 

Budżet naboru wynosi 66 000 000 zł.

Jak uzyskać wsparcie?

Aby ubiegać się o wsparcie dla przedsiębiorców, konieczne jest dokonanie autodiagnozy, na bazie której możliwe będzie stwierdzenie, że firma znajduje się w okresowych trudnościach, co stanowi podstawę do kwalifikowalności przedsiębiorstwa do dofinansowania projektu. Wsparcie w ramach projektu będzie udzielane w formie refundacji kosztów usług rozwojowych poniesionych w Bazie Usług Rozwojowych (BUR). Nabór prowadzony jest w trybie cyklicznym u pięciu operatorów w całej Polsce.

Kompleksowe wsparcie firm ma za zadanie przetrwanie trudnego okresu w przedsiębiorstwie poprzez zdobycie nowej wiedzy i umiejętności niezbędnych do zwiększenia konkurencyjności na rynku. Jako firma doradcza zapewniamy kompleksową i indywidualną pomoc przedsiębiorcom w uzyskaniu dofinansowania projektu. Pozyskaj dofinansowanie na narzędzia i wiedzę niezbędne do dalszego rozwoju Twojej firmy!

Dokumentacja konkursu

Zapytaj eksperta
Podobne dotacje

Specjalistyczne doradztwo dla MŚP – Usługi dla MŚP – FE dla Lubelskiego (2.5)

Nabór do 30.09.2024
Pozostało 21 dni
Wielkość dotacji
150 000,00 zł
Dotacja obejmuje zakup zaawansowanych usług dla MŚP i grup MŚP, które mają prowadzić do zwiększenia ich konkurencyjności na rynku, produktywności oraz innowacyjnego rozwoju. W ramach tego konkursu MŚP mogą ubiegać się o wsparcie finansowe na zakup usług specjalistycznego doradztwa w zakresie m.in. zarządzania, marketingu i projektowania. Dofinansowanie będzie można przeznaczyć wyłącznie na zakup wysokiej jakości specjalistycznych usług doradczych od wyspecjalizowanych podmiotów zewnętrznych.
Dowiedz się więcej

Inwestycje dla przedsiębiorstw w produkty, usługi i kompetencje pracowników oraz kadry związane z dywersyfikacją działalności (KPO A1.2.1) – Dotacja dla HoReCa

Nabór do 03.10.2024
Pozostało 24 dni
Wielkość dotacji
540 000,00 PLN
Wsparcie w ramach inwestycji dla przedsiębiorstw w produkty, usługi i kompetencje pracowników oraz kadry związane z dywersyfikacją działalności (KPO A1.2.1) kierowane jest do MŚP z branży HoReCa na unowocześnienie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności.
Dowiedz się więcej

Ścieżka SMART (FENG 1.1)

Nabór do 24.10.2024
Pozostało 45 dni
Wielkość dotacji
uzależnione od modułów wybranych do realizacji
Ścieżka SMART to jedna z najatrakcyjniejszych dotacji na lata 2021-2027 i szansa na dofinansowanie kompleksowych projektów inwestycyjnych. Ścieżka SMART to działanie dostępne w ramach programu operacyjnego Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). W ramach tej dotacji przedsiębiorcy mogą realizować projekty modułowe i finansować wiele kategorii kosztów.
Dowiedz się więcej

Proinnowacyjne usługi doradcze dla MŚP (vouchery) – Zwiększenie potencjału MŚP i rozwój regionalnego ekosystemu innowacji – FE dla Świętokrzyskiego (1.5)

Nabór do 01.12.2024
Pozostało 83 dni
Dotacja Proinnowacyjne usługi doradcze dla MŚP (vouchery) - Zwiększenie potencjału MŚP i rozwój regionalnego ekosystemu innowacji - FE dla Świętokrzyskiego (1.5) ma na celu zwiększenie potencjału MŚP i rozwój regionalnego ekosystemu innowacji. W ramach dotacji możliwy jest zakup proinnowacyjnych usług doradczych dla MŚP (w formie voucheru) jako elementu systemu zachęt do działalności B+R i innowacyjnej. Instrument stanowić będzie wsparcie MŚP z zastosowaniem mechanizmu popytowego.
Dowiedz się więcej
Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz do nas wiadomość
Zadzwoń do nas
Napisz do nas