FoodWell
FoodWell, wcześniej znana jako Bakalland, to firma z długą i bogatą historią sięgającą XIX wieku. Sprawdź, jak pomogliśmy jej zdobyć dotację na rozwój infrastruktury badawczo-rozwojowej.
O firmie
FoodWell, wcześniej znane jako Bakalland, to firma z bogatą historią, której początki sięgają XIX wieku. Spółka powstała w 2022 roku w wyniku przekształcenia Bakalland S.A. i kontynuowała działalność prowadzoną uprzednio przez spółkę akcyjną jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
Portfolio FoodWell składa się z pięciu wiodących marek (Bakalland, Delecta, Purella Superfoods, BeRAW oraz Anatol), które razem tworzą fundament sukcesu w branży spożywczej.
Zakres usług
Pozyskiwanie dotacji
Dotacja
Program: Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027
Działanie: 1.2 Infrastruktura wspomagająca rozwój technologiczny przedsiębiorstw
Potrzeby
Firma zwróciła się do nas z potrzebą pozyskania dofinansowania na rozwój infrastruktury badawczo-rozwojowej. Głównym celem było poszerzenie działalności FoodWell o możliwość świadczenia usług B+R dla klientów zewnętrznych – głównie z sektora MŚP w branży spożywczej.
Do tej pory prace badawcze były prowadzone wyłącznie na potrzeby wewnętrzne i miały głównie charakter aplikacyjny. Nowa infrastruktura ma umożliwić przeprowadzanie bardziej zaawansowanych badań przemysłowych oraz eksperymentalnych prac rozwojowych.
Efekty
W ramach współpracy kompleksowo przygotowaliśmy wniosek o dofinansowanie. Nasze działania obejmowały:
– analizę projektu i doradztwo przy jego konstrukcji,
– dopasowanie projektu do celów programu
– opracowanie dokumentacji aplikacyjnej,
– wsparcie na etapie oceny wniosku,
– pomoc przy podpisaniu umowy o dofinansowanie.
W efekcie projekt został zarekomendowany do uzyskania dofinansowania i firma Foodwell podpisała umowę o dofinansowanie.
Projekt obecnie jest przygotowywany do realizacji. W ramach projektu przewidziano dwa główne obszary działań:
– Infrastruktura B+R – obejmuje zakup sprzętu badawczego, mebli laboratoryjnych oraz wykonanie niezbędnych prac adaptacyjnych w przestrzeni badawczej. Nowa infrastruktura będzie wykorzystywana do badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych.
– Usługi szkoleniowe – skierowane na rozwój kompetencji pracowników w zakresie obsługi nowej aparatury i realizacji badań zgodnie z wymogami prawnymi i branżowymi. Realizacja projektu umożliwi firmie wdrożenie nowej usługi B+R, co przełoży się na zwiększenie jej potencjału innowacyjnego i konkurencyjności. Oczekiwane rezultaty to wzrost możliwości badawczych, rozwój współpracy z przedsiębiorstwami zewnętrznymi oraz podniesienie jakości produktów w branży spożywczej. Efekty projektu będą miały długofalowy wpływ na rozwój sektora, wspierając innowacje i transfer wiedzy do przedsiębiorstw, zwłaszcza z sektora MŚP.
Wysokość dofinansowania: 2 124 143,10 PLN
Wartość całkowita projektu: 5 225 391,99 PLN