Inwestycje

Projekty z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi - Projekty z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi - FE dla Opolskiego (2.5)

Dotacja ma na celu wsparcie projektów na systemy selektywnego zbierania odpadów komunalnych, zapobieganie wytwarzania odpadów, modernizację istniejących instalacji do przetwarzania odpadów oraz projekty w zakresie recyklingu. Priorytetowo będą traktowane działania wspierające transformację w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym.
Poznaj szczegóły
Lokalizacja
Maksymalne dofinansowanie
zostanie określone w dokumentacji konkursowej
Program operacyjny
Terminy dotacji
Ogłoszenie dotacji
Start składania wniosków
01.06.2025
Koniec składania wniosków
30.06.2025

Dla kogo?

MŚP, Duże przedsiębiorstwa, Jednostki naukowe, Jednostki Samorządu Terytorialnego, Lokalne Grupy Działania, Organizacje pozarządowe, Uczelnie

O dotację mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, a także duże przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie woj. opolskiego. O wsparcie mogą się ubiegać także jednostki naukowe, Jednostki Samorządu Terytorialnego, Lokalne Grupy Działania, organizacje pozarządowe oraz uczelnie z woj. opolskiego.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Priorytetowo będą traktowane działania:

  • wspierające transformację w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym, czy też wdrażanie innowacyjnych technologii przyjaznych środowisku,
  • w zakresie projektów dot. PSZOK przedsięwzięcia łączące PSZOK z innymi formami usług, takich jak punkty napraw, działania edukacyjne lub inne rozwiązania ekologiczne.

Działania zapobiegające wytwarzaniu odpadów nie dotyczą zapobiegania powstawania odpadów żywności.

We wszystkich projektach, w których jest to zasadne i możliwe, zastosowane zostaną rozwiązania w zakresie obiegu cyrkularnego jak również element sprzyjające adaptacji do zmiany klimatu i łagodzeniu jej skutków.

Budżet naboru wynosi 18 000 000 PLN.

Wartość kosztów kwalifikowalnych dla kompleksowych inwestycji z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi nie może być większa niż 12 mln PLN.

Wspierane będą PSZOK obsługujące nie więcej niż 20 tys. mieszkańców lub inwestycje w PSZOK o wartości kosztów nie większych niż 2 mln PLN.

Projekty nie mające charakteru B+R, dotyczące wdrażania technologii recyklingu odpadów możliwe są do wartości nie większej niż 8 mln PLN jego kosztów kwalifikowalnych.

Maksymalna intensywność dofinansowania: 85%

Dodatkowe informacje

Termin naboru

Planowane uruchomienie naboru wniosków zapowiedziano na czerwiec 2025 roku. Daty zostały podane na stronie poglądowo i mogą ulec zmianie.

Szczegółowe informacje dotyczące kosztów kwalifikowalnych, wysokości dofinansowania oraz inne ważne informacje o naborze zostaną podane wraz z ogłoszeniem naboru i pojawieniem się dokumentacji konkursowej.

Zapytaj eksperta
Podobne dotacje

Wsparcie rozwoju działalności gospodarczej startupu (IIa) – Platformy startowe dla nowych pomysłów (FEPW 1.1)

Nabór do 29.01.2025
Pozostało 9 dni
Wielkość dotacji
600 000,00 PLN
Wsparcie polegać będzie na dofinansowaniu rozwoju startupu – dotacja na początkową działalność firmy. Startupy, które pozytywnie zakończą program akceleracji w ramach Komponentu I konkursu 1.1 Platformy startowe będą mogły uzyskać wsparcie finansowe - max. 600 tys. zł - na rozwój swojej działalności w makroregionie.
Dowiedz się więcej

Inwestycje w działalność B+R oraz wdrażanie innowacji zwiększających potencjał RSI – Transformacja gospodarcza – FE dla Dolnego Śląska (9.4)

Nabór do 30.01.2025
Pozostało 10 dni
Wielkość dotacji
zależne od projektu
Inwestycje w działalność B+R oraz wdrażanie innowacji zwiększających potencjał RSI - Transformacja gospodarcza - FE dla Dolnego Śląska (9.4) to dotacja obejmująca wsparciem przedsiębiorstwa MŚP, duże przedsiębiorstwa pod warunkiem współpracy z MŚP oraz konsorcja naukowo-przemysłowe. Dofinansowanie można przeznaczyć na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych, wdrożenie wyników prac B+R dodatkowo wraz z komponentem rozwoju kwalifikacji oraz inwestycji w infrastrukturę B+R.
Dowiedz się więcej

Kredyt ekologiczny (FENG 3.1)

Nabór do 31.01.2025
Pozostało 11 dni
Wielkość dotacji
zależne od rodzaju projektu
Kredyt ekologiczny to zupełnie nowe działanie zaplanowane w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). O wsparcie będą mogli ubiegać się przedsiębiorcy chcący sfinansować inwestycje w infrastrukturę celem poprawy efektywności energetycznej przedsiębiorstwa.
Dowiedz się więcej

Sieć ciepłownicza/chłodnicza efektywny system ciepłowniczy – Infrastruktura ciepłownicza (FENX 2.1)

Nabór do 31.01.2025
Pozostało 11 dni
Wielkość dotacji
zostanie określone w dokumentacji konkursowej
W ramach dotacji Sieć ciepłownicza/chłodnicza efektywny system ciepłowniczy - Infrastruktura ciepłownicza (FENX 2.1) wsparcie ma na celu rozwój efektywnych systemów ciepłowniczych i chłodniczych poprzez projekty z zakresu budowy przebudowy czy modernizacji systemów ciepłowniczych i sieci chłodu.
Dowiedz się więcej
Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz do nas wiadomość
Zadzwoń do nas
Napisz do nas