Wyszukiwarka dotacji

drukuje.to

Sprawdź jak pomogliśmy spółce drukuje.to pozyskać dotacje na cyfryzację firmy – opracowanie i wdrożenie innowacyjnej platformy internetowej przeznaczonej do realizacji usług poligraficznych.

drukuje.to

O firmie

drukuje.to działa w branży poligraficznej oraz reklamowej. Oferuje przede wszystkim nowoczesne rozwiązania z obszaru druku, ze szczególnym uwzględnieniem druku społecznie odpowiedzialnego i ekologicznego tj. opartego na materiałach z recyklingu, materiałach biodegradowalnych oraz surowcach odnawialnych. Firma obsługuje głownie klientów biznesowych (rynek B2B) z Polski oraz krajów Unii Europejskiej. Głównym źródłem przychodów firmy jest druk reklamowy (materiały reklamowe oraz inne kategorie druku reklamowego/wizerunkowego jak reklama na pojazdach, artykuły reklamowe, reklama outdoor i display). Obecnie 1/3 przychodów firmy pochodzi ze sprzedaży produktów ekologicznych tj. bazujących na przyjaznych dla środowiska materiałach.

Zakres usług

Pozyskiwanie i rozliczanie dotacji

Dotacja

Norweski Mechanizm Finansowy 19.1 Nowe produkty i inwestycje/19.1.4 Schemat małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet

Potrzeby

Spółka drukuje.to zidentyfikowała zapotrzebowanie ze strony klientów biznesowych na automatyzację procesu składania zamówień na usługi poligraficzne. Odpowiedzią na tę potrzebę miała być innowacyjna platforma internetowa wprowadzająca nowy standard świadczenia usług poligraficznych – niespotykany na polskim rynku – wyposażona w takie funkcjonalności jak m.in. automatyczne generowanie modeli 3D (tzw. mock up’y/wizualizacje produktów z brandingiem klienta), wizualizacja produktów przy wykorzystaniu technologii AR czy możliwość śledzenia procesu zamówień. Stworzenie tak zaawansowanej platformy wymagało zaangażowania zewnętrznej firmy, której usługi spółka drukuje.to chciała dofinansować.

Efekty

Z naszym wsparciem spółka drukuje.to pozyskała ponad 800 tys. zł bezzwrotnej dotacji na zakup usług doradczych dotyczących opracowania i wdrożenia innowacyjnej platformy do świadczenia usług poligraficznych w sposób wysoce zautomatyzowany. Firma drukuje.to mogła liczyć na naszą pomoc również na etapie realizacji projektu i rozliczania dofinansowania. Nasze doradztwo koncentrowało się wokół kwestii związanych z prawidłowym wyborem wykonawcy usług, nadzorem nad ponoszonymi wydatkami, przygotowaniem i weryfikacją wniosków o płatność pod kątem formalnym i rachunkowym oraz właściwym prowadzeniem dokumentacji projektowej zgodnie z wytycznymi promocji oraz wymogiem stosowania wyodrębnionej ewidencji wydatków. Rezultatem projektu jest wersja demo platformy, dzięki której spółka drukuje.to wyznaczy nowy standard świadczenia usług poligraficznych i podniesie swoją konkurencyjność na rynku.

Wartość projektu: 1 346 727,00 PLN

Wysokość dofinansowania: 855 065,00 PLN

Zapytaj eksperta
Podobne wpisy
SANTE

SANTE

Sprawdź jak pomogliśmy firmie Sante pozyskać dofinansowanie na dywersyfikację produkcji w ramach, której Sante zdobyło środki na wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji filigranoli oraz ulepszonych produktów crunchy. Zapewniliśmy Sante stały rozwój, który przyczynił się do wzmocnienia pozycji konkurencyjnej firmy.
Dowiedz się więcej
Storwork

Storwork

W ramach naszego Funduszu Venture Capital wspieramy osoby posiadające pomysł na innowacyjny biznes. Zobacz jak pomogliśmy spółce Storwork przejść od koncepcji do założenia firmy oferującej narzędzie do budowania aplikacji biznesowych.
Dowiedz się więcej
Przedszkole Miejskie nr 3 w Piastowie

Przedszkole Miejskie nr 3 w Piastowie

Choć naszą specjalnością są dotacje B+R oraz inwestycyjne, możemy się również pochwalić skutecznością w zarządzaniu projektami miękkimi finansowanymi z EFS. Przykład? Pozyskaliśmy dotacje dla Przedszkola Miejskiego nr 3 w Piastowie, a następnie wspieraliśmy Klienta w prawidłowym rozliczeniu dofinansowania. Poznaj szczegóły.
Dowiedz się więcej
Ivolve

Ivolve

Sprawdź jak pomogliśmy spółce Ivolve pozyskać bon na innowacje, a następnie prawidłowo i skutecznie rozliczyć projekt, który polegał na zakupie usługi B+R służącej opracowaniu nowego projektu wzorniczego i wdrożeniu nowego produktu w postaci automatycznego dyspensera leków.
Dowiedz się więcej
Plantway

Plantway

Zobacz jak kompleksowo wspieraliśmy spółkę Plantway w pozyskaniu dotacji, a następnie w rozliczeniu projektu, którego rezultatem było uruchomienie nowej linii produkcyjnej żywności wegańskiej i wprowadzenie na rynek trzech rodzajów analogów mięsa.
Dowiedz się więcej
Grupa Producentów Klasa

Grupa Producentów Klasa

Sprawdź jak pomogliśmy firmie Grupa Producentów „KLASA” pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy i uruchomienie pilotażowej linii produkcyjnej do liofilizacji owoców i ziół, a obecnie kompleksowo wspieramy ją w rozliczaniu dotacji przyznanej przez NCBR.
Dowiedz się więcej
znanylekarz.pl

znanylekarz.pl

Sprawdź jak pomogliśmy spółce Znany Lekarz pozyskać dotacje na cyfryzację, która została wykorzystana na stworzenie i wdrożenie inteligentnego, dedykowanego systemu klasy B2B, automatyzującego procesy zachodzące między firmą, a jej partnerami biznesowymi.
Dowiedz się więcej
Fabelo Sp. z o.o.

Fabelo Sp. z o.o.

Przy naszym wsparciu spółka Fabelo pozyskała dofinansowanie unijne na zakup usług doradczych dotyczących profesjonalnego procesu wzorniczego oraz środków trwałych niezbędnych do uruchomienia linii produkcyjnej obuwia specjalistycznego.
Dowiedz się więcej
Witpol Sp. z o.o.

Witpol Sp. z o.o.

Sprawdź jak pomogliśmy spółce Witpol pozyskać fundusze unijne na wdrożenie wyników prac B+R w postaci przeprowadzenia prac budowlanych oraz zakupu linii technologicznej do produkcji innowacyjnych napojów roślinnych.
Dowiedz się więcej
Zapisz się do naszego
newslettera dotacji