Wyszukiwarka dotacji

drukuje.to

Sprawdź jak pomogliśmy spółce drukuje.to pozyskać dotacje na cyfryzację firmy – opracowanie i wdrożenie innowacyjnej platformy internetowej przeznaczonej do realizacji usług poligraficznych.

O firmie

drukuje.to działa w branży poligraficznej oraz reklamowej. Oferuje przede wszystkim nowoczesne rozwiązania z obszaru druku, ze szczególnym uwzględnieniem druku społecznie odpowiedzialnego i ekologicznego tj. opartego na materiałach z recyklingu, materiałach biodegradowalnych oraz surowcach odnawialnych. Firma obsługuje głownie klientów biznesowych (rynek B2B) z Polski oraz krajów Unii Europejskiej. Głównym źródłem przychodów firmy jest druk reklamowy (materiały reklamowe oraz inne kategorie druku reklamowego/wizerunkowego jak reklama na pojazdach, artykuły reklamowe, reklama outdoor i display). Obecnie 1/3 przychodów firmy pochodzi ze sprzedaży produktów ekologicznych tj. bazujących na przyjaznych dla środowiska materiałach.

Zakres usług

Pozyskiwanie i rozliczanie dotacji

Dotacja

Norweski Mechanizm Finansowy 19.1 Nowe produkty i inwestycje/19.1.4 Schemat małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet

Potrzeby

Spółka drukuje.to zidentyfikowała zapotrzebowanie ze strony klientów biznesowych na automatyzację procesu składania zamówień na usługi poligraficzne. Odpowiedzią na tę potrzebę miała być innowacyjna platforma internetowa wprowadzająca nowy standard świadczenia usług poligraficznych – niespotykany na polskim rynku – wyposażona w takie funkcjonalności jak m.in. automatyczne generowanie modeli 3D (tzw. mock up’y/wizualizacje produktów z brandingiem klienta), wizualizacja produktów przy wykorzystaniu technologii AR czy możliwość śledzenia procesu zamówień. Stworzenie tak zaawansowanej platformy wymagało zaangażowania zewnętrznej firmy, której usługi spółka drukuje.to chciała dofinansować.

Efekty

Z naszym wsparciem spółka drukuje.to pozyskała ponad 800 tys. zł bezzwrotnej dotacji na zakup usług doradczych dotyczących opracowania i wdrożenia innowacyjnej platformy do świadczenia usług poligraficznych w sposób wysoce zautomatyzowany. Firma drukuje.to mogła liczyć na naszą pomoc również na etapie realizacji projektu i rozliczania dofinansowania. Nasze doradztwo koncentrowało się wokół kwestii związanych z prawidłowym wyborem wykonawcy usług, nadzorem nad ponoszonymi wydatkami, przygotowaniem i weryfikacją wniosków o płatność pod kątem formalnym i rachunkowym oraz właściwym prowadzeniem dokumentacji projektowej zgodnie z wytycznymi promocji oraz wymogiem stosowania wyodrębnionej ewidencji wydatków. Rezultatem projektu jest wersja demo platformy, dzięki której spółka drukuje.to wyznaczy nowy standard świadczenia usług poligraficznych i podniesie swoją konkurencyjność na rynku.

Wartość projektu: 1 346 727,00 PLN

Wysokość dofinansowania: 855 065,00 PLN

Zapytaj eksperta
Podobne wpisy
Made For Fishing Michał Wyrwa

Made For Fishing Michał Wyrwa

Dowiedz się jak pomogliśmy firmie Made For Fishing Michał Wyrwa pozyskać dotację na realizację projektu "Utworzenie innowacyjnego zakładu produkcji wykorzystującego technologię odzysku gumy i stali ze zużytych węży hydraulicznych". W ramach wsparcia zajęliśmy się opracowaniem dokumentacji aplikacyjnej oraz usługą rozliczenia dotacji.
Dowiedz się więcej
Orico Food

Orico Food

Orico Food Sp. z o.o. to rodzinna firma, która prowadzi spożywczą działalność produkcyjną od 1993 r. Oferuje usługi produkcji spożywczej pod marką własną Klienta. Firma Orico Food Sp. z o.o. zgłosiła się no nas z potrzebą wdrożenia rekomendacji zawartych w mapie drogowej do rozpoczęcia procesu transformacji w kierunku Przemysł 4.0. Udzieliliśmy firmie kompleksowego wsparcia w ramach naszych usług pozyskiwania i rozliczania dotacji.
Dowiedz się więcej
Witpol

Witpol

Spółka Witpol to firma działająca w branży spożywczej oferująca produkty należące do kategorii zdrowej żywności. Firma posiada wieloletnią tradycję, została założona w 1974 r. Nieustannie inwestuje w nowe rozwiązania technologiczne, a także prowadzi działalność badawczo-rozwojową. W ramach naszych usług wspieraliśmy firmę Witpol w pozyskaniu dofinansowania na przeprowadzenie prac B+R w celu opracowania innowacji procesowej.
Dowiedz się więcej
Plantway

Plantway

Firma Plantway tworzy produkty dla tych, którzy przykładają dużą wagę do aspektów zdrowotnych i środowiskowych. Dowiedz się jak pomogliśmy przedsiębiorstwu Plantway w pozyskaniu dofinansowania na wdrożenie samodzielnie przeprowadzonych wyników prac B+R. W ramach wsparcia świadczyliśmy także usługę rozliczenia dotacji.
Dowiedz się więcej
FLOW EXPERT

FLOW EXPERT

FLOW EXPERT Sp. z o.o. jest firmą serwisową oraz dystrybutorem aparatury pomiarowej m.in. Siemens. Zajmuje się serwisem gwarancyjnym oraz pogwarancyjnym urządzeń aparatury obiektowej, analityki gazowej oraz systemami ważenia. W ramach usługi pozyskiwania i rozliczania dotacji, firma zdecydowała się na projekt badawczo-rozwojowy w ramach Ścieżki SMART na opracowanie innowacji w postaci nowego produktu i usługi.
Dowiedz się więcej
Link Group

Link Group

Link Group zajmuje się outsourcingiem IT oraz rekrutacją na zlecenie firm zewnętrznych. W ramach działania 6.2 Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji - Bony na cyfryzację pomogliśmy firmie pozyskać środki na realizację projektu "Automatyzacja procesów obsługi kontraktów poprzez zastosowanie systemu cyfrowego (wykorzystującego Robotic Process Automation), zdolnego do samodzielnego rozliczenia kontraktu co przyspiesz i usprawni procesy u Wnioskodawcy, outsourcowanych pracowników i klientów Wnioskodawcy oraz pomoże uodpornić te organizacje na przyszłe kryzysy typu COVID19".
Dowiedz się więcej
Imarti Poland

Imarti Poland

Imarti Poland Sp. z o.o. Sp. k. to spółka prowadzącą działalność na terenie RP, specjalizująca się w sprzedaży produktów rolnych. Firma Imarti Poland zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc w pozyskaniu środków z dotacji. Przedsiębiorstwo wskazało na potrzebę postawienia linii produkcyjnej do oczyszczania ziarna siemienia lnianego.
Dowiedz się więcej
Albatros Golf

Albatros Golf

Albatros Golf to firma, która pracuje nad stworzeniem platformy cyfrowej specjalizującej się w spersonalizowanych treningach golfowych i zapobieganiu urazom. W ramach ubiegania się o dotację działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałanie 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej firma Albatros Golf zgłosiła się do nas z prośbą o wsparcie przy rozliczaniu projektu pt. „Albatros Golf - wirtualny trener w postaci aplikacji mobilnej, wspieranej przez sztuczną inteligencję dla przyspieszenia i zwiększenia skuteczności treningu gry w golfa oraz unikania kontuzji sportowych”.
Dowiedz się więcej
Enerace

Enerace

Enerace oferuje usługi doradztwa w zakupach energii elektrycznej i gazu ziemnego poprzez świadczenie usług przy użyciu autorskiego systemu Enerace.online. Pomogliśmy firmie w pozyskaniu dotacji na wdrożenie innowacji procesowej w postaci udoskonalonego procesu obsługi klientów. Enerace skorzystało także z naszej usługi rozliczenia dotacji.
Dowiedz się więcej
SANTE

SANTE

Sante to polska firma, która powstała w 1992 roku jako firma rodzinna, od początku wyznaczając trendy na rynku zdrowej żywności. Firma należy do grona naszych stałych klientów. Wraz z Sante zastanowiliśmy się nad potrzebami firmy i możliwościami jakie daje konkurs Ścieżka SMART. Przedsiębiorstwo zdecydowało się na realizację modułu Wdrożenie innowacji oraz B+R.
Dowiedz się więcej
Zapisz się do naszego
newslettera dotacji