Szkolenia

Upowszechnianie wiedzy nt. innowacyjności, IS, przedsiębiorczości, transferu wiedzy i technologii - Kompetencje dla gospodarki przyszłości - FE dla Warmii i Mazur (1.11)

Upowszechnianie wiedzy nt. innowacyjności, IS, przedsiębiorczości, transferu wiedzy i technologii - Kompetencje dla gospodarki przyszłości - FE dla Warmii i Mazur (1.11) to dotacja, której wsparcie obejmuje organizację szkoleń, warsztatów, wydarzeń mających na celu rozwijanie konkretnych zaawansowanych umiejętności w przedsiębiorstwach z sektora MŚP w obszarach wykazujących wpływ na IS (Inteligentne Specjalizacje) regionu, związanych z zakresem innowacyjności, przedsiębiorczości, transferu wiedzy i technologii.
Poznaj szczegóły
Lokalizacja
Maksymalne dofinansowanie
zależne od rodzaju projektu
Program operacyjny
Terminy dotacji
Ogłoszenie dotacji
Start składania wniosków
05.12.2023
Koniec składania wniosków
22.12.2023

Dla kogo?

O dotację ubiegać się mogą duże przedsiębiorstwa oraz przedsiębiorstwa MŚP prowadzące działalność na terenie woj. warmińsko-mazurskiego. Nabór wniosków przeznaczony jest także dla ośrodków innowacji, Instytucji Otoczenia Biznesu, organizacji badawczych oraz JST.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Typ projektu: Upowszechnienie wiedzy nt. innowacyjności, inteligentnych specjalizacji, przedsiębiorczości, transferu wiedzy i technologii

Dofinansowanie będzie można przeznaczyć na organizację szkoleń, warsztatów, wydarzeń mających na celu rozwijanie konkretnych zaawansowanych umiejętności w przedsiębiorstwach z sektora MŚP w obszarach wykazujących wpływ na IS (Inteligentne Specjalizacje) regionu, związanych z zakresem niniejszego typu projektu.

Wsparcie uzyskają wyłącznie projekty wykazuje wpływ na rozwój regionalnych inteligentnych specjalizacji. Grupą docelową wsparcia muszą być przedsiębiorstwa z sektora MŚP, posiadające zarejestrowaną działalność gospodarczą na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Przedsiębiorcy ubiegający się o wsparcie muszę spełniać niniejsze warunki:

  • podstawowa działalność przedsiębiorstwa musi być działalnością szkoleniową,
  • organizowane w ramach projektu działania muszą być kierowane do innych MŚP z wyłączeniem Beneficjenta.

Koszty kwalifikowalne w ramach dotacji

W ramach przedmiotowego działania kwalifikowalne są:

  • Szkolenie/warsztaty/wydarzenie zorganizowane wyłącznie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
  • Szkolenie/warsztaty/wydarzenie trwające maksymalnie 3 dni.
  • Szkolenie/warsztaty/wydarzenia dla MŚP z województwa warmińsko-mazurskiego, którym Beneficjent udzielił pomocy de minimis, na podstawie właściwych przepisów prawa.
  • Szkolenie/warsztaty/wydarzenia, których uczestnikami są pracownicy i/lub kadra zarządzająca mikro, małych i/lub średnich przedsiębiorstw, prowadzących działalność na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, potwierdzoną wpisem w dokumentach rejestrowych danego przedsiębiorstwa (siedziba lub oddział).

Przez pracowników MŚP, biorących udział w szkoleniu/warsztatach/wydarzeniu organizowanym przez Wnioskodawcę, rozumie się osoby zatrudnione w danym przedsiębiorstwie MŚP na podstawie umowy o pracę oraz wspólników i członków zarządu danego przedsiębiorstwa MŚP (zgodnie z dokumentami rejestrowymi, statutami, regulaminami organizacyjnymi wnioskodawcy).

Koszty kwalifikowalne w ramach organizacji szkoleń:

  • Organizacja szkolenia obejmującego co najmniej 10 MŚP oraz udział co najmniej 20 osób – pracowników MŚP.
  • Do współfinansowania w ramach ww. szkolenia kwalifikują się m.in.:
    • koszty zatrudnienia wykładowców poniesione za godziny, podczas których wykładowcy uczestniczą w szkoleniu;
    • koszty podróży i zakwaterowania wykładowców;
    • koszty wynajmu sali szkoleniowej;
    • koszty wynajmu sprzętu audio-wideo, wyposażenia technicznego sali;
    • koszty materiałów szkoleniowych;
    • koszty przerw kawowych – w przypadku trwania szkolenia pow. 4h/dzień, cateringu/wyżywienia – w przypadku trwania szkolenia pow. 6h/dzień);
    • koszty dojazdu uczestników do i z miejscowości docelowej, w której odbędzie się szkolenie;
    • koszty ubezpieczenia osób uczestniczących;
    • w przypadku szkoleń trwających powyżej 1 dnia – minimalne niezbędne koszty zakwaterowania dla uczestników (w hotelach o standardzie maks. 4-gwiazdkowym), o ile Beneficjent wykaże, że koszty dojazdu uczestników do i z miejscowości docelowej, w której odbędzie się szkolenie, przewyższą koszty zakwaterowania.

Koszty kwalifikowalne w ramach organizacji warsztatów:

Do współfinansowania w ramach warsztatów kwalifikują się m.in.:

  • koszty zatrudnienia osób prowadzących warsztaty poniesione za godziny, podczas których osoby prowadzące uczestniczą w warsztatach;
  • koszty podróży i zakwaterowania osób prowadzących warsztaty;
  • koszty wynajmu sali na organizację warsztatów;
  • koszty wynajmu sprzętu audio-wideo, wyposażenia technicznego sali;
  • koszty materiałów niezbędnych do przeprowadzenia warsztatów;
  • koszty przerw kawowych – w przypadku trwania warsztatów pow. 4h/dzień, cateringu/wyżywienia –
  • w przypadku trwania warsztatów pow. 6h/dzień);
  • koszty dojazdu uczestników do i z miejscowości docelowej, w której odbędą się warsztaty;
  • koszty ubezpieczenia osób uczestniczących;
  • w przypadku warsztatów trwających powyżej 1 dnia – minimalne niezbędne koszty zakwaterowania dla uczestników (w hotelach o standardzie maks. 4-gwiazdkowym), o ile Beneficjent wykaże, że koszty dojazdu uczestników do i z miejscowości docelowej, w której odbędą się warsztaty, przewyższą koszty zakwaterowania.

Koszty kwalifikowalne w ramach organizacji wydarzenia (np. konferencji, seminarium):

Do współfinansowania w ramach wydarzeń kwalifikują się m.in.:

  • koszty zatrudnienia prelegentów poniesione za godziny, podczas których prelegenci uczestniczą w wydarzeniach;
  • koszty podróży i zakwaterowania prelegentów;
  • koszty wynajmu sali na organizację wydarzenia;
  • koszty wynajmu sprzętu audio-wideo, wyposażenia technicznego sali;
  • koszty materiałów niezbędnych do zorganizowania wydarzenia;
  • koszty przerw kawowych – w przypadku trwania wydarzenia pow. 4h/dzień, cateringu/wyżywienia – w przypadku trwania wydarzenia pow. 6h/dzień);
  • koszty dojazdu uczestników do i z miejscowości docelowej, w której odbędzie się wydarzenie;
  • koszty ubezpieczenia osób uczestniczących;
  • w przypadku wydarzeń trwających powyżej 1 dnia – minimalne niezbędne koszty zakwaterowania dla uczestników (w hotelach o standardzie maks. 4-gwiazdkowym), o ile Beneficjent wykaże, że koszty dojazdu uczestników do i z miejscowości docelowej, w której odbędzie się wydarzenie, przewyższą koszty zakwaterowania.

Koszty pośrednie w projekcie

Koszty pośrednie to koszty niezbędne do realizacji projektu, których nie można bezpośrednio przypisać do głównego celu projektu, w szczególności koszty administracyjne związane z obsługą projektu, która nie wymaga podejmowania merytorycznych działań zmierzających do osiągnięcia celu projektu. Koszty pośrednie rozliczane stawką ryczałtową nie mogą zostać wykazane w ramach innych kategorii kosztów projektu (kosztów bezpośrednich, tj. kosztów związanych z organizacją szkoleń/warsztatów/wydarzeń).

Ile można zyskać?

Budżet przeznaczony na nabór wynosi prawie 18 mln PLN.

Maksymalna wartość projektu: 800 000 PLN

O dofinansowanie mogą starać się wyłącznie Wnioskodawcy, którzy będą realizować projekty nieobjęte
pomocą publiczną lub podlegające zasadom udzielania pomocy de minimis.

W przypadku pomocy de minimis maksymalna intensywność dofinansowania wynosi 85%.

Dokumentacja konkursu

Zapytaj eksperta
Podobne dotacje

Ścieżka SMART (FENG 1.1)

Nabór do 24.10.2024
Pozostało 45 dni
Wielkość dotacji
uzależnione od modułów wybranych do realizacji
Ścieżka SMART to jedna z najatrakcyjniejszych dotacji na lata 2021-2027 i szansa na dofinansowanie kompleksowych projektów inwestycyjnych. Ścieżka SMART to działanie dostępne w ramach programu operacyjnego Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). W ramach tej dotacji przedsiębiorcy mogą realizować projekty modułowe i finansować wiele kategorii kosztów.
Dowiedz się więcej

Wsparcie działalności B+R przedsiębiorstw MŚP lub konsorcjów przedsiębiorstw z jednostkami badawczymi – Wsparcie inwestycji w MŚP i dużych przedsiębiorstwach – FE dla Wielkopolskiego (10.2)

Nabór do 30.04.2025
Pozostało 233 dni
Wielkość dotacji
zostanie określone w dokumentacji konkursowej
Dotacja Wsparcie działalności B+R przedsiębiorstw MŚP lub konsorcjów przedsiębiorstw z jednostkami badawczymi - Wsparcie inwestycji w MŚP i dużych przedsiębiorstwach - FE dla Wielkopolskiego (10.2) przeznaczona jest dla wielkopolskich przedsiębiorstw na realizacje modułowych projektów badawczo-rozwojowych. Moduł obligatoryjny to prace B+R, a moduły fakultatywne to infrastruktura B+R, wdrożenie wyników prac B+R, cyfryzacja, kompetencje, zielone technologie oraz internacjonalizacja.
Dowiedz się więcej

Wsparcie firm w okresowych trudnościach

Nabór do 30.04.2027
Pozostało 963 dni
Wielkość dotacji
zależne od rodzaju projektu
Wsparcie w ramach programu skierowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) zarejestrowanych w Polsce, które napotykają na czasowe trudności operacyjne, takie jak spadki w wynikach finansowych lub odpływ pracowników. Aby ubiegać się o dofinansowanie na usługi rozwojowe, firma musi działać na rynku od co najmniej 12 miesięcy i przeprowadzić autodiagnozę potwierdzającą jej problemy operacyjne.
Dowiedz się więcej
Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz do nas wiadomość
Zadzwoń do nas
Napisz do nas