Wyszukiwarka dotacji

Na czym polega doradztwo biznesowe i kiedy warto z niego skorzystać?

Spis treści

Doradztwo biznesowe dla firm

Usługi doradcze dla biznesu obejmują specjalistyczną pomoc, porady i wdrażanie rozwiązań, czego celem jest osiągnięcie wymiernych korzyści w danym przedsiębiorstwie. Z uwagi na dynamiczne zmiany na rynku, wzrost różnorodności stosowanych technologii czy dużą konkurencję, doradztwo biznesowe dla firm łączy w sobie wiele zagadnień, począwszy od doradztwa operacyjnego, przez szkolenia biznesowe czy optymalizacje strategii rozwojowych, aż po pozyskiwanie i rozliczanie dotacji unijnych. Biorąc pod uwagę mnogość rozwiązań, które można zastosować, za wspólny mianownik usług doradczych należy uznać poprawę efektywności firmy. Sprawne i wydajne zarządzanie zmianą pozwala na optymalizację procesów biznesowych i zwiększenie rentowności firmy. Przy wyborze firmy świadczącej usługi doradcze czy szkolenia biznesowe warto kierować się nie tylko doświadczeniem doradców, ale też referencjami poprzednich klientów. Efektywne doradztwo biznesowe wiąże się bowiem ze ścisłą współpracą Klienta i firmy świadczącej usługę.

Na czym polega doradztwo biznesowe?

Usługi doradztwa w biznesie mogą przyjmować bardzo zróżnicowane formy, a ich zakres jest niemal nieograniczony. Zależnie od strategii rozwoju firmy czy celów biznesowych, usługi doradcze mogą przyjmować charakter całościowy lub jedynie fragmentaryczny i dotyczyć np. działu marketingu, obiegu dokumentów, zarządzania produkcją czy IT. Usługi doradztwa biznesowego najczęściej dotyczą:

 • doradztwa operacyjnego – dotyczy konkretnych zakresów działalności, np. zarządzania zmianą, zarządzania produkcją, marketingiem itp.,
 • doradztwa finansowego – polega m.in. na dopasowaniu strategii finansowania firmy, optymalizacji podatkowej, czy opracowaniu projekcji finansowych dla pomysłu,
 • doradztwa strategicznego – to kluczowe działania z punktu widzenia strategii rozwojowych, polega m. in. na tworzeniu modeli biznesowych i modyfikacji strategii biznesowej,
 • doradztwa informatycznego – dotyczy reorganizacji systemów i sieci informatycznych, dopasowaniu oprogramowania itp.
 • doradztwa akceleracyjnego – wsparcie biznesowe projektów w ich początkowej fazie istnienia.

To tylko niektóre z możliwych obszarów działań w ramach konsultingu biznesowego. O tym, jak wygląda w praktyce doradztwo biznesowe, decydują indywidualne potrzeby przedsiębiorstwa oraz strategia działania obrana przez firmę doradczą.

Dlaczego warto skorzystać z doradztwa biznesowego?

Na profesjonalne doradztwo warto zdecydować się w wielu sytuacjach – przy dużej konkurencji na rynku, niezadowalających przychodach przedsiębiorstwa, planach rozwoju biznesu, wdrażaniu innowacji czy przed podjęciem restrukturyzacji. Efektywne doradztwo biznesowe bywa też rutynową procedurą np. w postaci regularnych audytów. Wsparcie doradcy biznesowego może wiązać się z szeregiem korzyści dla przedsiębiorstwa, wśród których najczęściej wymieniane są:

 • zwiększenie zysku operacyjnego,
 • minimalizację ponoszonych kosztów,
 • poprawę jakości funkcjonowania pracy i jakości środowiska pracy,
 • zmniejszenie ryzyka występowania sytuacji kryzysowych,
 • podwyższenie satysfakcji klientów,
 • poprawę konkurencyjności firmy,
 • wsparcie działań reorganizacyjnych,
 • transformację modelu biznesowego,
 • zmianę strategii rozwoju firmy,
 • poprawę efektywności firmy,
 • poprawę wyników sprzedażowych,
 • optymalizację procesów biznesowych.

Oczywiście realne benefity osiągnięte dzięki doradztwu biznesowemu uzależnione są od charakteru udzielonej pomocy, aktualnej sytuacji i potrzeb przedsiębiorstwa, realiów rynkowych oraz wielu innych czynników.

Sekwencja – kompleksowe doradztwo biznesowe dla firm

Jako firma posiadamy 25 lat doświadczenia w świadczeniu profesjonalnych usług doradczych o szerokim charakterze. Naszą specjalnością w zakresie doradztwa biznesowego jest pozyskiwanie i rozliczanie dotacji unijnych – zatem jesteśmy z przedsiębiorstwem już od momentu określenia potrzeb i doboru konkursu dotacyjnego, aż po rozliczenie projektu i złożenie końcowego wniosku o płatność. Ponadto oferujemy konsulting biznesowy w ramach wdrażania nowoczesnego, elektronicznego systemu obiegu dokumentów czy przeprowadzenia specjalistycznej analizy finansowej mającej na celu m.in. optymalizację kosztów czy ocenę opłacalności inwestycji. Sprawnie łączymy doradztwo informatyczne z marketingowym, co pomoże zwiększyć widoczność i rozpoznawalność marki na rynku, posiadamy własny Fundusz Inwestycyjny, z którego mogą skorzystać młodzi przedsiębiorcy z innowacyjnymi pomysłami. A to wszystko to wciąż tylko część z oferowanych usług doradztwa dla firm. Twoja firma dzięki doradztwu biznesowemu przeprowadzonemu przez Sekwencję może sfinansować nawet bardzo duże projekty, poprawić wydajność działania czy unowocześnić wiele procesów biznesowych i poprawić rentowność firmy. Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Zapytaj eksperta
Podobne wpisy
Najatrakcyjniejsze dotacje dla Polski Wschodniej

Najatrakcyjniejsze dotacje dla Polski Wschodniej

W ramach programów regionalnych i programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej przedsiębiorstwa z Warmii i Mazur, Mazowsza, Lubelszczyzny, Podlasia, Podkarpacia i województwa świętokrzyskiego mogą ubiegać się o dotacje z Unii Europejskiej. Sprawdź, jakie nabory zostaną przeprowadzone w 2024 roku i o dofinansowanie na jakie cele możesz się ubiegać.
Dowiedz się więcej
Czym są kompetencje przyszłości?

Czym są kompetencje przyszłości?

Rynek pracy ulega postępującym zmianom, podobnie jak i wyzwania stawiane przed przedsiębiorcami, pracodawcami i pracownikami. Jakie są kluczowe kompetencje przyszłości? Co zrobić, aby przygotować się do nowej rzeczywistości na rynku i jak mogą w tym pomóc dotacje z Unii Europejskiej?
Dowiedz się więcej
Dotacje dla HoReCa 2024 – wsparcie dla hotelarstwa, gastronomii, turystyki, sportu i kultury

Dotacje dla HoReCa 2024 – wsparcie dla hotelarstwa, gastronomii, turystyki, sportu i kultury

W ramach KPO przedsiębiorcy z sektora HoReCa mogą uzyskać bezzwrotną dotację w kwocie nawet 540 000 zł. Dofinansowanie firmy w tym programie można przeznaczyć na rozszerzenie lub dywersyfikację działalności, co otwiera mnóstwo możliwości wdrażania inwestycji. Sprawdź, jak możesz ubiegać się o dotację i co możesz sfinansować w ramach pozyskanych środków.
Dowiedz się więcej
Technologiczny lider – jak się nim stać?

Technologiczny lider – jak się nim stać?

Omawiamy kluczowe aspekty dotyczące pozycji lidera technologicznego oraz transformacji technologicznej w firmach. Cechy i funkcje liderów technologicznych to przede wszystkim zdolność do łączenia aspektów technicznych i biznesowych oraz koncentrację na innowacjach i wykorzystaniu metodologii zwinnych. Dowiedz się jakie znaczenie ma lider technologiczny w firmie oraz jak wspierać rozwój technologiczny w Twoim biznesie.
Dowiedz się więcej
Rozwiń swój biznes. Branża spożywcza jako jedna z najszybciej rosnących i najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki.

Rozwiń swój biznes. Branża spożywcza jako jedna z najszybciej rosnących i najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki.

Branża spożywcza i jej rozwój. W artykule piszemy o rosnącym znaczeniu branży spożywczej w polskiej gospodarce, zwracając uwagę na jej kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego i szybkiego rozwoju. Omawiamy również trendy i wyzwania branży spożywczej, wskazując na potrzebę innowacji i dostosowania się do oczekiwań konsumentów. Dowiedz się o możliwościach rozwoju biznesu w sektorze spożywczym, w tym jakie korzyści przynoszą z dotacje unijne wspierające badania, innowacje i modernizację przedsiębiorstw.
Dowiedz się więcej
Jak napisać wniosek o dotację?

Jak napisać wniosek o dotację?

Uzyskanie dotacji z Unii Europejskiej to bardzo długi i skomplikowany proces. Jak napisać wniosek, aby zwiększyć szanse na uzyskanie korzystnej decyzji o przyznaniu dofinansowania? Na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę i dlaczego warto skorzystać z pomocy przy pisaniu wniosku o dotację?
Dowiedz się więcej
Wsparcie dla branży energochłonnej z budżetem równym 5,5 mld zł (aktualizacja)

Wsparcie dla branży energochłonnej z budżetem równym 5,5 mld zł (aktualizacja)

Pomoc dla przedsiębiorców z sektora wydobycia i przetwórstwa przemysłowego organizowana jest w ramach programu Pomoc dla przemysłu energochłonnego związana z cenami gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2023 r. Skorzystać będzie mogło około 3000 firm, a pula środków jest nie mała bo wynosi 5,5 mld zł. Celem programu jest pomoc w utrzymaniu ciągłości działalności firm i zachowaniu miejsc pracy. Dowiedz się jakie wsparcie możesz otrzymać! Nabór trwa.
Dowiedz się więcej
Na czym polega opracowanie mapy drogowej transformacji w kierunku Przemysłu 4.0?

Na czym polega opracowanie mapy drogowej transformacji w kierunku Przemysłu 4.0?

Jak przygotować spersonalizowaną mapę drogową i jaki jest zakres opracowania mapy transformacji cyfrowej przedsiębiorstw? Przygotowanie mapy transformacji może być poważną trudnością w procesie ubiegania się o dotację unijną w perspektywie finansowej 2021-2027. Dzięki mapie drogowej w procesie transformacji przedsiębiorstwa mogą liczyć na wiele korzyści, włączając w to oczywiście pozytywne rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie projektu.
Dowiedz się więcej
Zapisz się do naszego
newslettera dotacji